1. 1.
    otel gibi kullanılan, otel hizmeti veren ev.
    1 ... leoking
  2. 2.
    stüdyo tipi fiyatı yaklaşık 545.000 eurodur. *
    1 ... no tengo lugar
  3. 3.
    Yüksek devlet görevlilerinin oturduğu konuta verilen ad gerçek anlamı olmasıyla birlikte; günümüzde cepleri dolu kişiliklerin oturabildiği şehir merkezlerine yakın, her türlü güvenlik ve konforun üst derecede sunulduğu mekanlardır.
    1 ... linka
  4. 4.
    bünyeleri epey karıştıran yazılışı için:

(bkz: residence)
    ... alibicim
  5. 5.
    2000'lerin başında ankara'da bulunanlarının %90'ı içinde bir çok siyasi ismin bulunduğu kodamanlar tarafından garsoniyer olarak kullanılmaktaydı.
    ... lucky strike
  6. 6.
    300 odalisinda jenarator yok amk su an karanliktayim sikerim yapacağınız işi anca para toplayin jenarator kaç para lan?
    1 ... necati bilader
  7. 7.
    zengin kerhanesi.
    ... didi mayzenkayzer
  8. 8.
    Ruh çalan yerleşimdir.
    ... antipsikotik
  9. 9.
    tabii ki bir villa değil diyen arkadaşı merak ettim şimdi. hayır acaba bi rezidansın rahatlığını villada alabilecek mi acaba? yemeği kendin yapacaksın, temizliği kendin yapacaksın, kırık dökük olursa sen halledicen, havuzu, saunası, jakuzisi, yakınlarda avm'si var mı acaba? sadece merak ediyorum.

sonuç olarak güzel yerdir, rahatlığı bağımlılık yapabilir. alışırsanız normal evde yaşamak zor gelir.
    1 -1 ... delikanli oglan
  10. 10.
    şu sıralar hem yaşamak hem ofis olarak kullanmak amacıyla düşündüğüm konut modelidir.

şöyle ki bugün bir tanesine gittim baktım, 1+1 brüt 80-90 m2 ama hayvan gibi iki oda. her iki oda da komple cam, tamamen ışık alıyor. mutfak amerikan doğal olarak. fırın, ocak ve tepesindeki zerzevat hazırda var. efendime söyleyeyim bulaşık makinesi de koymuşlar. hatta dolabın kapağını açtım çöp kutusu geldi dışa doğru mekanizma yapmışlar falan. hilton banyo var mesela, banyo çok büyük sayılmaz ancak seks için bile fazlasıyla yeterli. vestiyerin içine kadar superonline fiber çekmişler. abone ol, modemi tak kullan. üstüne 25-30. kattan şehir manzarası. emlakçı açık havuzu gösterdi karılar kızlar, milfler güneşleniyordu, muhtemelen bir kısmı eskort. kapalı otopark var ki benim için en önemli şey. arabanın yıpranmasından tut en basitinden dolu riskinden koruması bile daha büyük bir masraftan kurtarıyor aslında. misal allah muhafaza benim araç hasarlı duruma düşse kafadan 20 bin tl kayıp. işte canın sıkılırsa binanın en üst katına çıkıyorsun terasa, güneşleniyorsun. sonra tenis courtları, basketbol sahaları falan gördüm, bizden geçti ama olması da bir artı tabi. fitness salonu, kapalı yüzme havuzu da var ısıtmalı. ne bileyim gidip 450-500 bin lira verip satın almak mallık olur lakin 1.500 lira kira mantıklı görünüyor. aidatlar da tabi 400-450 ama karşılığında aldığın hizmete göre değerlendirmek lazım aidatı da. zaten şirkete gider yapacam bunları, kira ve aidatı 2.000'e yuvarlasak yıllık 24.000 maliyet bunu vergiden düştüğümde 5.280 tl kurtarıyorum. şu an oturduğum evi de kiraya verdiğimde neredeyse amorti etmiş oluyor.

görece düşük maliyetle bu kadar imkan, üstüne dolaylı yoldan da kâr ediyorsun. en basitinden benim evimden çıkıp bir macfit şubesine gidip dönmemin aylık ortalama akaryakıt maliyeti haftada 5 gün için 250-300 tl. 100 tl de salon aidatı oldu sana 350-400 sırf spora git-gel maliyeti. oysa ki rezidansta bu hizmet bedava, tabi salon ne kadar yeterli olur bilemem. fayda/maliyet hesaplaması yaptığında cazibesi var. üstüne iş ve ev adresinin daha prestijli görünmesi var ki asıl önemli olan da bu.

varsa rezidansta yaşayan yeşillendirsin biraz artılarını eksilerini konuşalım *
    ... nesgayfe