bugün

sanırım son çare bu kaldı. akneye son derece yatkın olan bu cildime kremler, sabunlar fayda etmediği için bu ilaca başlamayı düşünüyordum. doktora gittiğimde acnemix ve azitro verdi ve bunlarla geçmezse hapa başlayalım dedi, 1 hafta sonra gidip başlayacağım fakat herkes gibi yan etkilerinden bende korkuyorum. abartıldığı kadar kötü mü, tecrübe edinen biri beni aydınlatırsa özelden çok sevineceğim. bir de en korktuğum şey yüzün ilk ay atabildiği kadar sivilce atması, düşünmesi bile korkunç.
intiharı ciddi ciddi düşündürten hayatımın 6 ayını siken ilaç.
Sırtta omuzda biraz da yüzdeki sivilcelerden bıkıp doktora gittim bişeyler verdi 2 ay kullandım kullanırken mükemmeldi ne yüzde ne başka yerde bişey kalmadı. Gel gör ki bırakınca hortladılar yine. Muhtemelen gidip bu ilacı isteyeceğim artık.
kullandığınız sürece bir kleopatra'ya dönüşebileceğiniz, bıraktıktan sonra bir süre daha* etkisini sürdüren, sonrasında yavaş yavaş eski halinize döndüğünüz ilaçtır.

ancak hiçbir zaman kullanmadan önceki problemli cildinizle karşılaşmazsınız.

10 mg, 4 ay boyunca kullandım, 2 senedir yüzümde tek bir sivilce çıkmadı.

kullanırken güneş kremi kullanmaya özen gösterilmelidir.
2004 2006 arası kullandığım ilaç.
biraz bilgi verelim; sözü geçen ilaç düzenli kullanımda sivilcelere karşı kesin çözümdür fakat bunun yanında çok büyük yan etkileri vardır.

bu yan etkileri minumuma indirmek için her ay düzenli kan verilir kan sonuçları gösterilir ilaça devam edilip edilmeyeceği bu şekilde kararlaştılır.

bende ki fizyolojik etkileri şöyle oldu;

ilk 2 ay sonunda yüzümdeki sivilceler yüzde 50 arttı
3. ay gerilemeye başladı 4 ve 5 aynı kaldı 6. aydan 12. aya gözle görülür düzelme sağladı.
diğer aylar bırakacağı olası izler için devam edildi ve 18 ayın sonunda kesildi.

bu süreçte dudaklarım hep kuru ve yara idi yemek yiyemiyordum bazen dayanılmaz vücut ağrıları buna eşlik ediyordu.
yukarıda belirttiğim gibi en kötü yan etkisi dudak kuruması, dudaklarım tedavi boyunca hep kuru idi yemek yemek için ağzımı açamadım zamanlar oluyordu.

bir de yazın sıkıntılı oluyor, yüksek koruyuculu bir güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamanız ısrarla söyleniyor doktorlar tatarafından zira bu güneş lekelerine neden oluyor yüzünüzde.

tedavim bittikten sonra bebek poposu bir gibi cilde sahip oldum, düzenli ve doktorunuzu dğiştirmeden tedavinizi kesinlikle bitirmenizi öneririm sonucuna siz bile inanamayacaksınız çünkü ağır akne için tek tedavi ilaçı budur.

ek not: bazı araştırmalar ilacın bünyede psikolojik yönde sorun oluşturduğunu ve çeşitli ruhsal sorunlara neden olduğunu söylemektedir.
bence doktorunuza bunu da sorunuz.
Geriye kalan tüm ilaçlar hikaye. Anne tedavisinde kesin çözüm. Tecrübeyle sabit.
2 ayımdayım. 50 mg kullanıyorum, acı içindeyim.
Şaka şaka.
Eğer tolere edebilecekseniz yan etkileri katlanamayacak kadar değil, ama yine de çok fazla yan etkisi var.
sabrın sonu selamet.18 ay kullandım, askerlik gibi..sonuç, bebek poposu.
Vay be. Hiç kullanan erkek duymamıştım.
Bazen düşünmüyor değilim değiyor mu gerçekten diye. Yol çok uzun
daha önce kullanıp ne var ne yok suratıma her şeyi kusturduğu için bıraktığım, ancak çıban-akne karışımı şişlik yapan suratımda, sırtımda, ensemde ve göğüsümde çıkan şeyler ile başka türlü baş edemeğim için seve seve bugün ilk kapsülümü yuttum. gittiğim bütün cildiyeciler-dermatologlar 100% kesin çözüm olduğu söyledi, sabrın sonu selamettir derler bakalım bir kaç ay cüzzamlı gibi gezeceğim artık. gün geçtikçe editler başıma gelenleri yazarım.
En neşeli şen şakrak adamı ota boka ağlayıp durduk yere sinir krizlerine giren huysuz biri haline getiren akne ilacı. Kendimden biliyom.

