bugün

görsel

görsel
Ben size bundan 2 yıl öncesi reyhanlıdan bahsetmek isterim.yani henüz suriyelilerin halka karışmadığı zamanlardan.
bizim reyhanlıdaki en büyük kavgamız,en büyük tartışmamız halaybaşı içindi.düğünler olur herkes eğlenirken 2 tane genç ben halayın başını çekicem, hayır ben diye bir kavga olurdu,1 saat sürmez aile büyükleri araya girer barış sağlanırdı.

Ve daha da enteresan bir şey deyim ki bunu okuyan herkeste bir tebessüm oluşturur. Reyhanlı halkı olarak bizler şehir merkezinde bulunan yenişehir gölünden her cuma akşamı cami minaresi çıktığına inanırız.

biz sadece masum değildik biraz da saftık ne istediniz bizden.
yerle bir edilen ilçe. maalesef ki çok çabuk unutulacaktır. işin ilginç bir tarafı da bu ilçe akp'ye 2011'de %70 oy çıkmış. işte benim hep anlatmak istediğim bu. müslümanlar diğer dinlere mensup olanları ve ateistleri sevmezler ama en çok müslümanlar müslümanları sevmiyorlar. birbirlerine karşı hiç acıma duyguları yok.
akp'nin yanlış politikaları neticesinde kan ağlayan hatay ilçesi.

patlamalara kim sebep oldu?

el kaide mi, suriye mi, yabancı gizli servisler mi, rusya mı, israil mi, cia mı?

her ne haltsa.

neticede hayatını kaybeden 177 türkiye cumhuriyeti vatandaşı.

ve hepsi de akp'nin saçma salak politikalarının kurbanı oldular.

-Reyhanlı'da yaşayan 80.000 Suriyeli bombalar patlarken ne hikmetse olay yerinde yoktu.

-Reyhanlı-Hatay'a gidip Suriyeli mültecilerin kamplarında incelemeler yapacak 2 bakan olayın hemen öncesinde bu gezilerini sebepsiz iptal etti.

-Reyhanlı kent merkezindeki 63 mobese kamerası ne tesadüf ki bozuktu.

-Reyhanlı patlamaları ile ilgili apar topar yayın yasağı getirildi.

-Bütün bunları biz de yedik...

geçelim.

ben sadece şunu merak ediyorum.
2011 seçimlerinde reyhanlı akp'ye yüzde 68 oy vermiş. 2015 seçimlerinde bu oran ne olacak acaba?
sorgulatan ilçe. ne ara bu hale geldik diye soruyorum ne ara?
https://www.youtube.com/watch?v=tWQJR2XBf-g
henüz bomba patlayalı 15 dakika bile olmamış... kadının biri bir dükkana sığınmaya çalışıyor. dükkan sahibi içeri almak istiyor kadını ama ne fayda arkasında 5-6 tane hayvandan farksız adam. kadını dövmek için peşinden koşuyor...

bomba patlar patlamaz etraftaki yaralılara yardım edeceğine sağa sola saldıran, slogan atan kimseler türemiş...

görgü tanıklarına göre suriye'deki zalimlerden kaçıp ülkedeki ajan provokatörlerden zulüm görüyorlar bu insanlar...
ülkemiz polisi de bu ilçedeki provokatörleri biliyor çünkü ne olay olsa yırtık dondan çıkan y***rak gibi her yere atlıyorlar...

peki neden bu sürü hakkında yasal işlem başlatılmıyor merak ediyorum ???
Unutulan hatay ilcesi hakkinda hala sorular varken.
unutulmayacak olandır. acınız acımızdır. ne kalbimizden ne beynimizden silinecek size yapılan hainlik.
unutulmaması gereken ilçedir.
Yavaş yavaş unutuyoruz.
Zaten bizim hastalığımız da bu, unutkanlık.
unutulmaması gereken ilçe.
insanlar korkuyor diye ramazan topunun artık atılmadığı yer..
halkının hala akıllanmadığı, boy boy akp'li hüseyin şanverdinin afişlerinin asıldığı ilÇe. yine akp kazanacaktır ve insanların iki yüzlülüğü ortaya Çıkacaktır.
az önce twitterda yazılan bir habere göre bir patlama yaşanmış. dogru olmasa bari.

edit: suriye de ama sınıra çok yakın bir bölgedeymiş.
Büyük bir patlamanın olduğu söyleniyor . inşallah doğru değildir .

Edit : ne lan bu böyle gece gece , olum ne yapıyorsunuz amk memlekete ?

Edit1: patlamanın Reyhanlı ilçesinin hemen karşısındaki suriye ye bağlı salkin kasabasında olduğu söyleniyor . 2 yüklü araç patlatılmış . Çok sayı da ölü ve yaralı olduğu söyleniyor . Hey yavrum hey , neler oluyor amk dünyasında .
Vay be millet ne balık hafızalıymış. Şu an akp yüzde 59 ile önde. http://m.haberler.com/secim/2014/reyhanli/
akp ye % 54 oy çıkmıştır. gercekten inanılır gibi değil. daha doğrusu inanmıyorum. Böyle pis, kirli bir seçim ulke tarihinde olmamıştır ve olmayacaktır.
demek ki reyhanlı halkına çiçek değil bomba atmak gerekiyormuş. yazık lan kendi sevdiklerimiz öldü gibi yaşadık sizlerle o acıyı.
(bkz: reyhanlı da ak partinin kazanması/#23319840)
Hani o 177 can icin kıcımızı yırtarken biz, basbakan agzını bile acmamıstı da götün götün yurt dısına kaçtmıstı ya...

Biz burada patlama alanındaki protesgolarımız yüzünden biber gazı yerken, kendisi utanmadan "maraton esnasında gerceklesen patlamada hayatını kaybeden tüm amerikalı kardeşlerimizi saygıyla anıyorum" demişti ya...

Hah iste...

Reyhanlı yansa atesiyle sigara yakmayanı siksinler.
ulan aklım almıyor. tüm türkiye' de akp kazansın. 81 ilde kazansın. yüzde 100 alsın. ama bu ilçede nasıl kazanır? 50- 60 kişi bir hiç uğruna hükümetin politikaları yüzünden öldü. herkes bunun farkındaydı. hergün köyünüze evinize mermiler bombalar düşüyor. ama hala bu hükümete oy verdiniz. akıl almıyor. sizi suçlamıyorum. sadece acıyorum.
%73 rte'ye oy vermiş ilçe.
bir evde meydana gelen patlamada 2 suriyelinin öldüğü hatay ilçesi.

http://www.haberturk.com/...-2-kisi-hayatini-kaybetti
http://www.milliyet.com.t...isi-bomba-gundem-2274250/
memleketim.

son 5 yıldır şehrin yerlisi hariç herkes var. %80 suriyeli zaten.

sıkıntılı yerler hep.