bugün

kanimca herkes tarafindan en az bir kere izlenen ve izleyen herkesin beynine kazinmis filmdir. antrenman olsun, sinav hazirligi olsun, eger belli bir hedefe kosuyorsan ve yorulduysan, akla her daim rocky ve film müzigi gelir, tekrar baslarsin gaza basmaya. her ne kadar hayal ürünü olsa da rocky, fatih akin filmlerinin sonunda tesekkür eder bu adama. cünkü o bize azmin gücünü ve bu azimle ne türlü imkansizlik varsa üstünden gelmeyi ögretti.

o yüzden...

tesekkürler rocky.
en çok ilham veren filmlerden biridir. kesinlikle bir klasik.
sunnet olmak uzere olan ve bu durumdan asiri sekilde korkan bir cocugun bir anda eye of the tiger\'i duymasi ve sunnet olurken adrian diye bagirmasina(yas 7), ailesinden farkli bir sehire yatili okumaya giderken yine ayni muzigi walkman\'inden ingilizce bilmemesine ragmen yine eye of the tiger\'i dinleyerek guc bulmaya calismasina(yas 11), yurtdisina okumaya giderken artik ingilizce bilmenin de verdigi ferahlikla discmaninden there\'s no easy way out\'u dinleyerek rocky hesabi hayatini film seridi gibi gozlerinin onunden gecirmesine(yas 18), kiz arkadasindan ayrilmasi ve fenerbahce maglubiyeti ayni ana denk gelen bir gunden sonra burning heart ile cosup akabinde shattuck avenue\'daki ilk goz agrisi olan jupiter bar\'da tas otesi bir hatun ile tanismasina ve kaynasmasina (uhuuuvvv)(yas 20) sebep olan super soundtracklara sahip; anilarin filmi.
bıkmadan sıkılmadan bütün serilerinin izlenebileceği ve arşivlerde olması gereken bir film. serinin 6. filminde halen kendini ispatlamaya çalışan ve bunu "ben ölmedim daha" muhabbetiyle başarabilen azmin ve hırsın neler yapabileceğini göstermiş kaslı arkadaş.
rakip adlı bir çok kişinin mahalledeki lakabıdır.

rocky=rakip=raki=köpeklere koyulan isimlerden en populeri olması dolayısıyla rakip adlı kişiye "raki" deyip ardından "kuçu kuçu" demenizle o kişinin harbiden de bir hayvanlık gösterip üzerinize atlaması muhtemeldir.

yaşadım ordan biliyorum; amma gergin toplumuz.
bütün serisi eksiksiz olarak arşivimde bulunan efsane film. ama kesinlikle ilk filmin yeri ayrıdır. ciddi bir
rocky fanı olarak bir adet Italian stallion sweatshirt bulup sokaklarda koşmaya başlayabilirim. paulie'si,
adrian'ı, mickey'si,.. ile sinema tarihinin gelmiş geçmiş en samimi filmlerinden biridir.
en iyi maç sahnesi tartışmasız "ivan drago vs. rocky balboa" maçında sergilenen über film serisi..
şu aralar hor görülen, dalga geçilen bir film olsa da; rocky 1976 yılında günümüzde methiyeler düzülen taxi driver filminin önünde martin scorsese destekli robert de niro'yu alt etmiş, ve en iyi film dalında oscar'ı kucaklamıştır. üstelik seneryoyu yazan ve basrolde olan, şu aralar yine hor görülen sylvester stallone'dir.

(bkz: fanta acımasız gerçekler)
(bkz: sezar ın hakkı sezar a)
çok eleştirilse ve dalgaya alınsa da devam filmleri; bu ilk film; iki dev; martin scorsese ve robert de niro'nun taxi driver'ını geçerek en iyi film oscar'ı almıştır. üstelik senaryoyu yazan, ve başrolde oynayan da sylvester stallone'dir. sırf bu yüzden bile takdir edilmelidir, hakkı verilmelidir. *

bilgi: bir sokak dövüşçüsünün, adı anılmayan bir boksörün ağır siklet boks şampiyonuna karşı tüm koşullar kendisine karşıyken; kimse inanmıyorken, sevdiğini utandırmamak adına mücadalesini destansı bir şekilde, güzel müziklerle anlatır...
maç sonunda yenilse de nakavt olmamıştır....
sylvester stallone'nin sinemaya bıraktığı en büyük hediyedir.
(bkz: adrian)
(bkz: acı yok)
Sinema tarihinin unutulmayacak filmlerindedir. Filmin verdiği gaz başka yani filmden ayırt edilemez de asıl olay "bum" sözcüğü etrafında geçmektedir ki bunun yansıltılışı ve slyın filmin kimi yerinde kötü olsa da bana göre genelde karaktere cuk oturan güzel oyunculuğu filmi baş yapıt yapmaktadır.

Taxi-driverla olan karşılaştırma ise bakınca yersizdir, Rocky bizden, gerçek bir adam yaratmıştır, Taxi-driver ise muhteşem bir sinema filmi.
terbiyecine saldıran bir ayıymış kendisi. nat geo da belgeseli yayınlanacak birkaç gün içinde ilgilenenlere duyurulur.
sporcudur.
alkol ve sigara kullanmaz.
duygusaldır.
muhammed ali'nin amerika'da çok fazla tanınıp, insanlar onu örnek almasın bizim de bi kahramanımız olsun onu örnek alsınlar diye yapılan bir film.
Yetenekli, güçlü, agır siklet boksördür. izleyeni etkileyen (biz erkekleri) hikayesi ile defalarca izlediğim bir film serisidir.
http://www.youtube.com/wa...KY73M&feature=related
Rocky Balboa - Gonna Fly Now

http://alkislarlayasiyoru...ky-balboa---gonna-fly-now
tüm serinin beşer saniyelik özeti *:
öhttp://www.timsah.com/5er...ocky-filmleri/ndd0rl85ymj
pek ünlü soundtrack'i ıslıkla çalındığında inanılmaz haz veren film serisi.
dün gece samanyolu tv'de 3.bölümünü izlediğim sinema şaheseri slyvester stallone abimizin ve mr t. yani
a takımı'ndan tanıdığımız b.a. baracüs'ün harika oyunculuğu bir yana sezai aydın abimizin müthiş sesi filme ayrı bir hava katıyor.
gerçek bir sinema efsanesi.
insanın tüylerini şaha kaldıran bir film. her izlediğimde sanki hiç izlememişim gibi heycanlandırır beni. tabi orjinal dilinde izlemekte de fayda var filmi.

sırada rus ivan drago var.
gonna fly now soundtrack'i ile kulakların pasını silmiştir.
hocası mick öldüğünde rocky'nin hocasına sarılıp beni bırakma mick, diye ağladığı sahne unutulmazdır bazen insanın gözünü yaşartıverir sebepsiz kısacası harikadır.