bugün

rocky'nin menejerlik yaptıgı filmdir.
(bkz: rocky 4)
(bkz: rocky v)
(bkz: rocky iv)
serinin en az tutulan filmidir, keza en kötü görünen filmidir de lakin o kadar da kötü değil be. en son çocukken izleyip "bu ne lan" demiştim, lakin seriyi bütünlüklü olarak tekrardan izleme fırsatı bulunca o kadar da kötü olmadığını görüyor insan. Nasıl anlatsak film olarak Rocky iv bu filmden daha kötü bir film, diyalog yok, klip artı ivan drago ile dövüş denilebilir. Ha ama Rocky'nin ivan drago gibi bir hayvanı yenmesi o filmi özel kılandır, bodur bir adam olarak imkansızı başarmıştır. Bunda ise tepelediği çocuk tırt bir herif olduğundan başarılı olmamıştır, zaten birinci filmin kalitesine ancak 6. yaklaşabilmiştir, o yüzden 1. veya 2. filme bu filmden gönderme de yapmıyorum. 3. film ise ayrı bir konu. Ama 4 e ve 3 e göre bu film rocky'i çok daha iyi anlatmıştır lakin 1. filmden sonra rocky gibi bir adamı anlatacak film yapmak zor olur.

Ha biraz daha uzun tutulsaydı film, olayların akışı biraz daha yavaş anlatılsaydı, yani çekmek için çekilmeseydi, rocky'nin yaşadığı duygular üzerine biraz daha gidilseydi 1. filmdeki gibi ki bunu 6. film çok güzel yapmıştır bu film de güzel bir film olurmuş.

Lakin olmamış o yüzden en kötü rocky filmi.

Neyse bu akşam rocky 6yı 4 veya 5. defa izleyeceğim, bizden biri olan rocky'i uğurlamanın vakti geldi. şimdiden üzülüyorum bak.
önce bir yanlışları temizleyelim:
rocky 5 filminde ne rusya amerika çekişmesi vardır ne de ivan drago vardır. konusu kısaca şu şekildedir.

rocky 4 filminden hatırlayacağımız üzere ivan drago'ya bir temiz sopa çeken rocky ülkesine geri dönmüştür. doktorlar beyin zarında meydana gelen bir tahribattan ötürü artık dövüşemeyeceiğini söyleyince dünyası yıkılan rocky'i bir de mali sorunlar beklemektedir. O da çıkışı antrenörlükte bulur ve dikkatini çekmeyi başarmış bir tıfılı yetiştirmeye başlar. rocky Kendini bu işe o kadar kaptırmıştır ki kendi oğluyla da bir takım sorunlar yaşamaktadır...
rocky, Tommy Gunn denen elemanı yetiştirdi, zirveye çıkardı lakin nankör piç kral'a meydan okudu. fakat bir noktada hayatının hatasını yaptı.. meydan okuduğu yer Rocky'nin ringi sokaklardı. haliyle Rocky de elemanı sikip attı ve efsane olarak bitirdi. bu nedenle 6. filmin çekilmesi kötü oldu zira bu filmle rocky efsane bir finish yapmıştı.
önceki filme sadık kalmıştır. tıpkı 1. 2. 3. ve 4. filmler gibi.

en önemli sadakat kısmı ise ivan drago dan yediği süper yumrukların beynini yamultmasıdır.

nitekim 6. film de bu yoktur. sanki ne beyin hasarı nede tommy gunn dövüşü gerçekleşmiştir.
dolayısı ile 6. film varken en kötüsü bu değil , 6 dır.
gözümde rocky'i bitiren filmdir. hele o tommy gunn yok mu ulan rocky gibi adam tommy gunn'dan başka edinecek öğrenci bulamıyor mu ?adam tam besili camış.. hele bir de apollo'nun şortunu giymiyor mu orada içim cız eder hep anasını satiyim.
rocky'nin dövüşçü yetiştirirken kendi oğluyla iletişim kopukluğunu anlatır. rocky boksu bırakmalıdır ama bir yanı vazgeçmek istemez ve menejerlik yapar.
herşeyini kaybetmiş fedakar rocky'nin, tommy morrison adında toy bir boksörü yetiştirdiği film. aslında slvester stallone için, amerikanın cüneyt arkını diye dalga geçilir. ancak rocky serisinde çok fazla özlü söz ve samimiyet vardır. rocky 5 te sonunda ihanete uğramış, ancak mağrur tavrını bozmadan rakibini yere sermiştir.
aylavyu raki..
sırf başındaki rocky ve mickey arasında geçen duygusal konuşma ve rocy'nin sondaki "benim ringim dışarda" repliği için dahi izlenebilecek serinin en underrated filmi.
rocky efsanesinin emekli olduğu filmdir. artık menajerlik falan yapacakmış diye biliyorum. başarılarının devamını dilerim.
neden dövüşmek istiyorsun?
silvester: çünkü dans edemiyorum.
tv2 sağolsun izliyoruz.
Serinin ne yazıkki en kötü filmi. Bir Rocky filmine hayran olmamı sağlayan hiç bir unsur yok bu filmde. hiç çekilmemiş olmasını ümit ediyorum.
BU FiLMDE Tommy Gunn denen elemandaki anlamadığı nokta şu; Rocky; Apollo Creed'i, Clubber Lang'i ve ivan drago'yu döverken hiçbir zaman favori değildi.. bu adamları kasları ile dövmedi. inanç ve yüreği ile bu adamları devirdi. şimdi sen gelmiş iki üç maç yapıp bir süt kupası şampiyonluğu ile rocky' ye meydan okuyorsun. hem de bu meydan okumayı rocky'nin ringi sokaklarda yapıyorsun. afedersiniz ama sikerler adamı.

görsel
rocky'nin oğlundan kopmaya başladığı film. gerçi bu filmde olay bir şekilde tatlıya bağlanmıştır, ama creed'de sonradan o kadar tatlı kalmadığı anlaşılacaktır.

bu arada filmde rocky'nin oğlunu harbiden stallone'nin oğlu oynamış sanırsam.