1. 1.
  bir muzik turu. hiphop benzeri bisey fakat iceriginde hiphoptan daha fazla sex ve kufur iceriyor
  ... serji
 2. 2.
  sanırım güney amerika çıkışlı,güney amerikalıların hip hop'u.son zamanlarda sıklıkla heryerde duyulabilmekte..türk insanının,daha doğrusu türk müziğinin ritimlerine* benzerliği açısından sevilmiş,bol bol oynanmış, hatta boku çıkmıştır.

  (bkz: daddy yankee)
  (bkz: don omar)
  (bkz: nina sky)
  (bkz: shakira)
  (bkz: ricky martin)
  -1 ... jam
 3. 3.
  temelinde reggea * (bkz: bob marley)türünü baz alarak oluşturulan ama bununla birlikte bu tarzı kullanan şarkıcının kendi yöresel müziklerinin de sıkça kullanıldığı popüler müzik türü. şu sıralar hip hop ve r&b revaçta olduğu için daha çok kullanılmaktadır, temeli reggaedir.
  ... simurg
 4. 4.
  (bkz: vallenato)
  ... meureate
 5. 5.
  güney amerika'da yaygın olan bir müzik türü. bu tarz müziğe has bir de dans var. güney amerika'da bu dans yüzünden 18 yaşından önce hamile kalan * çocuklar var. elalemin oğulları cin gibi diyemeden geçemeyeceğim tabi, dans ederken sikişiyorlar.
  ... irishstorm
 6. 6.
  temel olarak reggae aslında. sadece bir kaç ufak nüans vardır arasında.
  reggaeyi sevenler bunuda sever.
  1 ... goglgicisimcigi
 7. 7.
  porto rikoluların ilah olduğu müzik türü.

  regii sevenler sevdiği gibi rap sevenlerde sevmektedir.

  şu hizmeti de serpiştirelim.

  https://video.uludagsozluk.com/v/reggaeton-69919/

  ... kurtcebe noyan
 8. 8.
  Türkiye'de bir zamanlar latin ülkelerindekinden bile popüler olan müzik türüydü bu, sizin şu bilmeden devamlı mırıldandığınız "dale don dale", "huppala gassoliğğnaa"lar falan hep regueton'du işte...

  Küçüklüğümden beri devamlı dinlenilen bir ortamda büyüdüm, o kadar nefret ettim ki... Latinlere karşı ırkçı tavır sergilemeye başlamıştım. Bunların Türkiye'de tofaş'la son ses hüseyin kağıt açan kekolardan farkı yok. Ancak bir kaç saat isteyerek maruz kalırsanız, büyük ihtimalle artık siz de bir regueton dinleyicisi oluyorsunuz. Ha bir de bu sadece müzik değil, bir kültür. Zengin/fakir farketmeksizin bütün tembel/çalışmaktan nefret eden kekomsu hayat süren işsizlerin yaşam biçimini anlatır, kadının kalçası, yürüyüş şekli öyle bir anlatılır ki yolda giderken istemsiz olarak tüm kadınların kalçalarına falan bakarsınız.

  Bir de böyle bir olay var, 25-30 yıl sonra, belki olur da uludağ sözlük kalır ve insanlar bu siteye girip "enee begüm bilmiş herşeyi" der, evet evet... 25-30 yıl sonra, Amerika'nın anadili ispanyolca olduktan sonra bu regueton denen şey tüm dünyayı malesef işgal edecek. Artık mamak'ta bile ankaralı namık'tan çok J.Balvin falan dinleyecek insanlar, orada burada birbirine "gardaş"tan çok "hombre" falan diyecekler.

  Regueton'a boynunuzu eğin, itaat edin. Eninde sonunda sizi ele geçirecek.
  ... israyaret
 9. 9.
  kıpır kıpır bir müzik türüdür. genellikle araç kullanan kişilerde yavaşlama ve cam açma.hissi uyandırır. türünün en iyi örneği kusursuz j balvin dir.
  1 ... ferditayfur
 10. 10.
  Kökeni Porto Riko'dur. Her ne kadar Dominik Cumhuriyetine ait olduğunu iddia eden kişiler olsa da bu bilgi yanlıştır.
  Avrupa ispanyolları "Regueton" olarak yazar.
  1 ... kisses back muge