bugün

yıllardır trt'de gösterilen bir çizgi film. küçüklüğünüzde izlediğiniz aynı bölüm çıktığında kanalı değiştirmez; " aa şurda bu oluyodu " diyerekten bi eski günler yâdı yaparsınız. tj'in liderlik ettiği başrol karakterleri sevimlidir. yaşadıkları olaylar, küçükken acayip ilginç gelirdi. aaah eski günler *
orijinal adı recess olmakla beraber türk tv lerinde ilk kez atv tarafından yayınlanmıştır. özellikle anasınıfı karakterleri son derece eğlendirir insanı. * *
dün gece dvd de izlediğim film. sinemada gösterildi mi bilmiyorum da gösterildi demek ki. sabahları atv de kaçırmazdım bu çizgi filmi ama filmi hoşuma gitmedi. bir kere seslendirenlerin çoğu değişmiş. mekanlarında çoğunu 3 boyutlu yapmışlar. çiziminde de orjinalden daha farklı. çok tatsız geldi yani. mal mıdır nedirler niye seslendirenleri değiştirirsin arkadaş resmen hevesim kaçtı başlar başlamaz. sonuçta seslendirenler çocuk senden servet mi istediler seslendirmek için. bak sinir yaptım yine!!
çocukluk döneminin vazgeçilmez çizgilimlerinden,yanlış mı hatırlıotumbilmıorum ama 10 sene önce falan atvde cıkıodu okul bahçesi adı altında,haftasonları 10 da başlıodu:) esas karakter tj ile spinelli arasında bişiler olsun die bekler dururdum o çocuk aklımla,hala trt de gözterilmeye devam edıo, ezbere bildiğim her bölümü fırsat bulursam yine kaçırmadan izliyorum.
paul germain ve joe ansolabehere tarafından yaratılan, walt disney television animation yapımı, amerikan çizgi dizi serisi.

(bkz: TJ)

(bkz: Spinelli)

(bkz: Vince)

(bkz: Gretchen)

(bkz: Mikey)

(bkz: Gus)
orjinal adı recess olan çizgi film, gayet sarar insanı.
Spinelli'yi kendime bir zamanlar idol olarak aldığım Gus'ın ise harika şarkı söylediği, mükemmel okul efsaneleri işlenen harika çizgi filmdir.
(bkz: Yine olsa yine izlerim)
sabah erkenden kalkılır, pencere açılır,el yüz diş temizlenir,
atv ya da trt ye konulur
corn flakes ile afiyetle izlenir.

resim için: görsel

ah ulan çocukluk dedirten açılış videosu için: http://www.youtube.com/watch?v=LkS4r89vwRM
orjinal ismi: Disney's Recessdir.
yine olsa yine aynı keyifle izlenebilecek olan bir çizgi filmdir. bir diğeri için:
(bkz: şeker kız candy)
(bkz: bunu bilen liseli olamaz)
(bkz: disney in teneffus zili)
(bkz: tj detweiler)

http://www.google.co.uk/i...28&ved=1t:429,r:0,s:0
Ben liseliyim ve bunu biliyorum, yıllar önce TRT' de 60 bölümü çıkmıştı, süper bir çizgi diziydi.
son birkaç yıldır aradığım ama bulamadığım çizgi dizi en sonunda bütün bölümlerini türkçeye çevirtiricem.
gerçek hayatta disney'in teneffüs zili.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/136308/gercek-hayatta-disneyin-tenefus-zili-disneys-recess
bunun türkçe dublajını bulup internete yükleyen adam büyük sevap kazanır.
(94 doğumluyum) çocukluğun en anlamlı çizgi filmi... diğerleri gibi konusuz veya salt kısır döngü üzerine değildi. bir olay kurgusu vardı. çok eğlenceliydi gerçekten. bu çizgi filmi bilmeyenler için onunla bağdaştırabileceğim cedric var bir tek. cedric, tekniki açıdan bu çizgi filme benzese de senaryo açısından yanına bile yaklaşamaz.
bilip de hatırlayamayanlar için bir görsel:
görsel
yapılmış en iyi çizgi filmlerden biridir.

http://onedio.com/haber/b...9Eey&utm_medium=tweet
görsel

orijinal ismi recess olan ülkemizde disney'in teneffüs zili adıyla yayınlanan bir çizgi film.
çizgi filmde çete olarak takılan bir grup çocuğun teneffüste yaşadıkları anlatılırdı. anaokuluna giden vahşi çocuklar, kendini kral ilan etmiş çocuk, bıyıklı okul müdürü, asabi bayan finster ve diğer karakterleriyle efsane bir çizgi filmdi. Türkçe dublaj ya da alt yazılı olarak hiç bir yerde bulunmadığından bir ara tekrar yayınlasınlar diye atv ye mail atmışlığım bile vardır. ama kendileri hala saçma sapan dizi tekrarı yayınlarlar.
çoğu kişinin zamanında izlediği fakat ismini bilmediği çizgi film. ben çok severdim.
On numara cizgifilm yayinlansa simdi bile seyrederim.
kafasında bere olan erkeksi kız benim ilk aşkımdı amk. hep böyle bir kız hayal ettim. hala da ediyorum.
65 bölümden oluşan çizgifilm serisi.

90 larda çocuk olanlar iyi bilir bu çizgifilmi.

Muhtelif sitelerde bütün bölümlerini ve dahi sonrasında çıkan uzun metrajlı filmlerini bulmanız mümkün.

Saygılar sunuyorum azizim…