bugün

entry'ler (141)

dokuz eylül üniversitesi denizcilik fakültesi

denizcilik işletmeleri yönetimi, deniz ulaştırma işletme mühendisliği ve gemi makineleri işletme mühendisliği gibi bölümleri kapsayan fakülte.

denizcilik işletmeleri yönetimi bölümünde bu sene başlayacağım fakülte aynı zamanda. *

yazarların olmak istedikleri kahramanlar

(bkz: batman)

(bkz: mantığa uygun tek süper kahraman)

sinüzit ağrısı

çoğu zaman ağrısı geçmeyince behzat ç'nin finalindeki replikle cevap verdiğim ağrı.
(bkz: geçmiyor amına kodumunu dünyasında)

sözlük yazarının aklında kalan en komik fıkra

temel bi gün lüks bir otele gitmiş. gece bara inmeye karar vermiş. ne yapsam da demiş benim laz olduğumu anlamasalar. geçmiş aynanın karşısına denemeye başlamış kendisini:

-"barmen baa bi fiski verir misun?" yok bunu anlarlar demiş kendi kendine.

-"barmen baa bi râki verir misun?" yok bunu da anlarlar demiş.

-"barmen baa bi bira verir misun?" ha belki bunu anlamazlar demiş.

inmiş aşağı. masabaşında duran bi adama demiş:

-barmen baa bi bira verir misun?
-beyefendi siz laz mısınız?
-nereden anladun uşağım?
-burası resepsiyon.

kadınları itici yapan detaylar

üzüldüğünde kedi gibi sesler çıkarmaları.
(bkz: miyavlayan kadınlar)

ilber ortaylı

bir kırım göçmeni ailenin çocuğu olan tarih profesörüdür. çeşitli okullarda öğretim üyeliği yaptıktan sonra son olarak topkapı sarayı müdürlüğünden de istifa etmiştir. yamulmuyorsam galatasaray üniversitesi'nde ders vermeye devam etmektedir. 10'u aşkın dil bilmektedir. idoldür. ilim adamıdır.

her zaman

izdivaçlar, telegoller varken tahminimce ihtiyaç olmadığı düşünülüp bu insanlara bu kadar iyi program fazla gelir deyip kapatılan programdır.

leylim ley

bir dizesinde anlatım bozukluğu olan şarkıdır.
(bkz: ay bir yandan sen bir yandan sar beni)
(bkz: yüklem eksikliği)

ygs

iki yıllık bölümlere veya dört yıllık lisans yerleştirme sınavlarına geçiş için yapılan sınav.

ayrıca milletin yarım saatim daha olsa 10 net daha yapardım benim ise yarım saat daha olsaydı mesanem patlardı dediğim sınav.

hayır anlayamıyorum bir insanın sınavın başında gelen tuvaletini 2 saat 40 dakika boyunca tutmasının biyolojik olarak zararlı olduğunu bilmiyor mu bu çok yetkili abilerimiz? her sınıfa 2 tane gözetmen dikilmiş. bir tanesini tuvalete gidenle göndermek çok mu zor allah aşkına?

sözlük yazarlarının dinlediği şarkı

the doors - touch me.

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

2 paket camel soft.

kuzey güney

insanların kuzey güney'i değil kuzey'i izlediği dizidir.

sözlükçülerin last fm sayfaları

http://www.lastfm.com.tr/user/yepekedis

katy b

sesi ve güzelliğiyle akıllara durgunluk veren dubstep, elektronik müzik ve vokalistlik yapan ingiliz şarkıcı. skream ve benga ile yaptığı çalışmaları bir harikadır.

skream

1986 doğumlu, dubstep denilince akla ilk gelen isim. produktör, ilim adamı.

dubstep

skream in üstadlığını yaptığı, ritmlerin müthiş bir aksan içinde olduğu, 4-5 senelik, henüz underground stilden tam olarak çıkamayan, bomba gibi bir müzik türüdür. hele bir de magnetic man adında 3 tane doğaüstü varlık*** öyle bir grup kurmuştur ki yeme de yanında yat hani.

not: katy b nin dubstep parçalarının üzerine vokalistlik yapmasına ise yorumum; mükemmel ötesi.

3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturması

galatasaraylı taraftarların cemal nalga olayını çabuk unutup yerli yersiz yorum yaptıkları soruşturmadır.

murat kekilli

seni çılgın adlı parçasıyla beni benden alan şahsiyet.

yaran babaanne sözleri

erik yerken söylemişti, erik de çok ekşiydi.
(bkz: itin götüne zelveyle soksan girmeyecek) yarılmıştım. bilmeyenler için; (bkz: zelve)

zelve

öküzü koşarken, hayvanın boynunun iki yanından boyunduruğa geçirilen çubuk.