bugün

cok iyi ve cuk oturan bir transferdir. hatta oyle ki sezon sonunda christian ve alex'in fenerbahce'den ayrilmasina ya da alex'in jubile yapmasina neden olacaktir.

gecen sene sampiyonlar ligi'nde barcelona karsisinda drogba ile birlikte ayakta kalan nadir isimlerdendi. cok kosar, fena kosar.

aykut'un kafasindaki sablonun oturmasi ve takimin degisimi icin de onemli bir rolu olacaktir. bu transferdeki tek sacmalik, sampiyonlar ligi'nden elenilmesinden sonra yapilmasidir ki is isten gecmistir. olsundur, bir uefa kupamiz daha olabilir boylelikle.

galatasaray: notluyum.
beşiktaş yerine yanlışlıkla fenerbahçe ye gitmiş oyuncu. portekizliler bjk a gitmiyormuydu ya la ?
iyi adamdır. kesinlikle dinamizm getirecektir orta alana. bu saatte alınabilecekler arasında da en iyi 3'e girer.
ve artık yavaş yavaş fenerbahçe'de brezilyalı futbolcu devri kapanıyor.
buna dikkat eden yok galiba hiç, işte işin özü burada.
en fazla bir yıl daha şampiyon olmayız a.q.!
not: alexbahçe'liler acaba alex dün çıkarken tavrını beğendiler mi diye de soruyorum?
kardeşim fenerbahçe'li olun fenerbahçe'li!
not: umuyorum aykut en kısa zamanda alex'in biletini keser ve devre arası yaptıklarına teşekkür edip memleketine yollanır. o devir bitti beyler, turşusunu da başkaları kursun. artık anlayın.
not2: aykut'u eleştirelim orası apayrı bir konu, ki ben de eleştiriyorum.
iyi transfer.
yerinde transfer.
kaliteli oyuncu.
portekiz milli takımımda oynadı.
2012 portekiz milli takım kadrosundaydı sanırım( bundan emin değilim).
hayırlı olsun fenerbaçe'ye.
not: cimbomluyum..
2011 - 2012 sezonu şampiyonlar ligi şampiyonu chelsea'de 28 maç direk oynamış bir oyuncudan bahsediyoruz. Hangi takıma gelirse gelsin iyi transfer yapılmış olur. Zira son yıllarda 33-34 yaşlarına gelmiş emekliliğini Türkiye'de yapıp birde 10 15 milyon euroyu cebine koyan sönmüş balon transferlerinden vazgeçilip bu şekilde transferler yapılması güzel.

Ayrıca bırakın chelsea'yi portekiz milli takımını Primier Lig havası solumuş her futbolcu -EPL son sıradaki takımının oyuncusu olsa dahi- gözü kapalı alınır. Çünkü adamlar profesyonel, adamlar futbol nedir biliyor.

Bakınız Kuyt'a. geldiği ilk dakika kumaşının kalitesini serdi fenerbahçemin şampiyonluk yoluna.

Raul Meireles de iyi transferdir, yerinde transferdir. Türk futboluna hayırlı olsundur, allah sakatlıklardan korusundur.
beklendiği verim elde edilemeyecek oyuncudur.

football manager adamıyım. bu adam dmc'de anchor man olarak en yüksek verimi veriyor. yani üst düzey oyun kurma yetenekleri yok maalesef. selçuk şahinin ofansif anlamda 2 gömlek üstüdür, defansif olarak söylemiyorum amına kor geçer ortalığın. ancak bu transfer hamlesiyle fenerbahçe defansif olan oyun düzenini bozmuyor. elbette pas atmada top çıkarmada çok yardımı olacaktır ancak fenerbahçe'ye avrupa için böyle bir oyuncu değil galatasarayımdaki selçuk gibi, emre çolak gibi, hızlı ve pas yeteneği biraz daha pasa dönük oyuncu lazım. defans özelliği 7 ise ofansı 13 olacak lazım. meireles de ise tam tersi.

umarım yanılırım ve daha kaliteli ve lig izleriz.

yine de selçuk şahin mehmet topal ortasahasından çok daha iyi olacaktır.
cristian ve topal' dan daha iyi oyuncu ama fenerbahçeliler meireles' den böyle muhteşem ince paslar falan beklemesin. fenerbahçe' ye dikine oynayan oyuncu lazımdı bu tam olarak meireles değildir.

