bugün

Babuşu yine kimse iplememiş.
Yazık yaaa...oysa anlatacak çok şeyi vardı.
Terbiyesizler.

görsel
her gününe en az 3 yalan sığdırabilen kendi küçük dünyasının lideridir.
görsel
Tam gazi başkomutan diyeceğim bir gülme geliyor.

görsel
ülkenin yakasından düştüğü gün milli bayram ilan edilmesi muhtemel kişidir.
15 yılda eğitim, ekonomi, adalet, tarımı bitirdi doymadı hala da kanırtıyor.

ama yol yabdı.
(img:#1539323)

hmm. galiba yakında gene kandırıldık gibi bir açıklamayla karşı karşıya kalacağız. şimdiden hepimize geçmiş olsun.
Eğer olmasaydı iphone x sırası yerine ekmek sırasında bekliyor olurduk.
yine kandırmışlar, yine aldatılmışlar, yine yanılmışlar.
nam-ı değer kandırıkçılar prensi de dyebiliriz.
ibrahim tatlıses'in kandıranların elinden kurtarması gereken devlet adamcağızdır.
görsel
dünya markasıdır. * *
6,5 milyar yıllık evrende, insanların 65 yıl ortalaması ile yaşadığı bir ülkede, 17 yılımızın heba olmasını sağlamış talihsizlik.
gene kim kandırdı bunu ya? olum yapmayın ayıptır.
Sdsm resmen şamar oğlanı oldu bi o vuruyo bi o kandırıyo kapalı kapılar ardında bir yeşilçam dramı canlandırılıyo diye düşünür oldum filmin ismi ne mi; vurun kahpeye!
yine kandırılmış.
Sürekli bir "budist terör"ünden bahsederek farkında olmadan nefret suçu işleyen lider. Doğrusu fanatik/radikal budist gruplar olmalı. Bu ifadeyi sozgelimi trump kullansa dünya çapında gündem olur fakat Bizimkine bir tepki gelmiyor . netekim trump bir dünya lideri.
kendisine ciddi ciddi tapınan acizlerin olduğu insan.

tayyip yarın çıksa; "ulan aç köpekler, bana ne asgari ücretten. açlıktan ölün"

dese yiyecek ekmek bulamayıp, yine ona oy verecek yüz binlerce kulu var...

castin bibır diye zırlayan gerizekalı ergenlere benziyorlar.
Boşkomutan.
adamın dibidir.
Erdoğan'ın “lider” olduğunu hiç düşünmedim.
Strateji bilmiyor. Günübirlik kurnazlığı strateji sanıyor.
Bu nedenle FETÖ'ye teslim oldu.

Bunun sonucu…
iran'a mesafeli durdu…
Esat'a düşman oldu…
Sırf “yönetiminde Şiiler var” diye Irak merkezi hükümetiyle kavga etti.
Kimle dostluk kurdu; Mesut Barzani!
Barzani ile Erdoğan'ı birleştiren “çimento” neydi? Gel de Uğur Mumcu'nun kitabının adını anımsama: “Tarikat-Ticaret- Siyaset.”
Konumuz, tarikat!

Gerek Erdoğan gerekse Barzani'nin “kültürel icraatlarında” sünni ağırlığını görmek mümkün.
Öyle ki…
Erdoğan bölgedeki güç anlamında Barzani'yi, idris-i Bitlisi gibi görmeye başladı!
Peki…
Şiilere karşı duran “kutsal çimento”ya ne oldu?
Erdoğan ile Gülen arasındaki “din eksenli” ittifak nasıl tuz-buz olduysa benzeri gerçekleşti:
Kuzey Irak referandumuyla Erdoğan ile Barzani arasındaki “sünni kardeşliği” sona eriverdi!
Bin kez yazdık…
Bin kez söyledik…
Dinletemiyoruz. Hâlâ…
Sağlık Bakanlığı'nı şu tarikata verelim…
içişleri Bakanlığı'nı bu tarikata verelim…
Anlayışı sürdürülüyor.
Ne FETÖ…
Ne Barzani…
Aklını başına getiriyor.
Atatürk'ün, -Osmanlı'nın sonunu getiren- tarikatlara neden uzak durduğunu bir türlü kavrayamıyor!

15 yıldır Barzani'ye sınırsız destek veren Erdoğan, “Kürdistan Devleti”ni engellemeyen bir “lider” görünümündedir. Üstelik…
Referandum “darbesi”, sonuç değildir, başlangıçtır. Erdoğan daha da güçsüz hale getirilecektir. Kuzey Suriye bunlardan biridir…
“Üst akıl”… FETÖ gibi Barzani “ipiyle” de Erdoğan'ı “boğma” manevrasına başlamıştır.
Erdoğan öyle güçsüzdür ki, -örneğin- ekonomik sıkıntı nedeniyle Barzani'ye “boykot-ambargo” kartını bile açamamaktadır.
Yani…
2019 başkanlık seçimi Kuzey Irak'ta kürt kalkışmasıyla başlamıştır.
Son dönemde “milliyetçilik” propagandası yapan Erdoğan'ı itibarıyla Türkiye'yi zor günler bekliyor.

Kaynak: soner yalçın
(bkz: bop eşbaşkanı)
Deniz Baykal’ın kaset mevzusunda bunlar özel değil genell genelll demişti. Şu an için kaset kumpasında 1 numaralı sanık fetö. Sonuç?
Vanayı kapatma reis, Kürt halkı seni seviyor.
https://galeri13.uludagso...k-istedikleri_1087514.gif