entry'ler (458)

eylemlere destek veren ünlülerin ortak yanı

Banka reklamlarında oynamalarının ne sakıncası var anlamadım. Bu oyuncular kapitalizme karşı olduklarını söylemiyor sonuçta. Sadece diktaya ve son zamanlardaki olaylara ve gezi Parkı yerine avm yapılmasına karşı çıkıyor. Bunların bankalarla ne alakası var!

hukuk fakültesi iktisat dersi

Her fakulteyi bilmiyorum ama okudugum hukuk fakultesinde var bu iktisat dersi. Amina koydugumunun pezevenkleri bu dersi koymuslar, diger dersler yetmiyo gibi bi tane de ustune agir orospu cocugu bir hoca bulmuslar. gireni cikani sikiyor yarrak kafali. Ulan vicdansiz gotveren ne gerek var senin bu kadar zorlamana. Diger dersler ebesinin ami gibi zaten senin ne derdin var dokuyosun milleti yavsak oglu yavsak.

hepinizin amına koyayım

hepinizin amına koyayım, söz meclisten dışarı.

mahalle macina alinmayan velet

Mizah gücü oradan buradan alıntı yapmaktan ibaret olanlarca eleştirilmektedir.

nukleer baslikli kadin

Sözlüğün en Kezban yazarı olur kendileri. En Kezban Harun abisi bile olabilir.

bağıra bağıra konuşan arkadaş

görülen an boku yedik tepkisi verilen arkadaşlardır. Hem kafaya hem kulağa zararlılardır. Görülen an uzaklaşılması gerekir.

en azından nickine dişilik belirten bir kelime koyup dikkat çekmeye çalışmamıştır.

beynini kullanması gerektiği yerlerde vajinasını kullananlarca eleştirilen yazar.

bugünden sonra falcılara inanan yazar. gelecek konusunda değil bir şeyler bildikleri konusunda.

1 odunu karşılamak için havaalanına gitmek

hem de gece 1'de, yapılacak iş değildir.

gündemin sıkıcılığı

şu 10 gündür gezi parkı olayları o kadar gündemde ki. ilk günlerde ilgisini göstermese de şu an için basının ve ilk günden beri sözlüklerin gündemi gezi parkı olaylarıdır. iStanbul'da veya Ankara'da olanlar için bir sorun teşkil etmiyordur ve etmemelidir bu olayların içinde oldukları için. Fakat ben gibi küçük illerde kalan ve gündemi her an takip eden yazarlar eminim artık aynı şeyleri okumaktan sıkılmışlardır. Olaylarda bir farklılık yok kimin ne yapacağı belli. insan ister istemez sıkılıyor.

yazmak rahatlamaktır

bazı zamanlar oluyor, insan doluyor. Çevresindeki insanlarla ne konuşsa, onlara ne anlatsa anlamayacaklarını biliyor. O an kalem kağıt öyle çekici geliyor ki insana sarılıyor hemen dünyanın en kutsal iki gerecine. içini döküyor, anlatıyor, siliyor rahatlıyor.

Yapılmapadan anlaşılamayacak durumdur.

cemaat kızların seks hayatı

size ne be kardeşim dedirten hayattır. herkesin seks hayatı özeldir niye konuşalım.

sol kesimin bağnazları

sol kesimin bağnazlarından en çok yakındığım durumlardan biri de şudur. olaylara tarafsız bakıp objektif konuşursan akplileri savunuyorsun sanırlar. onları bana savunma derler. kardeşim bir bak yukarıya onlar için bir şey demiş miyim? herkes siyasi görüşüne uygun hareket ediyor. bırak onlar da kendi düşüncesine göre hareket etsin. Ne alakası var koyunlukla.

TAnım : üstünden bu bağnazlığı atması gerekenlerdir.

sol kesimin bağnazları

hemen önyargıyla yaklaşmayın. Sol kesime hakaret, küfür vs bir şey etmiyorum, demiyorum. Burada yakındığım kesim bağnaz kesim. Sol kesimin ve sağ kesimin başını bu kadar ağrıtan şey bağnazlıktır. Önce bağnazın sözlük anlamına bakalım.

bağnaz: bir düşünceye, bir inanışa aşırı ölçüde bağlanıp ondan başka bir düşünce ve inanışı kabul etmeyen, mutaassıp, fanatik.

Sol kesimin bağnazları , akplileri direk koyun hatta o....u ç....u olarak nitelendiriyor. Öyle ki akplilerin düşünme yetisi olduğunu unutuyor. Bu insanları aşağılıyor. Bir yandan ifade özgürlüğü diye diretirken bu insanların görüşüne saygı dahi gösteremiyor. Bağnaz Sağ kesim de sol kesimi dinsiz diye yaftalıyor. Orta hal bulunamaz oluyor bu şekilde. insanlar biraz açık fikirli olabilse o kadar şey çözüme kavuşacak ki. Bu insanlara lazım olan birazcık dinleme,birazcık anlama, birazcık empati o kadar.

Sağ kesimin bağnazları daha aşırı bağnaz olduğu için sol kesimden daha fazla empatı, dinleme, anlama yetilerini kullanmaları bekleniyor kanımca.

diktatatürk

Bugün bir arkadaştan duyduğum söylem. kurulan istiklal mahkemelerini ve bu istiklal mahkemelerinin adeletsizliğini , farklı görüşte olanların vatan haini ilan edilip asılmasını, mecliste 6 ay boyunca tam yetkiyle donatılmasını ve birkaç nedeni daha ortaya kuyup m.kemalle diktatörlüğü bağdaştırmıştır. haklı mıdır değil midir karar sizin.

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

Goruslerisavunanadamlarinsafsatalarindandolayisiktiretizm.

ramazan davuluna evet tencere tavaya hayır

Su tencere tava olayini destekliyorum da bu olayin bu kadar sacmasapan savunuldugunu gormedim. Ne alakasi var davulla tavanin.

Tanim : yazarlarin gulecegi yazar soylemi.

sözlük yazarlarının tribünden izlediği ilk maç

Ikicli lig olarak usaksporun bir maciydi.
Super ligde sivas-galatasaray maci.

polise bir uyarı

Bir polis komsusu olarak soyluyorum.

O provokatorlerin anasini belleyin, direnise katilan bdplilerinde anasini belleyin. Ama halka dokunmayin. Halka uyarimda polisi taslamasinlar.

nazım hikmetten

insanlarım,ah benim insanlarım,
antenler yalan söylüyorsa,
yalan söylüyorsa rotatifler,
kitaplar yalan söylüyorsa,
duvarda afiş,sütunda ilan yalan söylüyorsa
............................. ......
bu bezirgan saltanatı,bu zulüm bitmesin diyedir!...