bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  terk edilmiş geniş mekanlarda-eski fabrikalar, tersane, istasyon vb; çok büyük clublarda falan organize edilen aşırı kalabalık ve çok fazla hızlı ve saçmasapan anlardan ibaret olan çılgın eğlentilere rave denir. rave müzik de vardır. raveci insan da..clubberin abartmışı diyebiliriz kendilerine.
  (bkz: raver)
  ... veritaserum
 2. 2.
  Rave; 1980li yıllardaki popüler müziğe, gece kulüplerine ve ticari amaç güden radyolara bir baş kaldırı olarak başladı. O günlerde insanların çokça gittiği popüler kulüpleri reddeden bu akım, mekan olarak fabrikaları ve açık alanları kendine mesken tuttu. ilk rave partileri 'kendin yap kendin eğlen'şeklinde gerçekleştirildi. Bir grup arkadaşın bir araya gelerek partiler düzenlemesinden; Brotherhood of Boom, Insomniac, Mushgroove, Freebass Society ve Pure gibi çok önemli ve popüler bazı rave parti organize eden şirketlerin gelişmesine kadar bir yelpazeye yayıldı. Partiler için izin alınmamış, coğunluktan - ve özellikle polisten - yeri ve zamanı gizli tutulmuş, underground olmasına özen gosterilmiştir. Bu yüzden çoğunlukla partilerin yeri ve zamanı ya kulaktan kulağa haber verilmiş ya da teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı olarak e-mail veya voicemail olarak sadece belirli bir kesime yeri ve zamanı haber verilmiştir.
  1 ... deeplydisturbed
 3. 3.
  manchester'dan çıkma bir vakadır.genelde illegal olmasına ramen 80lerin ortasında manchesterın 1 numaralı müzik mekanı hacienda'da yapılanlarıda hesaba katmak gerekir (bkz: rave müziği)
  ... orpheus
 4. 4.
  kuşların bile potansiyel dinleyici kitlesini yarattığı oluşum.

  https://video.uludagsozluk.com/v/rave-6827/

  ... batis
 5. 5.
  ketamin metamfetamin ecstasy gibi uyarıcı maddelerin yaygın olarak kullanıldığı,sürekli hareketli dansların edildiği terkedilmiş mekanlarda yapılan parti.
  budapeşte'de çoktur.
  ... antifascist action
 6. 6.
  yüce allah nasip ederse bu yaz budapeşte'de uğrayacağım orhanizeyşın.
  1 ... antifascist action
 7. 7.
  3 hafta sonra budapeşte kasabalarında başlayacak gençlik organizasyonu.
  zararsızız valla bak.

  az kaldı az.
  burası budapeşte velkam tu cehennem.
  ... antifascist action
 8. 8.
  ing. kayışı koparmak.
  ... muggle