bugün

entry'ler (85)

soğuk suyla duş almak

sabah yüzünü yıkamak yerine direk soğuk suyla duş almak (nisan - ekim arası sonrası pipiniz düşer kukunuz donar) güne ve hayata mükemmel başlatan birşeydir. o su bana değdiği an o dakikaya kadar uyanmadığımı farkediyorum amk.

euro truck simulator 2

macintosh için hız limitini kaldırabileceğim yamasını aradığım efsane oyun. bıktım lan 90la gitmekten.

edit: (bkz: hakanali) sağolsun verdiği link macintosh versiyonu içinde geçerli çıktı.sayesinde 60binlik gelirin yarısını bakım ve benzine veriyorum artık :)

kapitülasyonlar

sizden daha güçlü devletlere çıkardığınız yasalarla kendinizi teslim etmektir.

haziran 2013 te kabul edilen petrol yasası sayesinde osmanlı imparatorluğunuda dahil edersek tarihimizin yazdığı en büyük kapitülasyonlar bu yasa sayesinde yabancı devletlere verilmiştir. asıl talan, kıyım, doğa ve çevre katliamı ülkemizin hiçbir çıkarı ve menfaati olmadan bu sayede yapılacaktır. istedikleri arazide (tsk arazileri, milli parklar, özel şahıs alanları, sit alanları dahil) evlerinin arka bahçesi gibi oynayıp, petrolu bulup, getirisini kendi ülkelerinde tutup vatan toprağını sıçıp bıracaklardır.

kayalar spor tesisleri terazidere

esenler otogara yakın bir mesafede bulunan 3 adet yanyana sahası bulunan iyi sayılabilecek bir halı saha tesisi. kalitesiz değildir ama lükste değildir.
telefon numarasını internette bulmak çok zor. 0212 482 99 36 - 482 99 40

e sigara

sigara bırakmak amaçlı bu cihazı alan ve zamanla bu cihazdan sıkılacak -eski- sigara içicisi arkadaşları daha bağımlı olarak sigaraya döndürecek olan cihaz. kısa vadede sigaradan soğutsada uzun vadede başarısız olacağını düşünüyorum. çünkü buna alışan adam zırp pırt nasılsa duman yok, zehir yok diye el alışkanlığına döndürüp 2 3 nefes alıp yerine geri koyuyor. sonra sıkılıp sigaraya geri döndüğünde artmış bir el ve dudak tiryakiliği ile kaldığı yerden devam edecek hale geliyor. sigaraya günde 7 8 tl vermek insanımıza koymaz. ama bu cihaza 150 tl verip kenara atmak koyar. ve o yüzden ilk başlar sıkılmayı aklından bile geçirmez. hatta işine yaramasa bile yarar gibi yaşar, bu cihazda böyle birşey. iyice alışkanlık yapabilecek birşey. tabi gerçekten kendini inandırıp sigarayı bunun sayesinde bırakan varsada ne mutlu.

not: 3 ay sigara içmeyip sigara bıraktım bunun sayesinde demeyin. sigarayı bırakmak ciddi bir tiryakiyseniz en az 1 sene sonra söyleyebileceğiniz birşey.

yasal uyarı: sigara sağlığa cebe üste başa herşeye zararlıdır. arada bir keyif için içileni için ağır konuşmak istemiyorum:)

ailemizin kanalı yutuptan tüm sevenler için gelsin: http://www.youtube.com/watch?v=BTDIX5fbBxQ

edit: e sigara satan bi iki arkadaş anında eksiyi basmış. noldu lan gerçekler kartuş şeklinde bi yerinize mi girdi böle sıçrattı sizi :)

hayatı seinfeld tadında yaşamak

izleyen herkesin hayalini kurduğu bir hayat tarzı olsa gerek.

dogadayiz net

2010 yılında katıldığım haydi kampa organizasyonunda rafting parkurunda tanıştığım hocaların yaptığı bir gençlik projesini içeren site. Fiyatları cidden çok uygun. ileriye dönük plan yapabilenler için kaçırılmayacak ücretlerde.

http://dogadayiz.net

mizu com

Calvin Klein Euphoria 100 ml EDP Bayan Parfüm şu ürünü kargo dahil feysbukta + beğenmeyle + indirip yapıp 102 liraya 1 günde göndermiş sitedir.

the hangover

sakın buradaki yorumlara aldanıp komedi diye izlemeyin.
sadece arada bir kaç kez ve sonda fotolarda tebessüm edebilirsiniz.
bu kadar sığ bir film bayıltan sıçtıran takla attıran bir komedi filmi olamaz çünkü aq.
en fazla vakit geçirmek için çok sıkılmadan izlenecek bir film.

abdullah öcalan

bundan 5-6 sene önceki haber bültenlerinde (toplumsal değerlerimizi tamamen yitirmediğimiz yıllarda diyeyim) "sözde terör örgütünün kanlı sözde lideri" diye anons edilen, hakkında haber verilen kişiydi.

bugün o sözde terör örgütü başımıza anlaşılması gereken bir topluluk oldu, bu adamda görüşülüp düşüncelerine göre hareket edilecek bir lider.

cehennemin en dibinde bu ülkeyi bu hale getiren pkk şakşakçısı türkler ve pkk yandaşı kürtler olur inşallah.* En dibinde de bu adam ve bu adamı kullananlar. Şehitlerin ve annelerinin helal etmedği hakkı için.

zekatestimerkezi com

sanırım sürekli olarak zeka testi, ölçme değerlendirme tarzı işler yapan bir kliniğin web sitesi.
iq test sonunda belli bir ücret karşılığı detaylı bir şekilde test sonuçlarını, hangi sorularda yanlış yapıldığını falan gösteriyor.
tabi biz ofisçe beleşçi olduğumuz için puanımızı öğrendik ve yeter dedik.

