bugün

yine kamp + kombine biletlerinde büyük gruplar geliyor stratejisinin kullanarak çoğu biletleri satacak ve sonrasında dandik grupları getirecek olan festival zincirinin 2008 deki halkası..*
headliner olarak duman'ın ve şebnem ferah'ın çıkacağı festival olacaktır.
Cure & Korn & Offspring üçlüsünü getiren ardından placebo muse ve tanınımayan onlarca grup getiren zihniyetten iki yıl sonrası için en iyi beklenti bu olabilir. Duman,şebo hak etmemektemidir gecenin son ve baba grupluğunu hak etmektedirler;ancak uluslararası iddia sahibi bir festivalde ülke içi grupların başa çıkmasıyla biraz eleştiri yapmak istedim. Rock'n'coke bu sene güvenilirliğinden çok şey kaybetmiştir.
david bowie, pj harvey, bob dylan, u2, aerosmith, depeche mode ve red hot chili peppers'ın katılacağı organizasyon.. ayrıca bu organizasyona katılabilmek için garbage grubu da tekrar bir araya gelmiş, shirley manson da 2008'i iple çektiğini açıklamıştır..
(bkz: ne diyosun)
(bkz: sabah olup uyanınca her şey yine aynı kalsa değil mi anne)
bu söylentiye göre düzenlenmicek organizasyon... linkin park gelmeden biteceği için kahrolan insanlar olabilir...
coca-caola'nın ana sponsoru olduğu,içinde extacy standı açarak parayı kırmayı düşündüğüm, rock müzik festivali. .*
(bi bakıver:torbacı)
amerikan emperyalizmini protesto etmek amacıyla kimsenin katılmaması gerektiğine yürekten inandığım, ancak toplumumuzun yeterli bilinç düzeyinde olmadığının da farkında olduğum, bu sebeple canımın sıkılmasına neden olacak etkinlik.
muhtemelen her sene oldugu gibi yine milletin agzini sulandiracak bir grup listesi cikaracaklardir. herkes buyuk umutlarla gelecek guzel gruplari beklerken aciklanacak olan headliner larla yine hayal kirikligi yaratacak olan festival olacaktir.
bob dylan rod stewart gibi sanatcılar gelecekmiş. *
bilgi@rockncoke.com a görmek istediğim sanatçıları gönderdiğim 2008 tarihli müzik festivali.
Listem is şöyle:
01 - Machinae Supremacy
02 - In Flames
03 - Sonata Arctica
04 - Blackmore's Night
05 - Godsmack
06 - HIM
07 - Rammstein
08 - Nightwish
09 - Dream Evil
10 - Nevermore
11 - Dark Tranquillity
12 - Linkin Park
13 - Theory Of A Deadman

Herkes liste gönderirse Coca-Cola nın kendi seçtiği abidik şeyleri dinlemeyiz diye düşünüyorum ayrıca...
her sene olduğu gibi bu sene de rhcp'in arz-ı endam edeceği festivaldir.
her sene olduğu gibi yine yağmur yağacaktır.
dinledigim muzik gruplarini kesinlikle line up listesinde gormek istemedigim rock muzik katliamidir. * evet, kesinlikle rock muzik katliamidir. nerede rock ulan? hatirliyorumda sozluk, bu rock'n cock ilk yapildigi yillarda ceza ve 50 cent gelmisti. bu mu rock sozluk? rock muzige saygi nerde sozluk? neyse sozluk, canini siktim seninde simdi sabah sabah..

