bugün

reno'nun orta sınıf otomobiliydi. 94'te üretimden kaldırılmıştı. berbat bir kalite ve işçilikle beraber 1.7 litre, 93 hp motora sahipti.
ismi kulağa pek bi afilli gelen, pek de afilli olmayan bi otomobildir.
motor kalitesi bakımından çok iyi olmasa da konfor bakımından 2010 yılında piyasaya çıkmış bazı arabalardan daha kaliteli olan eski makam arabası.
efsane bir modeldir,gerçi şuanda piyasası inanılmaz düşmüştür.
bunlarda en büyük hastalık kapı döşemelerinin atmasıdır. ayrıca çoğu eski renault'ta oldugu gibi boyası kısa zamanda yanar ve çürümeye meyillidir.
Aşırı ucuzluüuna senelerdir anlam veremiyordum. (bkz: Neredeyse hacı murat kadar)Gün itibari ile bunu da anladım.
Aldıktan sonra arabaya verdiğiniz para kadar masraf yaparsanız çok güzel bir hale geliyor. 2000 motor olunca biraz çok yakıyor. 2 ay oldu bir arkadaş aldı ilk izlenimleri böyle. bir de parçaları hem bulunmuyor, hem de çok pahalı.
yalnız o koltukların konforu hiç x6 da bile yok. o derece geniş ve rahat.
görsel
görsel
Tasarımı çağından önde bir arabaydı o zaman.
Ben de renault oyun cikardi sandim mq.
genellikle elde kalma riski barındıran, parçası pahalı olan, fiyatına göre konforlu otomobil.
fiyatının hakkını verecek arabadır. daha dolusu olan concorde da güzeldir. ama optima almayın, onlar götünü kaldıramıyor.
bizde de boncuk mavi optima vardı.concorde ve manager modellerinin alt paketi.bu arada manager modelleri generallerin makam aracıydı.