bugün

melodik bişeyler çalmayıp sadece gelişigüzel tokmağına vuran şahsiyettir.
bana artık gerek kalmadığını düşündürüyor. tabi biri çıkar gelenek bu der işte ona bişicik diyemem.
Sahura 03:30 da kalkmama rağmen beni 02:27 de uyandıran insanlar. Sezonluk meslek.
Dün skertmeme ramak kalmış kişi. Ağzında sigara ile binanın önünde neden 10 dakika durup davul çaldığını anlayamadım. Yazdığı bir hatun mu var buralarda? Tam iniyordum, gidip kurtardı kendini.
korkuyorum ben bu ramazan davulcularından. gecenin sessizliğinde gümbür gümbür davul sesiyle geliyor.
Ramazanda çalmadığı halde bayramda para isteyen, verdiğin parayı beğenmeyip burun kıvıran insancıllardır.
bir burak gürpınar değildir.
sahurda sesinin çok az gelmesine rağmen ramazan sonuna doğru ritimsiz güm gümlerinin arttığı, hiçbir tat ve heyecan vermeyen apartman içersinde haraç toplayan şahıs.
3 sene ramazan davulu caldim ogrencilik yillarimda. yarin sabah ise gitcem, bu pic davul caliyor. orospu cocugu davulcu kavrami burdan geliyo sanirim. lan millet sabah ise gitcek, bi siktir git. kendimi oc davulcu kategorisine sokmuyorum.
kapı çalındığında beklenmeyen ve para isteyen kişidir.
küçükken beni kaçıracagını sanıp çok korkardım. nasıl bir düşünceyse artık.
o zamanlardan bozukmuş psikolojim yahu.
facebook'ta başına gelmeyen kalmayan adamdır bu. kimi oynak bişeyler çaldırmıştır. kimi neredeyse teoman'ın davulcusu yapmıştır rockçıya bağlamıştır adamı. kimi kendisiyle kavga bile etmiştir. geçen gece ben de merak ettim. bizim davulcu hangisi, nasıl birşey diye. tam geçerken çıktım cama. normal adam. efendi efendi davulunu çalıyor. gülümseyerek el salladım. "merhaba" dedim. o beni sallamadı tabi. geçti gitti. ben de annem sahur sofrasını kurana kadar yatağa geri döndüm.
(bkz: geldi yine tipini siktiğim)
genelde iki kişi olurlar. davulu çalan genç olur. yanındaki bıyıklı ve kara adam ise davulu çalan gencin yanında ilerler.
izmit'in turgut mahallesinde davul çalarak ''saldırsana saldırsana saldırsana kocaeli'' diye bağıran kişi.
ramazan davulcusu mani söyler, bizim davulcu holiganlık yapıyor.
hadi mani olayını geçtim ulan kocaelispor mu kaldı?...
ankarada kamyonetin arkasında gezerek sanatını icra eden kimsedir.
eskisi gibi mani okumayan -okuyorsa da günahını almayayım benim duymadığım- davulculardır. asıl görevleri mani okumak değil ahaliyi sahura kaldırmaktır. telefonun çalar saatiyle uyandığımız günümüz teknolojisinde ise güzel bir geleneği devam ettirmeye çalışan güzel insanlardır.
simgesel özelliğini kaybetmekte olan...
ya bizim mahalleye küstü ya da siktiri bastilar artik gelmiyor. 1.30da uyandirilir mi lan? 12de yatiyoruz zaten. Hakli insanlar.
yaklaşık 1.5 saat önce sokağımızdan geçen güzel insan.
dün gece her zamanki gibi sahur vaktinin gelmesini beklerkene sokağımıza, "kara uzum habbesi lelele" melodileriyle girerek bize "hadi sofraya" demeye çalışan er kişisidir. kuzenle bir boy oynadık sahur vaktinde (tövbe yarabbi) sokak boyunca ceşitli oyun havalrı çalarak geçti o kadar merak ettim ki nasıl bi tip diye gecenin bir yarısı camdan sarkarak kendini gördüm. bu gece de dört gözle yolunu bekledim gelmedi halbuki ben onun ramazan davulculuguna "yeni bir soluk" getiren halini sevmiştim. terkedilmiş gibiyim sözlük.
rezalet ritmler ile davul çaldığını sanandır.
görsel
eskiden çok eskiden çalar saatler ve cep telefonu alarmları yokken gece uyumayıp mahallesini sahura kaldırmakla görevli kimse.
şimdilerde ise mani bile bilmeyenlerin elinde zamanla yok olmaya giden bir geleneğin temsilcileri.
işimi hemen bitireyim de gidip evde biraz kestireyim mantığıyla çalışan tip. 03.56'da olan imsak saatinden 2 saat önce çalmakta nedir arkadaş. daha da kötüsü bir çalışı var ki 0-3 yaş arası bir çocuğa da davulu versen aynı çalar. o derece.