bugün

Şarlatanın tekidir.
bir müslüman olarak kendisini dinlemeye çalıştım bir kaç defa.

bana hitap etmediği gayet açık keyfine baksın al yanak. nasılsa en fazla otuz sene sonra hepimiz gidiceğiz sonra hepimiz anlarız.
Neden şarlatan insandır?

Şöyleki; bir konferansta katolik bir kız ya benim tanrım varsa, ya siz yanılıyorsanız b plânınız nedir diye sormuştur. Koca dawkins reyiz ise ya sen yanılıyorsan ahahahA? diye yanıt verip alkış toplamıştır. Bu mu lan evrim teorisi *
hala 9/11 hakkında yalan yanlış bilgileri olan ve insanları yanlış yönlendiren şarlatan.

edit: vallaha şarlatan hala 9/11 i el kaide'nin yaptığını sanıyor. *
Dünyadaki çok yüksek seviyede kültürlü birkaç kişiden birisidir.

Muhteşem bir biyologtur ki bu tartışılmaz bile.

Evrimi çok iyi savunan ve kanıtlayan bilim insanıdır ki hala evrim çürütüldü diye anıran insanlar var.
tanrı yanılgısı adlı belgeselinde kimseye derdine anlatamaması beni üzmüş olan bilim adamı.
inanan kesimdeki bağnaz ve tutucu kitlenin ateist versiyonudur.
inançlara saygı ajitasyonu yapan ateist kesim, dawkins gibi saygısız ve şarlatan bir adamı ayakta alkışlayabiliyor. biz de bunun adına ilke diyoruz hı hı.
Tanrı yanlıgısı kitabının yazarı.
(bkz: riçırt davkins)
(bkz: Davkinsgillerin riçırd)
Ağzına cop sokmak istediğim yegane insan. Ben hala tam ateist sayılmam demiş pezevenk. buna inanan insanlara acıyorum ya. Resmen bilim aracılığıyla insanlıkla dalga geçiyor.
konferanslarında adnan okdarın sahtekarlıklarını delilleri ile ortaya döken bilim insanı.
dünyada ateist hareketi güçlendiren hatta bir çok kişiyi * ateizme yöneltmiş insandır.
dinci tiplemelere verdiği ayarlarla bilinen, biyoloji ve evrim gibi konularda aşmış bilim adamı. dünyayı ve insanlığı algılayış biçimi açısından hayran olunası kişi. her ne kadar, biraz fanatik ateist olsa da, adam bir çok konuda haklı beyler.
bir biyolog. tanrı yanılgısı kitabıyla insanları ateizme çekebileceğini söylüyor (o zaman kitap çok karşı olduğu din kitabı oluyor) lakin hala ateistim diyor. -izm'ler hepsi inanç meselesi olduğuna göre aslında haklı.
Doğal seleksiyonu yani şartlara uyanın yaşaması evrim değildir. sanayi devrimi kelebekleri evrim geçirmemiştir. hava temiz olduğu günlerde avantajlı olan beyaz kelebekler hava kirliliği ve ağaç kabuklarının buna bağlı koyulaşmasıyla bu avantajlarını kaybedip bu sefer kolay yem olmuşlardır. buna evrim diyen eblehe ise hala bilim adamı diyenler var.

edit: eksileyen ebleh "tanrı yanılgısı" kitabını okudun mu? adamın umarım bu kitapla bir kaç kişiyi ateist yaparım diye kitapta yazdığını biliyor musun?
tanrı yanılgısı kitabına verilen ayar(!)la gündeme getirilmiş(çocuk tepkisi) ingiliz biyolog. dindarların beyninin işleyiş biçimini bir kez daha ortaya koymuştur başlık. yani einstein tanrıya inanıyorsa tanrının varlığı kesinleşecek! bu kadar samimiyetten uzak bir yaklaşım olur mu yahu. yani einstein 'ben ateistim' deseydi, o zaman sen de mi ateist olacaktın? bu nasıl bir çocukluk amk. gerçi dawkinse çıkıyor yine bu sonuç. onun ifadesiyle 'bir çocukluk hastalığı' olan dini hâlâ gerçek olarak algılayan adamın eleştirisi de çocukça olur.
Buyuk bir fikir adamidir.
cevap bekleyen sorularla bilim adamı olunabiliyorsa bu şahıs olabilir.

