bugün

sistem karsiti sarkilariyla bir donemin populer rap gruplarindan. parayi bulup ta yagli bacakli siyah hatunlarla "hepsini yaladim yuttum" sarkilari yapmayip cizgilerini korumus olmalarindan dolayi hep saygi duyarim bu gruba.
anthrax la beraber albüm çıkarmış rap grubu.
1931 tarihli bir william a. wellman filmidir.
rapi ortam müziği olmaktan kurtaran, sistemi parmaklayan, korkulan bir müzik haline getirmiş gruptur. ülkemizdeki bir çok rapçiye de örnek olmuşlardır.
run dmc yi kategori dışı bırakırsak, gelmiş geçmiş en iyi rap grubudur*. "fear of the black planet" ve "how you sell soul to a soulles people who sold their soul" şahsıma göre müzik tarihinin en sağlam albümlerinden ikisidir. ülkemizde 50 cent, ja rule hatta snoop dogg gibi "tüm karılar bana hasta, zilyon dolarlık arabalarım var ayrıca gengstayım sokaklardan geldim" rapçilerinin yanında pek tanınmıyor bu grup ki kendileri gerçek rap'i ilk icra eden gruplardandır, üzüntü verici.
(bkz: arch enemy) *
(bkz: oldschool rap)
rap tarihinin en baba gruplarındandır.. rapin doğasındaki protest tavrı çok iyi ve kesintisiz yansıtmışlardır.. (bence) en güzel şarkılarının adının fight the power olması size bu grup hakkında bir fikir verebilir zaten..
ulan bunlara da rapper diyoruz, nelly'e de, ona yanıyorum ben..
bir dönem amerikan kongresinin gündemini meşgul edecek kadar etkinlik kazanan, müzikleri ve sözleri bugün ilkel gelecek olsada rap tarihin en önemli gruplarından biri.
ingilizce, halk düşmanı.
benny benassi ile yaptıkları bring the noise'un Pump-kin remix'i güzeldir. dinlenir.