http://www.zekatestimerkezi.com/iqTesti.php

idris naim şahin

http://www.haberturk.com/...n-gobeginde-polis-dehseti bu olaydan sonra bu polislerin memurluk hayatını bitirip çete oluşturup devlet üniformasıyla adam öldürmeye teşebbüsten yargılatmazsa ne samimiyeti kalır ne doğallığı kalır.

polis

http://gundem.milliyet.co....2012/1556255/default.htm

tek kişiye çok kişi dalandır. Gündüz medyadan gizleyemeyeceklerini gecenin karanlığında rahatça yapandır. En ufak birşeyde biber gazı kullanırken adamın suçu olup olmadığı bile belli değilken -ki habere göre yoktur polisler keyiflerine yol kesmiştir tartışma çıkarmıştır- bir sürü polis mahalle kavgası eder gibi tek adama saldırmıştır. Ulan pkklı görseniz kafanızı çeviriyosunuz istiklalde ümraniyede tarlabaşında apo bayrağı açarlar dokunamazsınız aman bana bulaşmasın yeterki diye ayıptır be. içlerinden 1 tanesi adamı dövmeye çalışıyo olsa diyecemki kişisel bir mevzu çürük elma. Bir tanesi hesapta engellemeye çalışıyor arada vura vura.Arkadaş vicdanına sokayım karısının çocuğunun arasında öyle adammı dövülür öyle aç kurtların kan kokusunu alınca ete saldırması gibi saldırılır. Çok taşkınlık yapıyosa sık biber gazını adam zaten zaptedilir hale gelir. Bir sürü adam kemerle bir adamı dövüyor. Karısı kendini parçalıyor. Şehrin ortasında Fatih'te oluyor. Ve bunu bizi koruyacak olan adamlar yapıyor.Polis.

Polis mi? Artık dosta korku düşmana güven veriyor. Siz sizden zaten nefret edenlere ses çıkarmamaya devam edin. Belki sizi seven bir genci kendinize düşman ettiniz. Bir ailenin psikolojisini bozdunuz. Siz sizden zaten nefret edenlere güven vermeye devam edin.

turkcell

Zamanında yaş tutmadığı için baba üzerinden alınıp, 10 yıldır kullanılmaya devam edilen hat hazır telefonu kaybetmişken "hattıda üstüme devir alayım babam git gel olmasın bir daha" düşüncesiyle devralınmıştır.

Bu işlemden sonra yakın zamanda yaptığım her yöne kampanyasını toz olup havaya üfletmiştir. (Bildiğin sildi lan adamlar parayla aldığım kampanyayı geride vermediler) Çağrı merkezini aradığımda suçlunun bayi olduğunu, bunu devirden önce belirtmesi gerektiğini söylemiştir. Geri verebilecekleri bir sisteme sahip olmadıklarını ayrıca eklemiştir tabi.

Lanet olsunlarla beraber devir işleminden sonra süper tarifeye geçen hattı eskisi gibi gencturkcell yapmak istediğimde 25 yaş altı olmam gerektiği söylenmiş fakat benim 27 yaşında olduğum için olmayacağımı söylemiştir. Bunu belirten çağrı merkezindeki arkadaşa babamın üzerineyken kullandığımı belirtince "o zaman başvurduğunuzda yaşınız tutuyordur" cevabını aldığım ve o an "yan odada kardeşim var telefonu ona versem ve şimdi o başvursa peki olurmu" diye sorduğumda dumura uğramış bir ses tonuyla "evet o şekilde olur" cevabını veren gece gece manyak eden ve kesinlikle ama kesinlikle eski müşterisine iteleyen bir sistemle çalışan gsm operatörüdür kendileri. yarın aveaya geçip 2222 ye beni tanıdınmı diye mesaj atmayı düşünüyorum. sen kaybettin turkcell tabi öncesinde geçirdiklerinle hesaplaşırsak yine sen kazandın aq.

bu arada devir işlem ücreti : 37 tl
kayıp sim kart 12,5 tl.

devir işlemi yapılırken tarifeniz ne olursa olsun süper tarifeye geçiyor. hediye dakika konuşma msj yada kampanyadan aldığınız ne varsa siliniyor. bayi söylemez filan falan aklınızda bulunsun.

tavuk

http://gundem.milliyet.co....2012/1523826/default.htm

edit: arkadaşın biri kötülemiş sanırım babasının hormonlu tavuk üretme çiftliği var.

vega

7 ekimde istanbul'da bronx pi sahnesinde olacaklar.ilgilenenlere duyrulur. tam: 28.50 tl öğrenci: 23.50 tl(biletix fiyatıdır kapı önü bazen daha ucuz olabiliyor.)

en samimiyetsiz sözler

çok samimi olunmayan biriyle yolda karşılaşıp kısa bir sohbet sonunda,
"mutlaka görüşelim bi ara "

arabada son ses ahmet kaya dinleyen insan

baş yerine kaldırdığı en fazla uykusunda olan insanlardır. kısık sesle dinle şu adamı bir sürüde güzel parçaları var hem.yavaş yavaş git birde tadına var dimi.

kara harekatında asker olmak

kullanılmaktır.

peşin edit: kullanıldım oradan biliyorum.

17 yaşındaki kızın durmadan mesajlaşması

bundan 10 yıl önce 100 kontöre sadece 50 msj atıp sonra çağrılarla anlaşmaya çalışan kızın o zamanki minik kız kardeşinin büyüyüp 5000 beleş mesajla tanışmasıdır.