1. 1.
    disneyin en begendigim cizgifilmidir. adini ogretmenin ogrencilerine tenefus arasi verirken "break" yerine kullandigi recess sozcugunden alir. karakterleri, hepsi ayri bi dunyadir. tj ve spinelli sanirim en one cikanlari ama yan karakterler de dikkat cekicidir. halen trt de gosteriliyor ayni zamanda bir kac bolumunu youtubeda bulmak mumkun. youtubedaki bolumleri ingilizce ve karakterlerin ses tonlari trtdekinden daha hos.
    4 ... serpico
  2. 2.
    90 larda çocuk olan neredeyse her bünyede iz bırakan disney çizgi filmi. disney channel'da halen rastlamak mümkün*. ashley'ler, anaokulu çocukları, kral bob unutulmazlar arasındadır.
    2 ... spaltula
  3. 3.
    spinelli ile tj her cocugun kahramanıdır bu cizgi filmde,yetiskinler de izleyebilir konusu sıkmaz idi.
    1 ... denizgezmis
  4. 4.
    keşke halen trt de verilseydiyde izlesekdik diyecebileceğim kadar güzel bir çizgi dizidir. geçenlerde uzun metrajlı filmini gördüm, fiyatı 15 küsür ytl olunca alamadım. bizim korsan cd ci kahraman abiye de gidip "abi ben bu çizgi filmi alayım" diyemiyorum. "koca adam oldun hala çizgi filim mi izliyorsun" diyecek, utanıyorum.**
    1 ... coolgoose
  5. 5.
    uzun metrajlı halinin bir kısmı 60'larda geçer ki bu muhteşemdir. bir de, another brick in the wall'dan bir şeyler duyduk ki bu da muhteşemdir-muhteşemdi.

gayet saykodelik bir sonu var filminin. son dediğim, harbi son, yazılar akarkenki.
    2 ... pyndemonium
  6. 6.
    spinelli ile tj nin bir bölümde zorla dudak dudağa getirildiği, 10-16 yaş arasına hitap eden çizgi film.
    1 ... notrinova
  7. 7.
    (bkz: disney in teneffüs zili)
    ... notrinova
  8. 8.
    halen ara sıra disney channel'da yayınlanan çocukluğumun efsanesi. atv yayınlardı bunu haftasonları. bıkmadan usanmadan izlerdik. özledim be sözlük. neden artık böyle çizgi filmler yok ?
    2 ... dulgerbob inciryapragi
  9. 9.
    abd'de toplam 6 sezonda 128 bölüm sürmüş, 4 sinema filmi çekilmiş çizgi film. sinema filmleri ne yazık ki ülkemizde vizyona girmemiştir.
    ... windows kullanan mac hayrani
  10. 10.
    sözlük bünyesine yeni katılmış bir arkadaşımız,hoşgelmiş*
    1 ... aylaqbakkal