her haltı evrime uyarlamacılık uzmanıdır ayrica.
yıllaryılı dindarlar tarafından evrimi çürütmek(!) için kullanılan 'madem tesadüf o zaman bir maymunu oturtun daktilonun başına ve shakespeare eseri yazsın' önerme(!)sini karşılayan en güzel örneği vermiş biliminsanıdır.

der ki "evet bir maymun rastgele tuşlara basarak bir shakespeare eseri yazamaz. hatta anlamlı cümle bile oluşturması neredeyse imkansızdır. ancak, maymunun rastgele tuşlara basması sonucu oluşan karışık harf kombinasyonları içinden anlamlı sözcükleri ayırt eden bir makinayı da eklersek(ki bu sizin kafanıza bir türlü girmeyen doğal seçilimdir) ve bu makina anlamlı sözcükleri tutup anlamsızları atarsa, bir süre sonra elimizde anlamlı cümleler oluşur. eğer bu süreci yüzyıllara uyarlarsak anlamlı metinlere, binyıllara uyarlarsak anlamlı öykülere, milyon yıllara uyarlarsak da hemen hemen bir shakespeare eserine ulaşırız."

ama işte 70-80 yıllık boktan yaşamında maymunun insan olduğunu görmediği için 'evrim yok' diyen tek hücreli bunu kavrayamaz. üstüne üstlük de 70-80 yıllık yaşamında toprağın insana dönüşmesi gibi herhangi bir mucizeye tanık olmadığı için mistik olayları reddeden adama da kızar. siz gidip bi çay demleyin, bilimi de kafası çalışan adamlara bırakın.
tanrı yanılgısı kitabı önsöz sayfa 13 türkiye 2008 8. düzeltilmiş baskı.
"Eğer bu kitap amaçladığım şekilde çalışırsa, kitabı eline alıp kapağını açan dindar okuyucular, okuyup ellerinden bıraktıklarında birer ateist olacaklar"

laf dediği dinlerin kutsal kitapları onların okuyanların o dine inanmasını amaçlamıyor mu?

ve bu arkadaş ateistliğine destek olarak einstein'ında ateist ya da panteist olduğunu iddia ediyor. yani burada kendi inançsızlığına destek olarak einstein'ın muhtemel inançsızlığını öne sürüyor sevgili ateist arkadaşım. peki bu durumda kendi ideolojisi için einstein'ı kullanan kim. lakin sen çarpıtıp einstein'ın inançlı olması mı seni inançlı yapıyor diye utanmazca soruyorsun ya da okuduğunu anlamıyorsun.
onlarca sözlük yazarı tarafından bilim adamı olmamakla itham edilen biyolog. komik mi? evet komik.
ülkesine, memleketine, bilime "yaran entiriler" yazmaktan başka katkısı olmayanların tenkit ettiği über bilim insanı.
oxford'da profesörlük yapan, sürüyle ödülü olan, dünyanın en entelektüel 100 ismi listesinde olan (2005 3.,2008 19. sıra), adına diğer bilim adamları tarafından kitap yazılan (richard dawkins: how a scientist changed the way we think) biri de artık bilim adamı değilse o zaman bilim adamı diye bir şey yoktur.

adam gibi adamdır.
yamulmuyorsam en son bir konferansta "tanrı yok diyemem" açıklamasını yapan ateist bilimadamı, evrimci.

kendisine "ehh be riçırtcığım sen bildiğin agnostik olmuşsun yahu" diyesim geldi. tıpkı kendisinin izinden giden diğer evrimciler gibi, öyle değil mi? baktın olmuyor, baktın mükemmel bir sistemin tüm parçalarının tesadüfi ya da herhangi başka bir şekilde olmayacak kadar muazzam bir şekilde dizayn edildiği konusunda ikna olacaksın "aslında evet evet bir yaratıcı var" ayağına yatıyorsun.

biz de farklı bir şey söylemiyoruz ki gençler eheh
kitaplarını herkes anlasın diye gerizekalıya anlatır gibi yazan yazar. Adam kitapta sohbet ediyor resmen.