bugün

ulusal roket ve füze araştırma/üretim programlarına önderlik yapmak üzere Savunma Sanayii icra Komitesi kararıyla 1988 yılında kurulan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, otomatik bombaatarlar, topçu roketleri, orta ve uzun menzilli tanksavar füzeleri ihtiyacını karşılamak üzere tasarım/üretim çalışmaları yapan kurum.
isminin hakkını veremeyen firma.
türk silahlı kuvvetlerinin dısa bağımlılığını azaltmak amacıyla kurulmuş savunma sanayii kuruluşu.
kendilerini isimlerinden dolayı karizmatik, süper fln zannettiğim ancak civciv taklidi ve eller havaya yapmaca, kulaktan kulağa oynamaca gibi etkinliklerinden sonra gözümde 0'a çoktan ula$mı$ insanlar topluluğunu barındıran firma, kurum, kurulu$. hayır sen koskoca mühendis civciv taklidi yaparak motive oluyorsan olma zaten, o roketten hayır gelmez.

bunu mikroekomik teori finalimin olduğu gün yan salonda yapıyorsanız ve lütfen müziğin sesini biraz kısın diyen akademisyenleri defalarca sallamayıp "arar buluuuuuruuuğzzzzz izini biliğğğsin zır deliyiz biiiiiiiiz, o kupalaaaaaaar" diye $arkılarla motive oluyorsanız tabi ki de show must go on
Türkçemizin azizliğinden mi yada konuşanların ipneliğinden midir bilinmez, cümle içinde kullanılması hoş olmayan sonuçlar doğurabilen firma. "Looo Mahsun duydun mu Battal yeni bir iş bulmuş, roket sana girmiş."
Ülkemizin savunma sanayiindeki kaliteli firmalarından. Son ürettikleri lazer güdümlü füzelerden sonra şimdi de UMTAS anti-tank füzesini yapmaktadırlar. Ve bu füze yakın zamanda envantere girecek. ileride umarım orada çalışabilirim dediğim bir firma aynı zamanda.
türk silahlı kuvvetlerini güçlendirme vakfının bir kuruluşudur.
patlama ile beraber yerleşim merkezlere yakınlığı gündeme gelen kurum. şehir dışına taşınabilir.
2,75 lazer güdümlü cirit roketini üretmişlerdir. türkiye'de yeni gelişen füze teknolojisine oranla büyük iş başarmışlardır. güdüm sistemi abd nin hydra roketinden daha yüksek konumdadır.
görsel
Kimyasal alımı yapacak olan devlet Kurumu.
işe, yurtdışında tasarlanmış füzelerin üretimi ile başlayan, ardından burada edindiği bilgileri teknoloji transferi ile birleştirerek devam eden, son safhada yüzde yüz özgün tasarımlarını piyasaya çıkarmaya başlamış savunma sanayii şirketidir.

en büyük hissesi türk silahlı kuvvetlerini geliştirme vakfına aittir.

çalışmalarını savunma sanayii müsteşarlığı ile koordineli şekilde yürütmekte, temel hedefi türk silahlı kuvvetlerini beslemek olsa da sıklıkla ihracat odaklı çalışmalara dahil olmaktadır.

lazer güdümlü füzeler konusunda dünya devleri ile yarışmaktadır.
şimşek vls projesi hayata geçince düne kadar sövenlerin mezara girmek isteyeceği ülkemizin gözbebeklerinden birisi.

ezbere ürün ailesini sayamıyorum bile:

* Kara Mühimmatları
Roketsan TR-107
Roketsan TR-122
Roketsan TR-300 (Kasırga)

* Hava Mühimmatları
Roketsan Hisar-A
Roketsan Hisar-O

* Deniz Mühimmatları
Roketsan Denizaltı Savunma Harbi (DSH/ASW) roketi

* Hassas Güdümlü Füzeler
Roketsan Cirit
Roketsan Omtas
Roketsan Umtas
Roketsan SOM
Roketsan SOM-J
Roketsan Umtas-L
Roketsan J600T Yıldırım

