bugün

kendisine çirkef demek neredeyse övmekle eş değer. kendisi su katılmamış ahlaksızdır.

görsel
Sadece tek maçlık koymamıştır.
1 çakallıkla efsaneleştirilmiştir.
Yok adamın dibi, yok reis,yok bilmemne.
Halbuki düne kadar sövülen biriydi.
Sonra futbolumuz niye bu halde ?
Bu kafa yapısıyla iyiyiz yine.
Pipisini yiyin.
Kudursanız da geçmişini değiştiremeyeceğiniz bir futbol efsanesi. O robin van persie..
görsel
pek futbolla alakam yok ama, Beşiktaş maçında gördüğüm kadarı ile cümle küfrü hak etmiş çirkef itin teki.
Diğerlerinin aldığı cezaya kıyasla haksızlığa uğramıştır.

Batallaspor.
Boyle topcunun gecmisini sikeyim, bana 2 sezonda turkiye kupasinda gol atmaktan baska bisey yapmadiktan sonra.

Sen sahada her boku ye, sonra mac sonrasi her sey sahada kalir de. Yok oyle bir dunya.

Picligin, karaktersizligin adi profesyonellik olamaz.

Edit: gerci sizin gibi dusuk seviye zeka sahipleri icin melonun dilinde kiyamet koparip rvpninkine profesyonellik demeniz gayet normal*
1- rvp rakip taraftara dil çıkarıyor: centilmenliği aykırı hareketten 2 maç, rakip taraftarı tahrikten 2 maç.

2- rvp rakip futbolcuya cinsel organını elini sokarak işaret ediyor: 8 ay futboldan men.

3- rvp tosic'e uçarak tekme atıyor: 1 maç ceza.

4- rvp attığı gole(öncesi ofsayt) sevinirken rakibini tahrik ediyor: 1 maç ceza.

bu ahlaksız adam toplamda 8 ay futboldan men edilmesi ve en az 6 maç ceza alması gerekirken 3 maç alıyor, yetmiyor 2'ye indiriliyor.

bu kadar kayırmaya, kollamaya, eyyama rağmen fener taraftarı yine de ağlıyor. fener hep ağlıyor. aziz ağlıyor, rıdvan ağlıyor. biraz susun artık.
nasıl koymuş ise çıkmaz artık. neyseki sülalesi rahat!

görsel
canı istemediği için rusya'ya gitmeyen tombalacı. çirkef yaparken alkışlarsan, o da camiayı adam yerine koymaz böyle.
uefa kupası elemesi rövanş maçında umarım sahada olur dediğim futbolcu. yoksa tur hiç kolay değil.
öyle fener'e böyle pörsü.

canı isteyince oynayan adam.
türkiye kariyerindeki en büyük başarısı beşiktaş'a gol atıp, oğuzhan özyakup'tan aferin isteyen bakışlar atmaktır.
bariz olarak maç seçen futbolcu. evet.
çok değil aylar önce transferinin gerçekleştiği ana gidiyorum, 10+ kişilik arkadaş grubu ile bir çay bahçesinde oturuyoruz hatta yan masada tv den tanıdık sunucu, bir şair falan var da falan var parti muhabbeti yapılıyor.
neyse van persie geldi, kesinleşti gözleri dolan iki arkadaşı çok net hatırlatıyorum.
galatasaray'lı arkadaşlar "hassikt*r çekiyorlar, fenerbahçe'liler" olsun kanka siz de ibrahimovic alırsınız diye taş*k geçiyorlar ama herkes mutlu ülkede çok büyük bir yıldız daha var artık, şimdiden şampiyonluktan bahsediyorlar; çöpler temizlenmiş, nani gelmiş, fernandao yaz kampında 20 gol atmış, ozan tufanlar josefler kjaerler falan aman allah'ım fener kesin şampiyon! pereira başarıya aç, medya orgazm halinde sokakta çocuklar fan peysii diye top oynuyorlar.
çok değil aylar önce, o yaz, her yerde bayram havası.
gel gelelim aylar geçti, nerede o eski bayramlar…
duvar kağıdı;

görsel
fenerbahçe'nin iliğini kemiğini kurutan çirkef hollandalı.
tek başına galatasaray ve beşiktaş sikertmesi vardır.
balon....
yıllık 4 milyon 900 bin Euro garanti ücret kazanıyor. 40 karşılaşmayla sınırlı olmak üzere her bir sezon için maç başına da 20 bin Euro alıyor. şu ana kadar Fenerbahçe Kulübünden elde ettiği kazanç 10 milyon 283 bin Euro.

Fenerbahçe kariyerinde 73 maçı geride bırakan ve 4 bin 219 dakika sahada kalan 34 yaşındaki oyuncunun her 90 dakikası, kazandığı ücrete göre yaklaşık 219 bin Euro’ya (865 bin lira) denk geliyor.

kısacası Yıldız futbolcu, sarı-lacivertli ekipteki her 90 dakikasıyla istanbul'da lüks bir dairenin sahibi olabilecek kadar ücret kazanıyor.
görsel
(bkz: balon)

Hemde en pahalısından.
Fenerbahceni drogbasi olamamistir.
Yilin bidonuna adaydir.
Hollanda ile yaşanan gerginliğin ardından sınır dışı edilmesi gereken futbolculardan bir diğeri.
Ben diyimde kızan yine kızsın.
ikinci yarı top yerine burnu ile oynayan topçu.
Uçan Hollandalı falan deniyordu, adam duran Hollandalı.
Bir ara maçı bıraktım Hollandalı arkadaşı seyrettim. Yani yazık günah.
Allah sabır versin vaktinden ayırıp Fenerbahçe'yi seyredenlere.
Gider.