1. 1.
  parks and recreation dizisinde departman müdürü. bıyığından göbeğine ekol karakter. devletten nefret eder ve pek iş yapmaz, lakin çalışanlarını her daim destekler. yemek, özellikle kahvaltı, hastasıdır ve siyah saçlı kadınları sever. ofisinde elinde sahanda yumurta olan siyah saçlı bir kadın fotoğrafı çerçeveli bir şekilde duvarda asılıdır. aynı zamanda 2. dünya savaşından kalma bir adet mayın vardır masasında üstünde "this side towards enemy" yazan. mayın misafir koltuklarına doğru bakar. aynı şekilde misafir koltuğuna bakan bir çifteli de bulunur. tiger woods kendine güveninin yüksek olduğu günlerde kırmızı bir polo ve siyah pantolon giyer. ron swanson bu kombinasyonu seks yaptıktan sonra kullanır.

  ofisi için: https://video.uludagsozluk.com/v/ron-swanson-14407/


  bahsi geçen resim ve kırmızı polo siyah pantolon kombinasyonu için: https://video.uludagsozluk.com/v/ron-swanson-15101/

  ... randy
 2. 2.
  sadece etle beslenebilen, su içer gibj viski içen, 2 eski karısının da adı tammy olan ve onlarla başı belada olan, hükümet kavramını küçümseyen hatta yok sayan, minimum iş yaparak para kazanmak isteyen aşmış parks and recreation karakteri. ayrıca sert ve umursamaz goruntusunun altında yumusacık bir kalbi vardır. kapitalizmi "tanrinin kimin fakir kimin zeki olduğunu anlamak için kullandığı yöntem" olarak tanımlar. her repliğiyle güldürmeyi başarır, bir fenomendir, yaşayan efsanedir.
  ... ron swanson
 3. 3.
  Yeni idolüm olan parks and recreations karakteri.
  Fargo'daki karl weathers karakteriyle ve me and earl and the dying girl'deki sosyoloji profesörü baba karakteriyle hayranı olduğum nick offerman tarafından hayat verilmiş karakter. diziye başlamam nick offerman'ın dizide yer aldığını öğrenmemle olmuştu zaten, dizinin başından beri de ilgi çekici bir karakterdi ancak ikinci sezon ikinci bölüm* itibariyle artık idolüm bu adam dedim. Her hareketi, her repliği, her mimiği komik değişik bir adam. idol.
  1 ... bi gun yine useniyorum