* Görseli Bulunmayan veya Spekülatif Mühimmatlar
Roketsan G Füzesi: TR-300 roketlerinin katlanabilir kanatlı ve güdüm sistemli türevi
Roketsan Hisar-D: Hisar füzesinin deniz versiyonu
Roketsan Atmaca: Gemi karşı füzesi (Anti Ship Missile)
Roketsan Gezgin: Uzun menzilli (1000KM+ menzile sahip olabilir) füze

* iHA Mühimmatları
Roketsan MAM-L : Roketsan Mini Akıllı Mühimmat Lazer Umtas'dan türeme
Roketsan MAM-C: Roketsan Mini Akıllı Mühimmat Ciritten türeme

* Çok Özel Sistemler
Roketsan Uydu Gönderim Sistemi

Hassas Güdüm Kitleri
Roketsan Teber: MK81-MK82 GM bombaları için güdüm kiti (Alt: Teber-81 / Teber-82)

(Not: Üstteki bilgiler tamamen şahsi çalışmalarımla listeleyebildiklerimdir, daha adı sanı duyulmamış olanları da 10 yıl sonra listeleriz!)
3 eski çalışanı FETÖ’den tutuklanmış.

http://www.posta.com.tr/r...tutuklandi-haberi-1276767
Hani la nerde. Yunanistan dibimizdeki adaları işgal ediyor. Savunmaktan bile aciziz. Sende burda comarlik yap.aferin sana.
Uydu Fırlatma Aracı tasarlıyormuş.

http://www.posta.com.tr/r...sarliyoruz-haberi-1293854
kendilerinden önümüzdeki yıllarda uzun menzilli balistik füze üretmelerini heyecanla beklediğim firma. belki 3 yıl belki 5 yıl sonra. düşünsene dostum, bir bakmışın kıtalararası füzelerimizi semalarda test ediyoruz. şimdilik sadece öngörü ama gerçekleşmesi an meselesidir.
Edit: çoluk çocuk entry girmesin.
1988 yılında kurulmuş olan ve aselsan gibi dünyada kaliteli bir yere sahip savunma sanayii şirketlerinden biri.
1988 yılında kurulmuş olan savunma sanayisi şirketidir.
Roketsan @roketsan
Hedef Tek, Gözü Pek! #ÇAKIR

https://twitter.com/roket...tatus/1509443911231721479

Roketsan seyir füzesi Çakır'ı geliştirdi .

Sabit ve döner kanatlı hava araçları, TiHA/SiHA, SiDA, taktik tekerlekli kara araçları ve su üstü platformlardan atılabilen yeni Seyir Füzesi ÇAKIR; kara ve deniz hedeflerine karşı kullanıcıya operasyonel olarak geniş alternatifler sunuyor.

150 kilometrenin üzerinde menzili bulunan ÇAKIR’ın hedefleri arasında su üstü hedefler, kıyıya yakın kara ve su üstü hedefleri, stratejik kara hedefleri, alan hedefleri ve mağaralar bulunuyor. Kale Arge tarafından geliştirilen yerli ve milli KTJ-1750 turbo-jet motora sahip ÇAKIR, tasarımının getirdiği çeviklik sayesinde; görev planlama esnasında tanımlanan üç boyutlu dönüş noktalarını içeren görevleri kolaylıkla icra edebiliyor.

görsel

görsel

https://www.hurriyet.com....irdigini-duyurdu-42033298
Satıhtan Satha Milli Güdümlü Mermi #ATMACA ilk kez Mobil
Güdümlü Mermi Sistemi ile karadan denizdeki bir hedefe ateşlendi .
https://twitter.com/Aksan...?cxt=HHwWgMC-3aeo6eoqAAAA
bu füzeler yunanistana karşı çok işimize yarayabilir .
paylaşımında, Kıbrıs'taki Türk mücahitler olarak gösterilen fotoğrafın aslında o dönem Türk bayrağını ele geçiren EOKA'cıların olduğu ortaya çıktı

görsel