editim var; yahu sabah demisim de yeni kalktim sozluk idare et, hadi gorusuruz..
red hot chili peppers'ın işin suyunu çıkardığı festival olacaktır. buradan yetkililere sesleniyorum, aynı grup 6 yıl üst üste gelmemeli, biraz yenilikçi olun !
pj harvey gelse eyvallah denilecek festivaldir.
Her zamanki gibi rhcp nin geleceği kesin olan konserdir. Ayrıca yenilik olarak gençlerden U2,pearl jam, Mudhoney ,pink floyd ve bob dylan ı getireceklerini duydum.. indirimli kamp+kombine biletleri 180 ytl olacakmış. *
- kurban
- duman
- sebnem ferah
- manga
- mor ve ötesi (pardon bunlar karsıydı)
- aylin aslım
- athena
ve buna benzeyen birçok boktan rock grubunun gelmesini beklediğimiz, bunlardan birinin gelmemesi halinde onları arayıp;
- nerdesiniz olum sizin su anda rockn coke da olmanız lazımdı!
seklinde onlara bağırmamız, ardından onları sahnesine cıkarmamız gereken festival. yağmurlu festival.
ama en beğenilen kısmı da festival bittikten bir sabah sonra, gazetelerdeki okuyucu yorumları, ve bizzat bu adamların çıkardıkları gazeteleri okumaktır. (bkz: akit) çok eğlencelidir.
- vay be bu kadar adam yanacak mı? seklinde insanda merak uyandırır.
pink floyd ve the who sırf bu konser için tekrar bir araya gelecekmiş diye duydum ki çok güvenilir kaynaklardan duydum bunu gülüp geçmeyin. *
anlamadığım konu adamlar daha ne yapsın yuuhh yani. türkiyeye gelmesi mümkün olmayan adamları getirdiler. korn,offspring,placebo,muse,franz ferdinand,cure,cris cornell tamam daha çok istiyoruz. bi rock am ring gibi bi ozzfest gibi ama türkiyenin dünyadaki itibarı ortada, gelecek olan starlar o yüzden daha fazla ücret talep ediyor. türkiyenin tek kaliteli festini sahiplenelim dışlamayalım bence.
children of bodom'un gelmesini istediğim organizasyon.
yalan olmuş festival. ee hani red hot chili peppers gelecekti!
http://www.dreamtv.com.tr/haberler/441
bitaraflarımızda patlamış olan festivaldir.

--spoiler--
Bugüne kadar rock n Coke festivalinde yenilikçi bir yaklaşım izleyerek, çıtayı hep yükseltmeyi hedefledik. 2008 de çıta 2007 dekinden daha yukarıda olmalıydı. Ancak, bu yıl, hedeflediğimiz uluslararası sanatçıların turne programlarının festival takvimimize uymaması, bazı sanatçıların ise bölgemiz coğrafyasında turnede olmayışları nedeniyle herkes için çok zor olan bu kararı almak zorunda kaldık.
--spoiler--

he he. tabi tabi. ya güzel kardeşlerim başka bahaneniz mi yok sizin. ne bu saçma sözler böyle. festival yapıyorsun gruplar gelmiyor, yok uymuyor. desene şuna zaten 2008 yazında -afedersiniz- b*k gibi gelen var. biz de elimizde patlamasın bari yapmadık gibi açıklama. hey allahım ya.
ayrıca kolayla rock mı olur ulan..
(bkz: çok sinirliyim sözlük)
sanırım benim ahım tuttu. ben demiştim burda bi yerlerde. (bkz: #3236913)

http://www.dreamtv.com.tr/haberler/441

Açıklamasıyla bizleri üzmüşlerdir. olsundur. bu zamana kadar getirdikleri onlarca yerli yabancı grup için, yaşattıkları güzel günler için teşükkür ederiz...

Uludağ Sözlük Komitesi. *
muhtemelen bu yıl yaşanacak olan konser çılgınlığından dolayı kendi festivallerine katılmak isteyecek genç bulmayacak olan festival komite üyeleri tarafından 2008 yılında düzenlenmeyecek festival.
iptal edilmesiyle üzüldüğüm festival. en azından festival ruhunu koruyup yerli gruplardan bile birilerini çıkartabilirlerdi. gelecek sene bunun acısını fena çıkartacaklarını düşünüyorum ayrıca.
'bugüne kadar rock'n coke festivalinde yenilikçi bir yaklaşım izleyerek, çıtayı hep yükseltmeyi hedefledik. 2008'de çıta 2007'dekinden daha yukarıda olmalıydı. ancak, bu yıl, hedeflediğimiz uluslararası sanatçıların turne programlarının festival takvimimize uymaması, bazı sanatçıların ise bölgemiz coğrafyasında turnede olmayışları nedeniyle herkes için çok zor olan bu kararı almak zorunda kaldık.'
meali: beceremedik, kimseyi getiremedik. rhcp'de olmadı yine. zaten temmuza çekmek gibi bi denyoluk yaptık, şansımıza temmuz'da istanbul'da her allahın günü bi dünya çapında rock konseri organize edildi. baktık kimse gelmiycek, biz de iptal edelim dedik. seneye rhcp artık.