ama dediğim gibi topal ve cristian' dan daha iyi topçu olduğu aşikar. orta sahaya dinamizm katar, topu belli oranda ileriye de taşıyabilir ama ne önemli maç kazandırır ne de kritik paslar atar.
fm 2012 bilgileri için; http://g1209.hizliresim.com/11/3/cltjp.png

selçuk şahin fm 2012 bilgileri için; http://b1209.hizliresim.com/11/3/cltty.png

cristian baroni fm 2012 bilgileri için; http://b1209.hizliresim.com/11/3/cltwb.png

mehmet topal fm 2012 bilgileri için; http://b1209.hizliresim.com/11/3/cltxu.png

sonuç: selçuk şahin'i kesebilecek kadar yetenekli ve çevik bir orta saha. selçuk şahin de artık gökhan gönül'ü kesip sağ bek mi oynar, dirk kuyt'u kesip forvet mi oynar, volkan'ı kesip kalede mi oynar bilmem ama aykut bu adamı ne yapar eder oynatır.
dikine bir koşu ve iyi bir verkaçla ya milli takımımıza ya da kulüplerimizden birine attığı bir golü hatırlıyorum. ofansif, ince bir zekası vardır. defansif yönü ofansif yönü kadar kuvvetli olmasa da kariyerli ve kumaşı iyi bir orta saha oyuncusudur.
transferi bazılarının zoruna giden futbolcu.

şimdi diyecekler ki, "nasıl bildi lan bu adam zorumuza gittiğini?" hemen söylüyorum.

bunu anlamak için sözlüğün başlık arama bölümüne raul merieles yazıyorsunuz ve fenerbahçe' ye gelmeden önce girilen entrylerle, geldikten sonra girilen entryleri karşılaştırıyorsunuz. "zoruna gitmek" deyimi nereden gelmiş öğreniyorsunuz.
köprüdür. her türlü iş yapar. hatta aparatı asma köprüdür. onu da göreceksiniz yakında, şimdi bi siktir gidin a.q.
fenerbahçe tam ihtiyacı olan bölgeye tam ihtiyacı olan bir adam almıştır. hoş 3 aydır neden beklenir ihtiyaç bu kadar barizken ayrı konu ama şu anda eğer doğru yönetilirse avrupada çok güzel işler yapabilir bu kadroda.

bu adamın tekniğini küçümsemek veya yetersiz falan demek en basidiyle komikliktir. çok iyi transferdir. fenerbahçe orta sahasına sertlik ve dinamizm getirecektir.
hakkında sorulması gereken tek soru 'neden şimdi? şampiyonlar ligi'nden elendikten sonra!?' olan futbolcu.
Fenerbahçeye yeni transfer olmuş emrenin yokluğunu hissettirmiceğini düşünündüğüm orta saha oyuncusudur.
çok iyi transfer ama aykut kocaman varken pek de sevinilmemesi gerekir.
fm uzmanlarının beğenmediği transferdir. arkadaş kafanız mı güzel sizin? ciddi ciddi fm yorumlarıyla burda düdük öttürüyor adamlar yahu. selçuk vardı arkadaşım fenerbahçe' de selçuk bildin mi? 5 metreden pas veremeyen selçuk. biz ondan kurtulmuşuz sen hala fm diyorsun amk. hayır fm' de ortalığın dibine vuruyorsunuz da neden hala ne bileyim bir arsenal' den falan teklif alamadınız ona da şaşıyorum. fenerbahçe transfer yapınca hebele hübele, diğer takımlar alınca oooowwww. de gidin açın oyununuzu oynayın. hasta etmeyin adamı.

- geçen counter strike oynadım amerikan ordusu çok boktan abi.
melo ile ilerde sıkça karşılaştırılacaktır.

http://b1209.hizliresim.com/11/3/clwb3.jpg

http://b1209.hizliresim.com/11/3/clwbh.jpg

özetle melo'nun dikkat etmesi gerekir.
selçuk şahin'in yeni yedeği. hayırlı olsun.
zico zamanında gelseydi, sow stoch alex meireles kuyt vs. takım coşabilirdi ama kocaman'ın elinde harcanabilir.
karısıyla: https://p.twimg.com/A13EqNECcAAbGlk.jpg
sezonun en spektaküler transferi. Keşke 10 gün önce alınsaydı da ön eleme maçında oynasaydı. Önce trabzon janko'yu aldı şimdi de fener. Ah be yönetimler elinizi azıcık çabuk tutun da türk futbolu yerlerde sürünmesin. Fenerbahçe'ye hayırlı olsun.
görsel
"fenerbahçe meireles'i borsaya bildirdi, borsa götüyle güldü. | yazar: eray kabil"
bak arkadaş, şuan götümle gülüyorum sana...
şimdi bsg!
ahahaha, aynı çocuk "kaka istanbulda!" yazmış bir de, harbi komik bu bukalemunlar.

dipnot: biz istediğimiz -bildirdiğimiz- adamı alırız.
açık konuşmak gerekirse bir galatasaraylı olarak bu adamın fenerbahçe'ye gelmesi kıskandırdı beni... böyle kaliteli adamları türkiye'de görmek hayal gibi.
kaliteli oyuncudur. lakin chelsea'de oynadığı sıralar ''lan bu adamın bu takımda işi ne?'' diye sormama vesile oluyordu. chelsea için vasat bir oyuncuydu ama fenerbahçe'yi taşıyabilecek potansiyeli var.

adettendir: (bkz: bir alex değil)
fenerbahçe' nin geç kalan transferi. iş işten geçtikten sonra ooooooo...