bugün

girişim sermayesi yatırım fonları ile ön plana çıksa da gayrimenkul yatırım fonları, emeklilik fonları gibi yatırımlarda da epey tecrübeli bir firma.
2015 yılında kurulmuş olan Türkiye'nin ilk ve en büyük alternatif portföy yönetim şirketi.
Getir’in ilk yatırımcısıymış. Yatırımcısına fenaa paralar kazandırdığını düşündüğüm şirket. Vizyonlu hareketmiş bana kalsa ille de bakkal ille de bakkal derdim.
Enteresan gayrimenkul yatırım fonları olan şirket. Mesela izmir'deki tarihi kemeraltı çarşısına ya da Bursa'daki Dowtown avm'ye ortak olabiliyorsun, hem bir de kira geliri elde ediyorsun, kaymaklı ekmek kadayıfı.
Batılıların, alternatif yatırım fonu dediği kategoride milli gururumuz olan firma.
Cidden çok öncü işler yaptılar. Yatırım araçları SPK denetiminde olduğu için resmi ve ciddi ürünlere yatırım yapmanızı sağlıyorlar.
Ben şahsen girişim sermayesi yatırım fonlarına takığım bir süredir. Bu şirketin de bazı. Fonlarına yatırım yaptım hala da yapmaya çalışıyorum.

Yatırım yaparken illa yeni kurulan şirketler değil de mevcuttaki şirketleri de radarlarına alıyorlar. hangi şirket büyür, hangi şirketin potansiyeli var, ona bakıyorlar…
zaten genel de yatırım yaptıkları şirketler de kendini ispatlamış ve borsaya açılmaya yakın şirketler oluyor.
Girişim ekosisteminin dinamosuymuşmuş diyor bu haber
bkz: https://www.hurriyet.com....inin-dinamosuyuz-42367246
re-pie’ın gayrimenkul yatırım fonları benim dikkatimi çekiyor.
mesela spk denetiminde bir fon oluşturup para topluyorlar ve oluşturdukları fonla bir avm, hastane falan satın alıyorlar. kimse tek başına gidip avm satın alamayacağına göre birleşip avm satın alınması ve onun değer artışından para kazanılması çok zekice bir kafa geliyor bana hep. düşünsene avm sahibisin. güzel kafa…

Edit: Yeni öğrendim avmnin kira gelirlerinden de getiri oluyormuş.