bugün

hâlâ unutulmamistir. katledilen yurttaslarin aileleri bu persembe de bir araya geldi. basin aciklamasinda faillerin hâlâ korundugu, kendilerine ise hukuksuzca davalar acildigini belirtiyorlar. 7 kasim da herkesi uludere adliyesine davet ediyorlar.
hakedilmemiş bir saldırıdır.

sen iş verme, aç bırak, ulan şimdi kaçak elektriğe bağlama hemen, dinle!
sen iş verme, aç bırak, kürtlerin hepsi şerefsiz de, onları istemiyoruz de, kaçakçılıktan geçim sağlayınca da "hırsız bunlar" e amına koduğum iş verdin mi ki?
bomba taşıyorlarmış, gördük. kim taşıyormuş gördük. laflarınız saatli bomba gibi lan amına koyduğum!
tamam kürdistancılarca savunulması ayrı bir durum... ama senin kardeşin ulan o pezevenk! gebermiş gitmişmişmiş... şerefsizler ya...
kardeşin ulan o senin, kürdistancıların elinden çek al onları, "onlar bizim kardeşlerimiz, bölemeyeceksiniz bizi hainler" diye haykırsana.
ama yok! tabi "yüce türk ırkı, siker kürt kekolarını" dersiniz hep. herkes alçak, bir türkler üstün, he yav he! herkes ölür türkler yaşar. bir bomba atsan herkes sakatlanır ama türkler dimdik ayakta! ya bi git ya. insansın ulan insan!

edit:efsaneler ölmez xd saygılar
hesabı sorulacaktır

(bkz: dobrovski nin hesabını biz soracağız)
katliamdan başka bir isim konulamayacak olan şeyi bile faşizanca muhafaza edenleri göstermiş katliamdır. insanların(!) empati yeteneği bu kadar mı körelmiş dedirten katliamdır, insanlar(!) yani faşolar bu kadar kör mü dedirten, aynısı uygurda olunca feryat-figan edilen katliamdır.
(bkz: çin halk cumhuriyetini lanetliyoruz)
(bkz: türkiye cumhuriyetini lanetliyoruz)
(bkz: (#22378057))
Türkiye'nin kendi doğu topraklarına ve üzerinde yaşayan insanlara bakış açısını en güzel anlatan katliamdır. Katliamın en güzeli, en hayırlısı, en iyisi olur mu? Bizim buralarda oluyor. En azından her gördüğü sakallıyı terörist zanneden tipler açısından. Kaçakçılık yapıyor diye başının üstüne atılan bombaları haklı göstermeye çalışanlar var mesela. Bu adamlar neden kaçakçılık yapıyordu kardeşim diye soranlar ise dışlanıyor ve vatan haini ilan ediliyor.

Katliamın iyisi veya kötüsü olmaz ama ders çıkarılanları olabilir. Mesela şu anda, insanların kaçakçılık yapmasını engelleyecek tedbirler alınmış mıdır? Burada askeri tedbirden değil, iş imkanından bahsediyorum. Tarımın olmadığı, fabrikaların olmadığı bir bölge için devlet ne gibi bir çare üretmiştir bu zamana kadar?

Adalet arayışlarını, emri kimin verdiğini, bilgiyi kimin sağladığını geçiyorum. En azından orası için bir çare düşündünüz mü sosyal açıdan? Akil kardeşler, o bölge için bir çözüm üretmiş midir?

Unutturulmamalıdır. Katliamın batıda kötüsü, doğuda iyisi olmaz. Katliam katliamdır.
halen daha düğmeye kimin bastığı bilinmeyen katliamdır.

hesabı elbet sorulacaktır.
katliam katliamdır ve evet sadece kaçakçılık yapan insanların basına bombalar yağdırılması katliamın daniskasıdır.

ama;

1- orası roboski değil uluderedir.

2- sadece pkk nın kullanabildiği yolu zerre korkusu olmadan kullanan, (pkknın sayısız masum insanı katleden, sehir göbeklerinde bombalar patlatan, otobüslere molotof atarak gençleri yakan bir terör örgütü olduğunu açıklamam gerek yok sanırım)

3- belki de o yerde, tam da oracıkta o geçişi yapabilmek için böyle cani bir örgüte yardım ve yataklık eden,

4- ticareti geçtim, kendi yiyeceği domatesi bile devlete hizmet olarak görüp ekmeyen,

5- "türkiye cumhuriyetine günahımı vermem" diye üretmeyen,

6-işin kolayını bulup kaçıran ve bunu -tekrar ediyorum- masum insanları katleden bir örgütün gözetiminde ve iradesinde yapan,

her 35 kişinin (türk kürt arap/ ingiliz fransız alman/ dil din ırk) fark etmeksizin uğramasının kaçılmaz olduğu hazin sondur.

ki bugün en aptal insanlar dahi bilmektedir ki, pkk o geçişten o insanların geçmesine izin vererek tsk nın nabzını ölçmüştür. kendi geçişlerinin provasıdır ve yine yılanın başı o aşağılık örgüttür.

