bugün

Güvenliği sağlamakla görevli jandarmanın görev yaptığı bina. (bkz: polis karakolu)
Valla dorusu ben karakolda askerlimi yaptım için şunu söliyebilirim tugaydan alaydan taburdan bin kat güzeldir karakolda spor yoktur iştima yoktur bir sürü rütbeli yoktur erlerin en rahat ediceği yerdir karakol gidersin 8 saat nöbete 8 saatte amm de rahatla tv izlersin taş çatlasın bölük karakolunda 5 uzman 1 asteğmen birde bölük komutanı vardır piyade çok rahat eder karakolda.
çok acının yaşandığı karakoldur.
Askerin sabirla olmeyi bekledigi yer.

Binayi savunuyon sanki.
Piyadenin karakoluna göre saraydır. Urfa Akçakale sınır karakolunda yedek subay olarak yapış biri olarak söylüyorum bunu. Arada görev için ilçedeki jandarma karakoluna giden biri olarak söylüyorum. Ben elektrik kesintileri ile, araçlara mazot yetersizliği ile, susuzluk ile, kaçakçılık ile uğraşırken bunlar yan gelip yatıyordu. Adamlara sınırı geçen kaçakçıları getiriyoruz adamların dediği şey şu "boşuna getirme asteğmenim salıyoruz biz bunları". Ben daha dosya imzalarken rapor verirken adamlar benden önce çıkıyorlardı jandarma karakolundan.
binaya girmeden önce nöbetçi uzman telefonunuzu araçta bırakmanızı söyler.
kırsal bünyesinde yer alır.
Yeri geldiğinde içeriye laptop sokup pes13 oynanılan yer.
güncel Önemli Başlıklar