bugün

Kesinlikle monte Kristo kontu romanındaki Edmond Dante nin zindandan kaçmasına yardımcı olan beyaz saçlı dayı. Bir adamın kaçmasına yardımcı olup tam çıkmaya yakın nalları dikme talihsizliği ancak bu kadar beni anlayabilirdi. Evet.
oblomov söylendiyse ben sıradaki kadroyu alayım.
(bkz: jean-baptiste clamence)

edit: ben noraliya yım nasıl unuttum ya.
(bkz: piskopos Myriel)

(bkz: sefiller)
Tom sawyer olmak isterdim. Hayta, enerjik, özgür kafalı olmak müthiş bir şey abi.

Kim olmak istemezdim dersek de Sydney carton olmak istemezdim. Gencecik yaşta ölmek istemem, yapılacak çok şey var daha.
Meçhul bir kadının mektubu'ndaki kadın.

Gönül isterdi ki korkma ben varım'daki şebnem şibumi olayım.
görsel
(bkz: Nicholai hel)
(bkz: witch king)

No man can kill me...
Bu karantina günlerinde bitirdiğim çekirdekle anca Pembe olurdum.
alişanın canlandırdığı ferhad.
(bkz: Kibariye)
Randall Patrick Mc Murphy, guguk kușu
Alex delarge otomatik portakal.
Don Kişot.

Bahtsız im benim.
Tutunamayanlar selim.
Müzeyyen.

(bkz: fakat müzeyyen bu derin bir tutku)
direk karakter ismi veremem kitaptan dolayı ama. Edouard Leve'nin intihar kitabı beni direk anlatır. zaten yazar da kitabı yazdıktan 10 gün sonra intihar etmiştir. darısı başımıza.
Bay C olmak isterdim.
(bkz: zooro) benden en fazla bu olur sınırları zorlamaya gerek yok.
mazhar fuat beter ali...
şimdi yazıcam da iyi ki bi kitap okudun orospu çocuğu yeter aq diyeceksiniz diye yazmıyorum.
barbara herhalde barbara manken olan..
amcam oswald taki oswald.ewed
(bkz: vatandaş Abuzer) yüksek ihtimalle bu olurdu.
Bu soruya dondum kaldım cevap veremedim. Roman değil ama çocukluktan beri heidi hikayelerinde hep o ortamı hayal eder ve onun gibi yaşamak isterdim. Şu salgınlar şehir keşmekeşi içindeyken ne kadar da haklı hayallermiş meğer.
anton hofmiller olurdum. acıma duygusuna yenilip birilerini sevmeye çalışan, kendini kandıran, vicdanını rahatlattığını sanan bir adam. ikimizin hikayesi de kötü bitmiştir.

stefan zweig- acımak (sabırsız yürek).