o yüzden tsknın emin olmadan yağdırdığı bombalar kadar 35 canın kendileri ve onları piyon olarak öne sürenlerde suçludur.
çok iyi çok da güzel olmuştur. yanlış anlaşılmasın ırkçı veya kürt düşmanı değilim ama kaçakçılık yapıp pkk'ya destekte bulunan, askerin uyarısına rağmen sınır ötesine geçen sözde masum orospu çocukları ölmeyi hak ediyor. geberip gidenlerin pkk bayrağı önünde fotoğrafları var. örgüt kundaktaki bebeğe sıktığında katliam değildi değil mi anasını siktiklerim? onu söylemezsiniz hiç, unutuldu gitti. orospunun evlatları molotof kokteyli atıp belediye otobüsüne gencecik kızı öldürdüklerinde katliam değildi değil mi? insanlık namına zerre kadar üzülmüyorum ben de o piçlerin ölmesine. kurallar, kanunlar bellidir. devlet sana oraya gitmeyeceksin diyor ve sen siklemiyorsan kafana bombayı yersin. bu amına koyduğumun memleketinde bi siz aç değilsiniz. benim köyüm de sefaletten kırılıyor eskişehirde. hiçbiri kaçakçılık yapmıyor.
türkiye de artık sıradan hale gelen az insanın bunun büyük bir acı olarak baktığı katliamdır. 2 yıl oldu tam da bugün. ama elde avuçta bir şey yok. sadece yürekte acı var. o ölen gencecik çocukların ailelerine sabır dilemekten başka bir şey yapamıyorum belki ama unutulmayacak katliamlar listesine ne yazık ki yazıldı.
ölenler insan olarak bakmayan yaratıklar kalbinizi yoklayın. size öfkelenmiyorum sizin gibi olmamak için.
yurdumun aşırı laik ve aşırı namuslu kesimleri tarafından umursanmayan katliamdır.

hadi meseleyi kaçak elektriğe bağlayın hemen. "benim de kürt arkadaşlarım var ama bunlar kaçakçılık yaptıkları için öldürüldüler" deyin. bu çocuklar lastik ayakkabılarında milyon dolarlar mı taşıyorlardı acaba? ya da sosyalizm nidalarını sadece kendilerine benzeyenler için mi atıyorlardı?

bir insan öldüğünde; dinini, dilini, ırkını sorgulamadan üzüldüğünüzde sizler de insandan sayılacaksınız.
kalpler yoklandığında devlet eliyle 20 yasında, 15 aylığına askere giden/gitmek zorunda olan, savaş karşıtı geçlerin; 15 yıldır insan gibi yasamak varken, elinde silahla dağ dağ dolaşan insanlar tarafından kuş avlanır gibi avlanışını akla getiren uludere olayıdır.

tam elimi vicdanıma koyacakken aklıma;

özgürlük adına savaşmayı götünden anlayıp kendisi gibi düşünmeyen, kendisin inandığına inanmayan herkesi katledebilecekleri geliyor,

bunu yanlışlıkla değil bile isteye yapıyor oldukları geliyor,

kesilen asker kafalarıyla halay çektikleri aktütün geliyor,

33 erin kuş gibi avlanması geliyor,

çamaşır asarken planlı bir şekilde katledilen subay eşi geliyor,

2 km ötemde devriyede dururken pusuya düşürülen ve katledilen trafik polisleri geliyor, (trafik ulan trafik)

mayınlarla donatılan yollar geliyor,

kolsuz bacaksız insanlar geliyor,

durum buyken sıçayım istediğiniz dile de diyorum vatana da. özgürlüğü isteme şeklinize tüküreyim insanlıktan çıkmış caniler diyorum. daha kurulmayan vatanı silah için, yeni canlar alabilmek için israile satan satılmışlar diyorum.

ve onlara göz göre göre yardım eden 35 kişinin pkk zannedilip öldürülmesi, durakta canlı bomba tarafından katledilen insanlardan daha akla yatkın geliyor.

bir gün kalabalık bir ortamdayken, birilerinin maşalığını yapan bir hain tarafından, aylarca düşünülmüş tasarlanmış bir planla katledilebileceğim geliyor.

dolayısıyla onları kahraman ilan eden 35 kişini ölümü de beni ne üzüyor ne sevindiriyor, taş kesiyor.

onlar ne zaman kimliklerini bir kenara bırakıp insan gibi bakarsa, elim vicdanıma o zaman gider.

uludere o gün benim için de roboski olur.

o geçişlere ne zaman ki mayın değil buğday ekerler, çiçek ekerler, ürün ekerler... o zaman derim ki 35 masumu katlettin tsk.

ama o güne kadar, kurbanların için ağlama pkk.
Bu ülke doğu ya yaptığı yardımı hiçbir yere yapmamıştır. Ama oranın insanı üstteki yazarın dediği gibi domates bile ekmeyen bir grup. Orada ölenler kaçakcıydı ve birçoğunun Pkk bayrağıyla fotoğrafları vardı. Adamlar ya teröristti yada teröre destek çıkıyorlardı. Kusura bakmayın ama iyi oldu. Kimse sormadı benim şehidimin ailesine verilen tazminatla kaçakcının ailesine verilen tazminat kaç lira bi öğrenin? Kimse sormadı istihbarat kimden geldi? Kim dikkat etti cezalerin kaçının üstüne pkk bayrağı vardı. Son olarak da roboski lafına da uyuz oluyorum. Burası Türkiye orası da uludere sen Londra'dan bahsederken London mı diyosun? Orası Uluderedir!
defalarca tekrarlanması gereken temizlik operasyonudur.

