bugün

3 farklı takımla yüzük kazanan 2 kişiden biri olan oyuncu.

Genellikle sacramento maçındaki buzzer beater üçlüğü ile hatırlanır kendisi.
Tüm sezon sıradan bir basketbolcu olarak oynarken, play offlar başladığında tamamen bir hall of fame oyuncusuna dönüşen, entresan clutch basketbolcu.

hiç unutmam bir keresinde, yıl yanlış olabilir, 2002 olması büyük ihtimal, nba batı konferansı final serisi durum 2-1 lakers önde. bizim hido'lu sacramento karşısında. Maç staples center'da eğer biz kazanırsak seri 2-2 olacak, maçta son hücum 8 saniye filan var. Skorda Sacramento 2 sayıyla önde. Lakers molasından cıktık. topu yandan oyuna soktular kobe yüklendi kaçırdı, shaq tamamlamak istedi olmadı. Lakers maçı uzatmaya götürmek istiyor. Ama o da ne, top sekiyor ve 3lükte bekleyen Horry'nin elerine geliyor. Bam! Game Winner ve seri 3-1.. Bu seri eğer 2-2 ye gelmiş olsa Sacramentonun batı şampiyonu ve dolayısıyla o sene net finale cıkmıştı, nba şampiyonu olması işten bile değildi. NBA tarihi belki bambaşka bir noktada olacaktı. Yani o tek bir üçlük neleri değiştirdi bir düşünün. Kobe ye shaq a +1 yüzük ve dahası demekti bu.

o 3lükten sonra 5 dk filan ağladım. sonra topumu aldım ve basketbol oynamaya gittim sabah erken saatte. Çocukluk işte hep lakers a atmış gibi hayal kuruyordum..

videosunu buldum.

--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=6hcE6H1LpaQ
--spoiler--
(bkz: keskin şutör)
reklamlarda görünce beni duygulandıran reyiz, mr. june. üçlüklerine gurban.
2013 nba all star shooting stars'ta yarışacağı açıklanmıştır. yarışmaya katılacak olan oyuncular:

chris bosh'un takımı (doğu konferansı): chris bosh (miami heat), swin cash (chicago sky), dominique wilkins (eski basketbolcu)

brook lopez'in takımı (doğu konferansı): brook lopez (brooklyn nets), tamika catchings (indiana fever), tyrone bogues (eski basketbolcu)

james harden'in takımı (batı konferansı): james harden (houston rockets), tina thompson (seattle storm), sam cassell (eski basketbolcu)

russell westbrook'un takımı (batı konferansı): russell westbrook (oklahoma city thunder), maya moore (minnesota lynx), robert horry (eski basketbolcu)
17 yaşındaki kızı hayata gözlerini yummuştur.

http://www.hurriyet.com.t...tbol/18044473.asp?gid=362
steve kerr ve ray allen ile beraber 3lük denince akla gelen isim.
kariyerinin sonlarına doğru bir röportajında "eskiden dünya benim etrafımda dönüyordu, şimdi ben dünyanın etrafında dönüyorum." gibisinden bir şeyler söylemişti. iç çekiyorum hatırlayınca. zirvede bırakmak neden pek düşünülmez ki?
son saniye üçlüğü dendiğinde aklıma ilk gelen isim.
kendisini özetleyen cümleyi 2005 yılında abc yorumcusu (tam olarak emin olamamakla birlikte sanırım hubie brown o sesin sahibi) belirtmiş:

"this guy is off the charts!"

http://www.youtube.com/watch?v=55Gci1x6N8E&feature=related

edit: http://www.youtube.com/wa...u-uiQ&feature=related

bu link daha bi güzel olmuş.
basketbolu bırakmadığını, düzenli olarak antrenman yapmaya devam ettiğini açıklamış kişi. kulislerde los angeles lakers'ın kendisini yeni sezonda veteran minimum ile getireceği konuşulmakta.

not: veteran minimum oyuncuların son dönemlerinde almayı kabul ettiği minimum ücrettir.
kendisinin 7 tane şampiyonluk yüzüğü olmasına rağmen 1 kere bile all-star olamamıştır. bu sezon free agent olarak gözükmektedir. mhtemelen bırakmıştır basketbolu...
bu sezon spurs kadrosunda olmasına rağmen maçlarda görülmemiş oyuncudur. basketi bıraksa haberimiz olurdu.
pek bilinmez, kendisi shaq ile aynı yıl* 11. sıradan seçilmiştir.
will smith ile camii avlusuna bırakıldığını düşündüğüm basketçi. ayrıca üçlük stili çok güzeldir.
ayrıca nasıl yazılmamış, bu adam bu yıl en çok play-off maçı oynama rekorunu kırmıştır.
tmi duncan 2005 yılında onun için "robert bütün 82 maç boyunca yatar, idmanlarda varlığıyla yokluğu belli değildir, play-offlara doğru yavaş yavaş kendine gelmeye başlar, o kendini sadece play-offlarda gösterir, kendisini sadece o maçlara layık görür." gibisinden bişeyler demiştir. hatta duncan odadan çıkarken bu sefer odaya robert horry girmiştir.
tanım: bill russell ve john havlicekten sonraki en büyük winner.
bildiğin will smith. 36 yaşına rağmen son dakikaların hala en güvenilir adamlarından biri. pabuç gibi de favorileri var ayrıca.
özellike playoff maçlarında göstermiş olduğu inanılmaz performanslar sonucunda kendisine mr.june (bay haziran) lakabı takılmış siyahi nba yıldızı..
steve nash e yaptığı abartılı ve gereksiz hareketten sonra gözden düşen zamanın efendi basketbolcusu.
bu herif boş kaldığı pozisyonda 3 lüğü atamaz, ama son saniye milletin götü tutuşurken verirler topu buna yada tesadüfen eline gelir sallar ve sokar 3 lüğü maçıda takımına kazandırır.2002 senesinde sacramento kings le playoff yarı final in de karşılaşırken divac anlamsız bi şekilde ribaunt almak yerine topa tokat atınca horry nin eline gelmişti ve horry de yaradana sığanarak 3 lüğü göndermişti sacramento potasına hem maçı almıştı hem seriyi çevirmişti.3 farklı takımda 7 şampiyonluğu var
alabama kolejinden mezun san antonio spurs' un dev adamı.
san antonio spurs formasıyla 7.şampiyonluk yüzüğünü parmağına takan insan.
spurs suns serisinin 4.macinda steve nash'e attigi omuz ve ardindan cikan olaylar yuzunden 2 mac ceza yemis son dakika uclukculerinden.
"baskı altında kalmak; basıncın boruları patlatması gibi de olabilir, sıkıştırılan kömürü elmas da yapabilir" lafının sahibi. baskı altında patlamayan, elmasa dönüşen adam.