bugün

tahminen metallicanın ülkemizde popülarite kazanmasıyla almış başını gitmiş furyadır. Bu hatunlar daha sonra iş bulamama, evde kalma vb. korkularla paşa paşa boyalı hatunlara yaklaşmaya başlamış, ara form olarak yaşamlarına devam etmişlerdir.
edit:güzeldirler o ayrı
(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
guzel hatunlar furyasidir.
güzel olmaları konusundaki görüşlerin bünyede şaşkınlık yarattığı hatunlardır. zira bu hatunlar genelde kilolu ya da çirkin olup aşırı makyajlar ve saçma sapan kıyafetlerle kendilerini gizlemeye çalışan tipler olur çoğunlukla.
yazın başlayan festivallerle birlikte tekrar gündeme gelen furyadır..
(bkz: roke n coke)
rock dinleyen hatun olmak iyi güzel bişeydir, özellikle de özentilikten diil o tarzı sevdiğinizden dinleyen biriyseniz
amaaa 12 yaş civarı olup da avril lavigne gibi giyinip boyanıp ben çok marjinalim dünyanın ağzına sıçıym fuck the system diye gezen tipler inanılmaz iticidir
pek bişey bilmezler ama her bi boku bildiklerini düşünürler sonra etraflarındaki insanları aşağılayıp kendileri yükselmeye çalışırlar ki bu nafile bi çabadır
geçen böyle iki kız görmüştüm muhabbetleri o kdr saçmaydı ki
-yaaaa ne kdr malsın cansuuuuuue
-gerizekalııı konsere gitmiyo muyuz
bi de konuşurken asi görünmek adına biri diğerini sürekli tokatlıyodu şak şak
eli de ağır gbiydi hani
korktum bi an diğeri de karşılık vercek, bi de bunların boktan marjinal kavgasıyla uğraşcaz diye
göz makyajı konusunda ciddi uygulamalı ders alması gereken hatunlardır.
(bkz: amy lee makyajı)
gecenlerde gittiğim duman konserinde kendini yeniden hatırlatan furya.
(bkz: duman)
bu kızlar görünüş itibariyle şu şekilde diğer hemcinslerinden ayrılır:
Kızıl saçlar*, siyah kot pantolonla kombine edilmiş siyah tişört ya da hırka** (genelde koyu renkler tercih sebebidir***), beyaz solgun yüz üzerine yapılmış koyu renkli göz makyajı*, koyu kırmızı ya da siyah ojeli tırnaklar, parmak uçları kesilmiş eldivenli eller, eskimiş siyah caterpillar botlar ve aksesuar olarak da omuza heybe gibi çapraz asılmış çanta.
rock dinlemeyi belli bir tarz giyinmek sanan hatun tipleri. *

(bkz: kadin kendini cirkin hissederse)
yazılan entrylerin %80'inden anladığım kadarıyla bir furyaymış bu!
kendi tarzlarını oluşturamamış; başkalarının belirlediği kalıplara uymaya çalışan, teoman-duman gibilerin rock yapığını düşünen ve metallica'nın bir kaç şarkısını dinleyip kafa sallamayla kendini rockçı sınıfına koymuş, "asi kız" görünümüne bürünüp "seksi" olabileceğini düşünen kişiliği oturmamış özenti tiplerdir. bir anda artması özentilikten kaynaklanır. istisnalar muhakkak ki vardır.
(bkz: gotik)
gerçekten rocker olanlarını görmek veya bulmak zor olan çoğunluğu özenti olan bir furya olmalıdır sanırımdır .
grup solistlerine asık kız tipi. iki üc grup ismmini mtv de ezberliyip sonra da ben rocker ım diyen bu insanlar topluluğundan gotik olan bi arkadas bana marilyn manson kim demisti ve yine aynı gotik rocker (!) kardesimiz baska bi arkadasıma da radiohead kim demisti az daha intihar ediyordu radiohead fanı arkadasım..
ortada evrensel bir sanat ürünü varsa,bu estetik üründen alınan haz kişiselse ve bu hazzı alanlar genç bayanlarsa bunun nesi garip dedirten sosyolojik vakıa..
anuna goyim ,siktir lan gibi küfürler ederek dikkat çeken,genelde erkek gibi takılan ,arkadas tayfası çoğunlukla erkek olan ,kadın olduklarını ise tavladıktan sonra gerçekten anlayabilecegimiz grup.*
(bkz: herkes gothic olmuş ben anlamıyorum ki) dolu.
nam-ı diğer ölümcü furyasıdır. hayat bitiktir. karanlıktır gündüzler. bol bol duman dinlenilerek "seni kendime sakladımlar eşliğinde duman türkiyenin en büyük grubu ilan edilir. dinlemeyen cahildir. sadece duman değil bilimum rock-punk-indie grubu için geçerlidir. fazla ağız yamultmazlar tikkyler gibi. genelde bol bol "abi" "baba" tarzı kızların ağzında itici görünen kelimeleri kullanırlar.

erkekler arasında revaçtatıdlar. çünkü onlar için bu kızlar kolay elde edilir. yalnız değillerdir. aileleri onlara ilgi gösterir. ama asiliğin getirdiği açlık onların bünyesinde yalnızlık denilen her insanın başa çıkamayacağı bir illeti doğurur. sahte yalnızlıktır. boyalı gözlerin ardında yapılan şovdur bu sadece.

ancak dediğimiz gibi en büyük belirtisi 'ölüme olan açlık' tır. her an intihar a meyili gibi görünen bu gençlik bir nevi kayıp gençliktir. bu şekilde konuşmaları ise tamamen ilgi çekme amaçlıdır. "bak kanadım kırık, bu dünyadan gidicem. bana kol-kanat ger, sar beni" demektir bir nevi. ancak bu komiktir. ölümün ne olduğunu bilmeyen insanların bile "hava karanlık umutsuzum, yarınım yok, geleceğim yok bitiğim, ölücem" demesi ise korkunç komiktir. 16 yaşındaki bir insanın bunu söylemesi ise faciadır. halbuki ölüm insanı kenarından geçerken bile titreten birşeydir. çünkü;

'ölüm dehşete giden yoldur'.*
çoğu yalan olan tayfa furyasıdır. çoğu gerçek olan tayfa için:
(bkz: metalci hatun furyası)
bir şekilde bir yerlere ait olmak isteyen kızlardır.. O kadardır sadece.
(bkz: siyah sacli ve kakullu kizlar)
güçlü görünmeye çalışan güçsüz hatun furyasıdır, tamamen şekilden ibarettir, içerik sıfıra yakındır.
çoğunluğunu imaj peşinde koşan toy kızların oluşturduğu grubun sayısının artmasıyla sonuçlanan özentilik akımı.
taksim'de dolu dolu bulunan kadın grubu. aslında çoğu rocker,metalci,gothic bile değil özenti. ama hiç değilse ekolay hatunlar ve çabuk eledü$üyorlar. haftasonları birçoğunu taksim'den ayıklamak mümkün.
eğer makyajsız*, yani simsiyah makyajsız ise "tamam lan bu" denilebilecek kızlardır.