bugün

(bkz: rocky balik)
efsanevi seridir.
olsa da izlesek dedirtendir.
çocukluğumuzda yeni bölümünü izlemek için uykumuzdan feragat ettiğimiz film serisidir.
özellikle rocky ile mickey'nin dövüş sırasındaki diyalogları gülümsetir:

rocky: adamdan 3 tane görüyorum mick!!
mickey: ortadakine vur. ortadakine vuracaksın rocky!!

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=ioE_O7Lm0I4)
amerikan propagandasıdır.
--spoiler--
adamın teki adamı dövüyor
--spoiler--

hangi özelliği yüzünden bu kadar beğenildi anlamak mümkün değil. çoğu adamın överek bahsettiği rus elemanlı olan filmi izledik de amına koyim, "klasik iyi adamın ilk başta dayak yemesi, sonra karşı tarafa allah ne verdiye diyerek girrmesi" mevzusundan başka bir şey değil.
Yarrak kafalı çoğu sözlük yazarının herkes geçiyor diye dalga geçmeye çalıştığı harika film serisidir.

Abi sen büyük ihtimal en büyük başarısı sözlükte 200-300 karmaya sahip olan, belki iş yerinde çaycı mertebesinden biraz yüksek adamsın. Herifler şöyle bir film yapmış. Yok rocky hepsini dövüyor, yok ivan drago ağzına sıçardı. Amünüyüyüm bir rahatla önce, yayıl izle bakalım bir şu filmi adam gibi.

Rocky Balboa filmindeki son sahne bana göre sinema tarihinin en güzel 2-3 dakikasıdır. Gözün gördü, beyninlede bir algılamaya çalış, de ki kendi kendine birader bu adam ne yapıyor.

Rocky iv' deki o amerikan propagandası denilen sahnelere, son sahnedeki konuşmaya bir bak, herif ne güzel konuşmuş. Sylvester kendi yazmış üstelik kocaman rocky serisini. yani stallone rocky demektir. Adamın hayatıdır bu seri.

Çocukken olsun, büyüyünce olsun, şu filmlerden sonra eline dumble falan alan, ip alıp atlayan, en kötü şınav, mekik denemesi içine giren insan çoktur. Sen de yaptın itiraf et.

Yalan söyleyen, taocudur, dombilidir. Sabri sarıoğlunun şutları ona girsindir.
--spoiler--
1976 tarihli ilk filmde ve 30yıl sonra gelen altıncı filmde rocky maçları kazanamaz.
--spoiler--
rocky bir 1976 amerikalı spor drama filmi yönetmenliğini john g. avildsen ve yazdığı ve oynadığı sylvester stallone .bu söyler zenginlikleri için bez american dream hikayesi rocky balboa , bir bir eğitimsiz ama iyi kalpli borç tahsildarı tefeci şehrinde philadelphia, pennsylvania .rocky sonra bir shot alır bir kulüp savaşçı olarak başlar dünya ağır sıklet şampiyonluğu .film ayrıca yıldızlı talia shire adrian olarak, burt young adrian kardeşi paulie olarak burgess meredith rocky antrenörü olarak mickey goldmill ve carl weathers şampiyonu olarak apollo creed.
adrian! başardım adrian! başardım die her filminin sonunda haykırır
serinin beşinci filmi ile; altıncı filmi arasında tam: 16 yıllık bir fark vardır. herhalde son filmde; balboa otobüste görülse yer verilecek hale gelmiştir.
acı yok, kaplanın gözleri ve adriannnnnn sözleri ile hatırladığımız, izledikten sonra boks yapma hevesimizi kabartan yabancı filmdir.
duygu sömürüsü film.
vize, final, öss, kpss, ales vb sınavlara çalışılırken herhangi bir serisinin seyresilmesi gereken bir film. zira insanı acayip gaza getirir. kuzenimle her seyredişimizde kendisi kesinlikle boksa başlama kararı verir fakat bir süre sonra vazgeçer. kendisi yaklaşık 10 yıldır böyle.
izlemekten bıkmadığım ve bıkmayacağım film serisi. filmin serilerini 1. filmden 6. filme kadar izlediğinizde bir şampiyonun sokaklardan şöhrete dünya şampiyonluğuna kadar ulaşması ve sonra tekrar eski sokak hayatına dönmesini anlıyor ve görüyorsunuz. sly abimizin sinema kariyerindeki en iyi film serisidir. birde rambo var tabi.
serinin ilk filminde izliyenleri şöyle yarmış güldürmüştür.

rocky: dövüşmenin en kötü yanı ertesi sabahtır, anladınmı...
adrian: ertesi sabah, neden?
rocky: açıklıyayım; dövüşten sonraki sabah bir yaralıdan başka birşey olmazsın anlaşıldı mı, bazen her yanım öyle ağrırki beni yataktan banyoya götürmesi için taxi çağırasım gelir.
bir müslüman olan muhammed ali'nin başarıları sonucu efsane olmasından sonra amerikalıların uydurduğu yapmacık bir efsane.
yedili sekizli yaşlarda izleyen her çocuğun film bittkten sonra koltukarı yumruklayıp, adrian diye bağırmasına neden olan film
6 serisini bir gecede izleyip* etrafa yumruklar savurduğum filmdir.
rocky serilerinin hepsini sevmişimdir hatta küçükken hayran bile olmuştum şimdi ise düşüncem kas yığını.
bu filmi izlediğim zamanlar düz duvara tırmanırken bulurdum kendimi. hey gidi günler...
samanyolu tv'nin ayda 1 defa mutlaka yayınladığı unutulmaz stallone filmi. iyi de oluyor hani.
bu replik hayata olan bakış açımı değiştirmeye yetti ve arttı doğrusu;

adrian: neden dövüşmek istiyorsun ?
rocky: çünkü ne şarkı söyleyebiliyorum ne de dans edebiliyorum.
martin scorsese imzalı robert de niro'nun efsane taxi driver filminin önünde "en iyi film" kategorisinde oscar'ı kazanmış olan sinematografik, güzel film.
fakir ama azimli kenar mahalle çocuğu bir boksörün hayalini çok güzel anlatır.
--spoiler--
''Maçtan sonra ki gün her yanın o kadar ağrır ki, yataktan banyoya gitmek için taksi çağırmak zorunda kalırsın.''
--spoiler--
gelmiş geçmiş en iyi seri filmler arasında yer alan filmdir.
türkiyede yaşasaydı et zamları en çok bu boksörü etkilerdi.
görsel