"trabzon'dan adam çıkar, başka birşey çıkmaz" lafının canlı örneğiydi. diğer örneği de adnan kahveci. allah her ikisine de gani gani rahmet eylesin.
hizmet adamıdır. fikir adamıdır, adamdır. elleri nasırlı vali olarakta bilinir. mekanı cennet olsun.
türkiye için pozitif işler yapan sayılı insanlardan olan kişilerdendir. onu da hunharca harcamışlardır.
düz yolda yürüyemeyen sarhoş bir sürücü ile gitmediği takdirde asla kaza yapılamayacak bir yolda aracı hurdaya dönmüş olan, her pisliğin kökünü temizlemeye and içtiği için ölümüne kastedilen fikir adamı, adam gibi adam, vali.

(bkz: uğurlar olsun)
kaza ile öldüğüne hiç bir zaman inanmadığım rahmetli vali. recep yazıcıoğlu o dönemin sağdan gelecek olan ikinci ağır politik adayıydı ve merkez sağın oylarını bölebilecek tek adamdı. varın gerisini siz düşünün.
bu ülkede, ülkenin yararına yapacağın hiçbir şeyin cezasız kalmayacağının bir örneği, gittiği her yerde hep halk için çalışmış muhteşem insan. 18 yıldır denizli'nin başına gelen tek iyi şeydin, seni de kısa sürede aldılar başımızdan. inanmıyorum ölümünün kaza olduğuna. sen de bir cinayete kurban gittin işte. huzur içinde yat.
bu ülkede hiç bir başarı cezasız kalmaz sözünün doğruluğunu kanıtladığı, cesur ve karakterli bir adamdır.
not:solcusu, sağcısı, şeriatçısı, cumhuriyetçisi nerdeyse ülkenin bütün insanları tarafından sevilmeside ne kadar dürüst bir kişiliği olduğunu gösterir.
adam gibi adamdı. herhalde türkiye tarihinde bir bürokrat olarak hiç bir kimseye nasip olmayacak bir cenaze töreniyle uğurlanmıştır, öldüğüne uzun süre kendimi inandıramamıştım, daha yeni gelmişti denizliye, gelir gelmez de kendini belli etmişti, yazık oldu. trafik kazası mı geçirdi o da tartışılır, o düz yolda nasıl kaza olur anlaşılır gibi değil.

Lakin sağ seçmenin oyunu bölecek diyerek yok edildiğini sanmıyorum, ak parti hükümeti recep yazıcıoğlundan çok faydalanmak istemiştir, ki onu merkezden alıp batı anadolunun en gözde illerinden birine, denizliye vali yapmıştır, yaşasaydı herhalde denizli çağ atlardı diye düşünüyorum. adnan kahveci ve recep yazıcıoğlu, bu iki şahsın ölümünün arkasındaki sır perdeleri bir aralansa neler çıkar neler, şimdiki hükümeti destekliyoruz, oy filan veriyoruz ama neden araştırmıyor bu ölümleri anlamıyoruz.. ergenekon savcıları filan üstüne gitse ya dimi.
gidemediğim yer benim değil diyerek sisteme ayar vermiş validir. toprağı bol olsun. eşi meryem yazıcıoğlu da dünyaya yummuş gözlerini. allah çocuklarına sabır versin. gani gani rahmet yağsın topraklarına.
Necip Hablemitoğlu, Recep Yazıcıoğlu... Akp. döneminde ölüm sebebi belli olmadan hayatını kaybeden iki aydın.. Akp. ve Tayyip önce 80'lerin faili meçhullerinin peşine düşeceğine kendi dönemlerinin peşine düşsünler...
kaza ile ölmemiş, kazaya kurban edilerek öldürülmüş eski erzincan valimiz ve türkiye'nin en önemli insanlarından birisidir.

allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
" gidemediğin yer, senin değildir ! " sözünün eri.

eski denizli ve erzincan valisi.

kendisi zamanında halktan biri kılığında bir hastaneye gitmiş, kendisi ile ilgilenmeyen hastane kadrosundan hemşiresinden başhekimine hepsinin ismini almış ve sürgün ettirmiş bir validir.

daha önce yayınlanan "köprü dizisi" ve "vali" adlı sinema filminde erdal beşikçioğlu tarafından canlandırılmıştır.
(bkz: iyilerin ömrü kısa olur)

allah rahmet eylesin.
unutamadıklarımızdandır. onun gibi bir tane daha gelmez değil, gelir. bu millet bağrından nice adam çıkarttı, bir yazıcıoğlu daha çıkartır.

