bugün

Denizlispor 'un 26 nisan 1974 dogumlu savunma oyuncusu . bu sezon Denizlipor 'da 6 . sezonunu gecirecektir . Turkiye'ye gelmis yabanci oyuncular icinde belkide en istikrarlisi o dur . Sezonun hemen her macinda oynar ve savunma oyuncusu olmasina ragmen cok az kart gorur . Denizlispor 'un penalticisidir .
denizli de yapılan bir ankette denizlilerin en çok sevdiği yabancı oyuncudur.
sevilme oranı ya %83.61 ya da %83.62 idi. (bkz: inandırıcılıkta sınır tanımamak)
hiç penaltı kaçırdığını görmemişimdir hatta görülmemiştir. ama sanki bi kez kaçırdı gibi hatırlıyorum.
türkiye için çalışan bir emekçi. hem de en üst düzey performansı ile. ne kadar az rastlanan bir şey değil mi bu? kaçıp giden milyon dolarlık futbolcuları hatırladıkça bu adama saygı duymamak mumkun degil.
bir dönem ismi besiktas ile anildiginda sasirdigim topcunun ismi.
yanında oynayan futbolcuları büyük takımlara yollayan* ama; o hala denizlispor'da savaşan underrated futbolcu.
ortalama her sezon rakip ağlara 8-10 tane sallayan golcü stoper.
denizlispor'Un yeni futbolcu almak için yollarını ayırdığı futbolcu.

edit: kötüleyen arkadaş kratochvil'i ben kovmadım yönetim kovdu.
2008-2009 sezonun devre arasında denizlispor ile yollarını ayırıp konyaspor ile mutlu bir birlikteliğe "evet" demiş futbolcu.

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=51971
denizli halkının adını söylemekte zorlandığı topçudur.

yıllar yıllar evvel istiklal caddesi'nde yürümekteyiz. -denizli'deki istiklal tabiki * - derken maçtan çıkan bir amcaya maç ne oldu diye soracağımız tutar.

- dayı maç ne oldu?
* 1-1 bitti.
- denizli'nin golünü kim attı?
* krokodil midir nedir o attı.
trt spikerlerinin, "kratokvil" şeklinde telaffuz ettiği futbolcu.

"kratoçvil" şeklinde söylenmesi tavsiye olunur.
gösterişsiz lakin sağlam oyuncu.
çağdaş ile gökhan zan ın bugünlere gelmesinde en büyük rolü oynayan futbolcu kişisi.
turkcell süper lig 2008 2009 sezonu'nun devre arasında denizlispor'dan, konyaspor'a giderek, sezonu küme düşen konyaspor'da, dramatik bir şekilde tamamlamış slovak stoper. [böyle tanım yapacam diye götümden ter aktı lan]

şöyle ki;

13 eylül 2008 konyaspor denizlispor maçı 1-0 devam ederken, denizlispor formasıyla, 85. dakikada durumu 1-1'e getirmiş ve denizlispor'un, sezonu konyaspor ile aynı puanda (38 puan) tamamlamasına vesile olmuştur. o golü atmamış olsa; konyaspor sezonu 40 puanda, denizlispor ise 37 puanla tamamlayacak ve denizlispor küme düşecekti...

http://www.tff.org/Defaul...ageId=397&macId=73094
konyaspor'da oynarken trabzonspor'a gol atar ve spiker : goooll goolll denizlispor öne geçiyor - 1-2 saniye duraksar - kratocvil atıyor ve konyaspor 1-0 öne geçiyor.*
çocukluğumun iyi bilinen süper lig yabancılarından olan stoper. uzun yıllar oynadı ülkemizde. çok iyi penaltı kullanırdı.
Halen ülkesinin 3. Lig takımlarından Inter bratislava'da forma giyen 41 yaşındaki efsane denizlisporlu.
Penaltı denince akla gelen futbolcu.
20 ekim 2019 denizlispor fenerbahçe maçında sık sık aradığım futbolcu.