Survivor gibi bir şey, dayanan kazanıyor sonunda mükemmel pürüzsüz bir cilt ödül olarak veriliyor ama sizden gidenler de azımsanacak gibi değil.
1 sene kullandım ve 21 senelik hayatımın en kötü anlarıydı psikolojik olarak.
Dozajı ayarlamak, karaciğer yağlanmasını önlemek için kandaki alt, ast değerleri kontrol edilir.

Ağır bir ilaçtır.

Mesela eklem sıvısı yağ gerektirir bu ilaç yağı sınırladığı için eklem sıvısı azalır ve gıcırdamaya başlarsınız. Depresyona da yol açar.

Zamanında Sebamed, sonrasında bunu denedim kontrollü olarak.

Şu sıralar imex sabun kullanıyorum amazon.de den Türkiye de satılanın 3 te bir fiyatına alıyorum. Sudocrem de iyidir.
yüzünüzü iyileştirme garantisi vardır fakat yan etkileri çok ciddi olabilir. 4 yıl önce kullanmıştım. sonrasındaysa 1 yıl panik atak-depresyon-anksiyete tedavisi gördüm.
sorusu olan varsa yazsın.
iyi ilaç ama doktorun dediği gibi düzenli kullanırsanız.
Onca yan etkilerine rağmen hala nasıl kullanılıyor hayret ediyorum. Vücuda verdiği zararlar saymakla bitmezken sadece cildi düzeltsin diye kullanılmamalı.. Üstelik kalıcı bir düzelme olduğunu duyduğum da pek olmadı.
2 kere uzun süre kullanıp tekrar sivilce ile uğraşmaya devam...
Eğer asıl sorun hormonlarınız ise boşuna kullanmayın cilt bakımı yaptırın. Kilo aldığımla kaldım.

Ama hormonda sıkıntı yoksa kullanın bebek gibi olun.
2 sene once kullandım. 3 hafta dayanabildim. Afedersiniz iflahımı becerdi.
Sadece yüzde kalıcı skar bırakabilecek seviyede akneleri olanların kullanması önerilen her ay kan tahlili ile yan etkileri takip edilen etkili ilaç.
kontrollü kullanın hiçbir şey olmaz. intihar falan etmezsiniz.
bir ilaç daha ne kadar abartılabilir burada hayretler içinde izliyorum sizi.

doktor gözetiminde aylık düzenli takiple kullandırılıyor bu ilaç zaten. belli yan etkileri pek tabi olabilir.

ama tylol hot dediğiniz oraletin bile yan etkileri olabiliyor. (mesela parasetamol alerjisi olanlar hayatta kullanamaz)

bu ilacı kullanıp pskikolojim bozuldu. intihara meyillendim diyen adamın zaten akıl sağlığı yerinde değildir. ilacı bahane etmesin gitsin atlasın bir yerden.

t: akne tedavisinde kullanılan yüksek etkili bir ilaç.

ek: ilacı 7 ay kullanıp tedavimi tamamladım.
yediğinize, içtiğinize dikkat edin. kolesterol değerlerinize baktırın. cilt temizliğine önem gösterin. bioderm’in çok güzel yüz temizleme ürünleri var. cips, çekirdek gibi ürünlerden uzak durun. ergen değilseniz ve hormonlarınız dalgalanmıyorsa sivilce ve yağlı cilt bir hastalık değildir, vücut içinde birşeylerin alarm verdiğinin işaretidir. bu tarz ilaçları kullanmak her zaman son tercihiniz olsun.
yan etkilerini okumadan kullanmayın bu ilacı.
Geçen sene daha doğrusu 2016 yılında kullanmaya başlayıp 2017 nin başlarında tedavimin bittiği ilaç. 7 ay boyunca kilo hesabına göre ayarlanan tüm dozu kullandım ve sonuçtan memnunum. Yan etkilerininin bir kısmını yaşadım. Dudak kuruluğundan sanırım bahsetmeme bile gerek yok. Göz kuruluğu ve vücut kuruluğu da var tabii ki hatta bir süreçte burnun içinin bile kuruduğu görülüyor. Yazın güneş kremsiz hatta kışın da güneş kremsiz çıkmamak gerekiyor. Ayda, en gec 2 ayda bir testler yapılmalı, ben de hicbir sorun çıkmamıştı. Ilk baştaki artış döneminden sonra azalmalar başlıyor, o süreçte sabırlı olmak gerek. Kullanacak olan insanların korkmaması gerektiği gibi en ufak sorunlarda da kullanılmaması gerek. Diğer muadillerini de denedim fakat bence en etkilisi roaccutane. 1 sene önce tedavim bitti ve o günden beri sivilce problemi yaşamadım.

Kullanmaya karar verme sürecinde iseniz deneyimlerimi paylaşabilirim, yeşillendirmeniz yeterli.