bugün

roberto carlos un sivasta, helb in konyada, sebastian frey in bursada yaşamasına rağmen ısrarla hala türk futbolunun ilerlemediği iddia edilmektedir. bu gişile zidane ın örnek mahallesine muhtar olmasına müteakip bu anlayış anca terk edilecektir.
dusundukce hayret ettiren durum. koskoca roberto carlos, real madrid'in efsanevi solbeki, brezilya milli takiminin yildizi... sivasta kahvehane onunde tabure oturup cay iciyor.
belgesellerden gördüğüm brezilyanın gecekondularının yanında bizim zevksiz renksiz düzensiz varoşlar residance gibi kalıyor.orta amerikadaki yoksulları temiz içecek suyuna hasret düşük voltajlı elektrikle yaşarken bizim varoşlarda klima bile oluyor.
olağan dışı bir durum değildir.

işi nerde carlos orda.
real madrid'in dünyaca ünlü sol bek'inin sivas'ta yaşadığını iddia eden troll başlığı. bokunu çıkardınız ama!
ak parti iktidari doneminde gorulmus olaydir. enteresandir 90 yillik cumhuriyet tarihinde nice hukumetler geldi gitti hic biri roberto carlos u turkiye ye getiremedi.
dünyaca ünlü brezilyalı futbolcunun kız meslek lisesi önünden ayrılmayan krolarla aynı yerde yaşaması yani kısacası sivası seviyorum .
(bkz: acı ama gerçek).
istanbul, ankara, izmir, bursa, antalya falan olsa anlarım da harbi harbi büyük bir efsanenin sivas'ta yaşaması gerçekten biraz garip gelse de bu roberto carlos'un birazda ne kadar mütevazi olduğunun da kanıtı gibi.

tamam sivas kötü bir yer değil bilakis çokta severim güzel orta büyüklükteki bir anadolu şehrimiz ama adam ben yıldızım diye trip atabilirdi bakın ronaldinho denilen kavruk beşiktaş'a bile gelmeyi reddetti. düşünün bu adamı yarın birgün bir takımımıza hoca olarak almaya kalksak belki yine kabul etmez ama carlos öyle değil, ben aynı durumu bursaspor'dan da bekliyorum alex de souza futbolu bırakır bırakmaz bence hoca olarak almalıyız bu adamı bursa'yı 3-4 defa daha şampiyon yapar bence.
sivaslı roberto carlos hayranı çocukların dualarının kabul olduğunu gösteren durum. başka bir şey dileseler olacakmış demek.
sivaslı sindiyi neyecanlandırmıştır belki, ıslatmıştır.
bir türlü kabul edemediğim garip bulduğum durumdur. Ne bilim yani sivas lan.

not: sivaslıyım. ben gidip iki günde sıkılıyorum.
o kadar parayı sana serseler sende gidersin sivas 'a .
Akranları ingilterede ispanyada takılırkenn, yazık adama.
ara ara içlendiren durum.
durum hakkında yapılan yorumlar istanbul'lu çükleri rahatsız etmiş olan sorunsaldır.
duyan da sobalı evde kalıyor sanır.
kahvede oraletine batak atmak roberto carlosun da hakkıdır.
bizim uche de rize'nin köyünde yaşıyor, ne olmuş yani...
işin daha ilginç tarafı sivasspor futbol takımının teknik direktörü olmasıdır.
geçen yine beni derin derin düşüncelere sarmıştır. tamam sivas güzel bir ilimiz öyle küçük bir kasabacık ta değil hani 300 bin nüfuslu orta büyüklükte bir vilayetimiz ama yahu roberto sen 12 milyonluk sao paulo'da doğ, daha önce 7 milyonluk madrid'te, 7 milyonluk milano'da ve 15 milyonluk istanbul'da yaşa git rusya'da takıl son olarak ta anadolu'nun ortasında fazla gece hayatı olmayan, ana caddeleri dışında sakin 300 bin nüfuslu bir şehirde yaşa. özetle; alçakgönüllü adamsın roberto.
manidar bir olaydır.
Bir zamanlar rio de jenario'da takılan adamın şu sıralar çay ocağında sivaslı dayılarla oralet içmesidir. Ne oldum değil, ne olacağım dedirtir.
dünyanın gelmiş geçmiş en iyi attacking full back'i, real madrid ve brezilya efsanesi, kazanmadığı kupa kalmamış adam sırf para için sivaslarda takılıyor olamaz. herhalde sivas'ta başarılı olursam her yerde başarılı olurum amk kafasıyla gidiyor. gerçi bülent uygun için pek öyle gitmedi işler ama... o da futbol dışı şeylerden harcadı kendisini.
hmm gerçekten çok ilginç bir tespit. bence myanmarlı bilim adamları çok ender rastlanan bu doğa olayını iyicene doyasıya inceleyip bizleri aydınlatmalılar." sivasspor'u çalıştıran bir teknik direktörün nasıl oluyor da sivas'ta yaşıyor?" sorusuna tatmin edici bir cevap vermeli bence bilim dünyası. la ben st.tropez'de yaşıyor zannediyordum roberto carlos'u valla. işte sözlükte yazmanın güzelliklerinden biri daha. bir şey daha öğrenmenin mutluluğuyla içim kıpır kıpır şu an.
güncel Önemli Başlıklar