makamı şehit olsun.
Çarpıklığa ve kötü gidişata sözde değil, fiilde "van minut" diyen gerçek devlet adamı.
değerli vali,saygıdeğer insandır.
bugün ölüm yıldönümdür.
evim denizlideki vilayet konağına yakındır.. bir çok vali gelir geçer adını bile bilmem, sokakta görsem tanımam bile.. fakat yazıcıoğlu çok farklıydı, çoğu zaman makam aracını kullanmaz halkın içerisine karışırdı..

müthiş efsaneler vardı hakkında şehirde dolaşan, denizlinin en işlek caddesinde traktörle yürümüş bir gün kendisini durdurmayan trafik polislerine kızmış, sonra devlet hastanesine kılık değiştirip gitmiş kendisine yapılan muameleyi ölçmek istemiş, hemşirenin biri kendisine artistlik yapınca, '' siz vatandaşa böylemi davranıyorsunuz'' diye fırçalamış gibi..

bürokrasi diye birşeyi yok etmiş birisidir kendisi.. vilayetin kapısını halka açmıştır, her derdi olan gerekirse cumhurbaşkanına kadar çıkıcam der ya.. onun sayesinde gerekirse valiye çıkarıma çevirtmiştir..

ilk geldiğinde çok eleştirilmiştir kendisi, adı yasakcı valiydi, istememişti denizlideki çoğu kişi onu.. fakat sonra tanıdıkça herkesin gönlünü kazandı.. hiç unutmam birgün vilayet konağına makam aracıyla girerken o kaldırımı kullanan bizi beklemiş aracıyla, sonra girmişti içeri.. çok basit birşey, ama daha hiç bir devlet görevlisinden görmüş olduğum bir hareket değildi.. birçok vali için polisler bizi bekletir araç içeri girince, biz yürümeye başlardık.. bu sayede benimde gönlümü çalmıştı..

bir gün trafik kazası haberi geldi.. inşallah düzelir diye dualar ediliyordu.. sonra bitkisel hayata girmiş olduğu ve fişinin çekildiği haberi geldi.. çok üzüldük, vilayet konağının önünden geçerken büyük bir adamın burda yaşayıp göçüp gittiğini düşündüm.. akabinde denizlide dükkanlara resmi asıldı, o artık bir denizli sembolüydü.. nasıl pamukkalemiz, horozumuz varsa.. adam gibi rahmetli valimiz vardı ve o bizim insanımızdı..

yıllar sonra erzincana askerliğim çıktı, görev yapmış olduğum ilçede adına açılan bir kütüphane vardı.. ilçenin yerlileriyle konuştum.. büyük insandı allah razı olsun dediler.. terörün bol olduğu zamanlarda çok şeyler yapmış.. işte memleketin başında olması gereken böyle adamlar dedim..

ah valim ah, seni örnek alan politikacılar olduğu gün müreffeh bir ülke olacağız.. mekanın cennet olur inşallah.
http://www.youtube.com/watch?v=5b5VOzGjGBI
(bkz: erdal beşikçioğlu)
ne zaman benden vali olur mu diye düşünsem aklıma gelen idealist insandır. zordur onun gibi olabilmek. erzincan vailiği sırasındaki olayları anlatan köprü kitabını yıllar sonra tekrar okumaktayım. ne güzel insandır, adam gibi adamdır. (bkz: ayşe kulin) (bkz: köprü)
şu an show tv nin yaptigi tek iyi iş olan bilgilendirici film vermesiyle valiyi izliyorum ve arastirdim biraz bu valiyi ve ölumu bence kesinlikle bir komplodur. Basimiz sagolsun.
mekanin cennet olsun valim.
süper validir.

erzincan valiliği sırasındaki, başpınar köprüsü için verdiği mücadele ayşe kuli'nin köprü adlı romanına konu olmuştur.
Efsan vali adam gibi adam tam bir bürokrat günümüzdekiler keşke zerre kadar nasiplense. Melkanı cennet olsun.
Köprü adlı dizi filminde erdal beşikçioğlunun mükemmel canlandırdığıdır aynı zamanda.
ölümünün üzerinden tam bugün 10 koca yıl geçti. yaptıkların 100 yılda olsa unutulmayacak. allah rahmet eylesin hocam.
karanlıkta kalan kayıplardan bir tanesi.
ülkenin başına gelen iyi şeylerden fakat kaybı hiç hoş olmayacak şekilde...

insan soramadan edemiyor, neden?