1. 1.
  modifiye clubber.
  1 ... veritaserum
 2. 2.
  Club Kids: Genelde house ağırlıklı müzik dinlerler. Genel gorüntü adrojen, gay ve drag queen tarzındadır. RuPaul en güzel orneklerinden.

  Raver Candy, Candykid, Kandikid: Parlak renkler, çocuksu kıyafetler, karanlıkta parlayan bilezikler, t-shirtler, emzikler ilk dikkati çekenlerden. Şekerlerin bir ipe dizilerek yapıldığı ve hediye olarak verdikleri bilezikler de oldukça ilgi çekti bu grupta

  Junglist: Drum and bass, jungle ağırlıklı, daha karanlık, daha derin parçalar tercih ettiklerinden. Genelde asker renkleri ve kostümleri hakim, moda anlayışlarında.

  Dark Raver, Graver: Goth gorünümlü, koyu renk – coğunlukla siyah-ağırlıklı giyim tarzi, koyu renk makyaj ilk dikkati çekenlerden.

  Cyber kid: Düşük bel bol pantolonlar, parlak renkli dar t-shirtler, gümüş takılar, emzikler Dans pistinde bütün gece çevreye aldırmadan büyük bir ihtimalle kolonların hemen yanında danseden, yerinde duramayan grup diye tanımlanıyorlar

  E-tard:Keyif veren maddelerin oldukça etkisinde olanlara - ozellikle ecxtacy kullanıcılarına - uygun görulmus bir isim. Biraz aşalayıcı bir kelime, kullanılmamasinda yarar var.

  Goahead, psytrancer: Hippy görünüşlü ve hippy felsefesini benimsemiş, goa trance tür dinleyen grup. Genelde yabancı bir ülkede düzenlenen partilerde boy gösteriyorlar.

  Old Skool Raver: Görünüşe önem vermeyen bu grup genelde şort, spor ayakkabı ve atlet ağırlıklı giymekte.

  New Skool Raver: Görünüşe oldukça önem veren bu grup kiyafetlerini pahalı mağazalardan almakta. En çok dikkati çeken ise giydikleri üstü yazılı, mesajli t-shirtler.

  Dammy/ Emzik: Raver Candyler tarafından boyunda taşınmıştır. Bazı yerlerde bu tür emziklerin yine ecxtasyle olan ilgileri yüzünden - yasaklanmış olması ilgi çekicidir.

  Chupa Chup: Genelde Raver Candyler tarafından kullanılmış şekerler önemli yer tutmuştur rave partilerinde. Genelde hediye olarak birilerine verilmiş, ancak bazı partilerde ecxtasyle olan ilgisi yüzünden yasaklanmıştır.
  ... deeplydisturbed