bu ülkede bazı oç ları asalak gibi sürekli devletin - milletin kanını emerek yaşamaya alışmıştır.

bedavacı, vatan haini, yediği kaba utanmadan sıçan oç ları sizi.
uludere katliamıdır, insanlar adalet beklemektedir.
(bkz: uludere olayı yıl dönümü kutlu olsun)
şimdi sözde hümanistler gelip nasıl insansınız diyecekler, 30 bin şehit var o zaman neredeydiniz?
gider pisi pisine ölmüş şehitlere de ağlarım, o başlıklara da yazarım.

sonra da gelir bu başlığa roboski katliamdır derim arkadaş. hukukta cezası hapis olan kaçakçılık suçuna devlet ölüm cezası biçecek insanlarda susacak.

neden?

haksızlık haksızlıktır. ve eğer başkasının haklarını da savunabiliyorsanız o zaman insansınız demektir.

roboski katliamdır ve suçluları cezalandırılmalıdır. bu kadar.
uludereye roboski diyen şerefsiz kürt evlatlarının hayran olduğu kaçakçı pkklıların gebertildiği, türk-islam tarihinin en şanlı olaylarındandır.
bu konuyu açıklayan çok güzel bir fıkra var:Bir gün Atatürk yaveriyle bir davete katılmış.Orda bir adam Atatürk'e ters ters bakıyormuş.Atatürk yaverine git sordemiş bu adam neden bana böyle bakıyor diye.yaveri gitmiş sormuş.Atatürk'e gelip demiş.
-Atam onun dedesi Çanakkale de savaşta ölmüş ondan size öyle bakıyormuş.
Atatürk cevap olarak şunu söylemiş.
-Git sor bakalım dedesi Çanakkale de ne arıyormuş...
sorumlu bir başbakanın üstlenmesi gereken, sorumsuz bir başbakanının emri verdiği ortada olduğu halde reddettiği bir tayyip erdoğan katliamı.
pkk'nın katliamıdır. çözüm süreci gibi ateşten gömlek giyen bir devlet, silahsız teröristi dahi öldürmeyen bir devlet kaçakçı da olsa silahsız insanları füze banyosuna sokacak değildir. o gece örgütün askeri o bölgeye çektiğini, kaçakçıları yem ettiğini sağır sultan duydu, adamlar halen katliam diyorlar.
insan vasıflarına sahip her canlının yüreğini burkanolaydır. Eminim tanrı bizden utanıyordur.
yapılan katliam sonucu ölen insanlar olmasa idi eğer, orada gece yarısı görmeye alışık olmadığımız eylemler içerisinde bulunan vatandaşlarımıza yönelik daha farklı bir üslup takınırdım.

mesela derdim ki, ne işiniz var lan orada. su testisi misiniz beyler siz? geçim derdine düştünüz değil mi? yapmayın oğlum, derdim.
bi bölgesi kanserden ölürken, bi bölgesi işsizlikle boğuşurken, bi bölgesi yoksulluğa mahkum iken, başımıza gelen her şey allah'tan mıdır diyeceğiz? direneceğiz ulan. derdim. iş yok, aş yok ise, onu da bulacağız, kaybetme umudunu, yapılmaya görülmeye alışık olmayan işlere girişme bir daha sakın, bu sefer yırttın bir dahakisinde su testisi o su yolunda kırılır cancağızım, derdim. o bombardımanı yapanlar, emirlerini kimlerden aldılarsa türkiye cumhuriyeti tarihinde milyon sekizinci kez büyük bir yanlış yapmışlardır, allah'tan sizin canınıza zarar gelmedi, onlardan da hesap sorulacaktır ama siz de kirli işlere girişmeyin bir daha kardeşcağızım, derdim.

diyemedim.

uludere roboski oldu.
bombardıman katliama döndü.

yazık oldu beyler.

ayıp oldu o çocuklara.

hesabı sorulacak elbet her zaman.
kayıplar olmasaydı bugün farklı gerçekliklere odaklanacaktık tabiki.
katliamın sözde mağdurları bugünlerde devletin yol yapmasını ve pkk'lı kardeşlerine rahat operasyon yapmasını engellemek ve kaçak yollarının kapanmaması için mücadele ediyorlar.

kaçaçılık pkk'nın önemli gelir kaynaklarından. siz bakmayın o dağ köyünde yaşadıklarına silkelesiniz üstlerinden milyonlar çıkar. herkes ölen çocuklar diyor da kimse ölen çocukların ailelerine bu kadar tehlikeli bir işe çocuklarınızı neden yolladınız demiyor.
uludere de ki pkk lı militanların öldürülmesidir.