bugün

sakız leblebisi.
açık ve net bir şekilde haydaridir.
haydari, beyaz peynir, kavun. Şakşuka da iyidir.
şüphesiz ki sevgilidir.
kavun, beyaz peynir, kalamar, karides, yoğurtlu semizotu, haydari, közlenmiş patlıcan, acılı ezme, türk sanat müziği, sevilen, birlikte gülüp ağladığınız insanlar ve bir türlü beyninizden kalbinizden söküp atamadığınız unutulmayan eski sevgili...
Bundan beş ay onüç gün öncesine kadar varlığından bihaber olduğum şimdi ise olmazsa rakıdan tat alamadığımı düşündüğüm en leziz meze. Limonlu helva.
peynir.

bi dilim peynir bi 35lik mis.
dansöz.
şerefine içilebilecek birkaç dost.
rakı, beyaz peynir, sınırsız ton balığı..
Hatun göbeğinde peynir .
kesinlikle kaşar değildir.

ama sek yeterli gerisini boşver.
bu merette muhabbetsiz içilmez haaaaaa diyen kişidir.
vallahi ben fakirim, her içtiğimde kısıtlı imkanlarla içerim. hiç şöyle baba bir restorant'da rakı balık (çupra veya mercan favorimdir) ve diğerleri yapmadım. benim meze kültürüm şöyle;

+ Antep fıstığı
+ Marul%Çiğ Köfte (bimden çakma çiğköfte tarzı şeyler var onlarda güzel)
+ Ton balığı (Dardanel Ton sade)
+ Ruska Salatka
+ bol limon
+ Şalgam
+ soğuk su
helva tarama olmazsa olmazıdır rakının.
kozlenmıs patlıcan bıber salatası zeytınyaglı bol lımonlu, kese yogurduyla yapılmıs semız salatası, portakal elma muz kıvı den olusan meyve salatası.

ayrı ayrı bırer meze tabıı bunlar hepsını corba edıp kusucagınız yoksa da zorla kusturmaya gerek yok kendınızı.
(bkz: acuka)
(bkz: haydari)
(bkz: Beyaz peynir)
(bkz: balık)
(bkz: en iyi dostlar)
(bkz: yoğurtlu patlıcan mezesi)
şüphesiz ki en birincisi muhabbettir.
(bkz: biberli peynir dolması)

http://www.nefisyemektari...peynirli-kozlenmis-biber/
Muhabbet.
(bkz: Neşet Ertaş)
Dejavu yaşadığımı hissettim.
beyaz leblebi.
kabak tatlısı, nane likörlü ördek ve pastırmayla rakı oldukça hoş birliktelik gösterir.
Rakı içerken yanında yenebilecek şeylerdir. Rakı kendinden şekerli olduğundan yanında meze olarak meyve yemek uygun değildir. Bilinenin aksine kavun rakının mezesi olmaz. Şeftali rakı için daha uygun bir meze meyvesidir. Meyvelerin yanında küp küp doğranmış salatalıktan yapılan su katılmamış ve bol zeytinyağlı cacık rakıya başlamadan önce ideal bir meze sayılır. Bu sayede mide için önlem alınmıştır. Yemek sırasında ise ağır yemekten kaçınmalı ve mümkün olduğunca zeytinyağlılar bulundurmalıdır masada. yine bilinenin aksine ana yemekle rakı içilmemelidir. rakı için hazırlanan mezeler karın doyurmaktansa ağız tatlandırıcı olmalıdır. bu yüzden servisler küçük tabaklarda yapılır. Afiyet olsun.
güncel Önemli Başlıklar