bugün

bayramların vazgeçilmez ikramlıklarından irmikle yapılan şerbetli bir tatlı.
şerbetinin çok iyi ayarlanması gereken tatlıdır. ne çok az ne de çok fazla olmamalı.
küçükken sevmediğimiz ama ne hikmetse tepsi de 2-3 dilim kalınca tadına bakıp "anne başka yok mu?" demekten kendimizi alamadığımız tatlı.

şimdi yaptı mı kaçırmıyoruz canım.
çatalla bastırarak şerbetinden arındırdıktan sonra yemeyi daha çok sevdiğim tatlı.
insan evladına böyle işkence yapılır mı ya ? Midem kazındı ve kendimi çok kötü hissettim şu an.
Yanında kaymaklı dondurmayla tadından yenmeyecek tatlı. *
her lokantada veya tatlıcıda görülmeyen (ya da ben göremiyorum)
her kesin harcı olmayan tatlıdır. iyi yapıldığından insanı doruklara çıkartabilir.
Canı çekip de ulaşamayanların üsküdar kanaat lokantasında sıkça görebileceği bir tatlıdır.
Babaanne yapınca güzel olan tatlı. Herkese farklı olabilir tabi.
pek tatlı kek.
Yabancı bir sitede "revani ( greek cake using semolina )" şeklinde bir açıklaması olan (bkz: türk) tatlısı. Revani diye yunanca bir kelime varsa amenna.
hıc sevmedıgım ıc bayıltan tatlıdır. Dıgerı ıcın (bkz: şambali)
iftar saati nedir bunlar ayip yahu.
insanuk sonucte.
Dun akşam annemin yaptığı tatlı. Çok güzeldi be.
Başrolde Levent Tülek'in oynadığı -90'ların sonunda ramazanlarda star'da yayınlandı- iftar tatlısı komedi dizisinin ana karakteri.
Bu sıcakta manyak misiniz olum siz?
Olsa da yesek dedirten tatlı.
Dersteyim lan canım çekti açmayın böyle başlıklar.
Güzel tatlıdır efendim.
etrafınızda iyi bir aşçı anne varsa limonlu olanı gece demlediğiniz bir çay ya da 3 ü 1 arada ile iyi gidecek olan dilim tatlıdır.
Haşhaşlısı baş döndüren mükemmel tatlı.
Ne güzel tatlıdır o. Evet.
Yapımında yumurta, vanilya, sıvı yag, şeker ve birkaç malzeme daha kullanılır. Pişirmeden önce limon yada portakal rendelerseniz hoş bir tat olur.
Müstakbel evladimin adidir.
sevmeyen şerefsizdir.
Kadıköy fehmi Lokantası'nda haşhaşlı olarak sunulan tatlı. ama ben, fırınlanmış peynir tatlısını tercih ediyorum.
Essye rakip çıktı.