bugün

dağılmış hordcore gruptur.*
memleketin yaptıkları müziği anlamayacağı bir zamanda kurulmuş, 2 albüm yapmış ama heyhat ufak bir kitle dışında insanlara ulaşamamış ve dağılmış türk harcore grubudur.
zamanın ilerisinde sanat yaptıkları için saygı duyulası insanlardır * bugün aynı müziği yapsalar meşhur olurlardı.plan-b albümlerinde bazen diye muhteşem de bir şarkıları vardır;

Sabahın sesi kulaklarımda biri pencereyi açmış yine
Ekşi yorgun bir tat ağzımda
Şehir gri kefeninde sakin
Davetsiz konuklarla tedirgin
Güne, kararsız yolum uzun

Hani olur ya bazen kaçarsın herşeyden
Hani olur ya bazen şarkı biter aniden
işte böyle günlerde hep uyumak istediğinde
Tamda böyle günlerde umudu büyüt içinde

Şehrin toprağı altımda inlese, ufakça irkilsem
Sesime ses verse bir martı
Yalnızlığın öbür ucunda bir dost daha var diyebilsem
Hani sen hiç gitmesen

Yaşam ağını örerken gözlerine şarkı birden duruverse bile
Gözlerini ayrılık ıslatsa bile, umudu büyüt içinde
plan b diye bir albumleri vardi.
ekürisi olarak
(bkz: antisilence)
(bkz: 14 more reasons to burn us down)
(bkz: make a wish)
(bkz: plan b)
ilk ciktiklari donemde radyolarda cok nadir dinleyebildigim, albumlerini malesef bursa'da bulmanin pek mumkun olmadigi gruptu. sanirim pazarlama tekniklerinden bi haber $ahislarin gazabina ugrami$tir. zira ismi bile cok guzel, piyasada tutunabilecek gruplar arasinda goruyordum.
1999 yılında rapor 2 ile beraber ortak bir çalışma * yapmışlardır.
gerek müziğiyle gerek siyasi tavırlarıyla etkili olan fakat dağılmış turk işi hard core grubuydu.
zamanında çok kişiye hardcore u sevdirmiş tanıtmış efsanelerden biri.
ne menem bişeymiş diyen genç arkadaşlar için:
http://www.youtube.com/watch?v=WFLX5aoWDt0
MySpace adresleri: http://www.myspace.com/radicalnoise
gelmiş geçmiş en iyi yerli grup desem yine de oynar mısın benimlen?
düzelti: son derece* içkiliyim. ama güzel grup. güzide grup. grup. rup. up. p.
tekrar birleşme sinyalleri veren gruptur...grup elemanlarının askerlik sorunu birleşmenin önünde büyük engel teşkil etmektedir.
iki elemanlarının yurtdışında olmasıyla toplanma hayalleri kurmamıza engel olan, vakti zamanında neredeyse tüm konserlerine gidip sapıttığımız, şimdilerde ise eski albümleri ve demolarını dinleyip hüzünlendiğimiz, tanıdığım bildiğim kadarıyla insan olarak da sevdiğim elemanlara sahip, eski bir hardcore grubudur.
türkiye'nin ilk de bana göre en sağlam hardcore grubuydu. gençliğim bu adamlarla geçti lan.. arkadaşlarım 'olm 7th metallica diye bi grup var, dinle dinle coş yavv' diyorlardı, ben bunlarla da coşabiliyordum. hatta bir kere konserine gittim. konser sonu 'bundan yer misin' diye bağırttılar bütün seyircileri. bateristleri almanya'ya kaçtı, adamlar da dağıldı gitti. hala dinleyen küçük bir kitle vardır. tek hataları yanlış zamanda yanlış yerde olmaktı.

we are growing day by day
the others only fade awaaaayy..

özlemişim mnıskym.
hardcorenun ustatları.

28 ocak 2008de verdikleri konserle akılları karıştırmış bir daha ki konserlerine acıktırmıştır. umarız ine uzun bir süre geçmez.

ayrıca:

sivas katliami için yazdıkları "çığlık" şarkısı mükemmeldir. sanatsal olarak da eleştirel olarak da.
şu sıralar deli gibi dinlediğim ve hemen hemen hiçbir hardcore grubunda tadını bulamadığım gruptur. * * *
Sıcak kavuruyor alev alev
Sivas aklımda ve o nefret.
2 temmuz 93 anlamıyorum hâlâ
Bu kadar kolay mı kıymak cana.
Kimin için aktı bunca kan,
Kimin için attı o kalpler?
Bakma gözlerim kin dolu,
Duyma sözlerim sitem dolu.
Ah yandı anadolu'nun bağrı,
Öte denizden bir kahkaha sardı her yanı.
Kimin içindi bunca göz yaşı,
Kimi yüceltti kan dökmenin telaşı?
Yok yook yok artık,
Kardeş eli uzatana kan verene bakacak yüzümüz yok artık.

bu sözler ile çığlık adlı eserini unutulmazlar arasına alan dinlenmesi, bilinmesi gereken grup.
şu anda üniversiteyi bitirmiş olan, lisedeyken "maximun rock" dinleyenlerin unutamayacağı en şahane hardcore grubu.
hardcore ustatları, klibi her ne kadar basit kalsada müzik açısından kalitelidirler.
türkye'nin en iyi hardcore grubuydu kendileri. ancak zihni müzik harcadı adamlar.
geri dönmüştür:

https://twitter.com/#!/Ft...status/200274776386838529
rapor 2 ile beraber "sende çizeceksin ayları yılları duvara çiz çiz çiz sende çizeceksin çiz çiz sende çizeceksin çiz çiz" diyen gruptur. * 10 yıl müzikle uğraştıysam onların bu gaz parçalarının'da sebebi olmuştur. 99 yılında millet daha müzik nedir bilmezken bu adamlar müzik yapıyordu!

tabi ikisi de 1999 dan daha eskidir rapor 2 de radical noise de öyledir. bundan önce sevdasız hayat diye çıkardıkları ortak bir albüm daha olmalı başka bir grupla beraber.
konser ardına konser duyurup şahsımı mutlu etmişlerdir.
20. yıl şerefine tekrardan toparlanıp fanlarını sevindirme maksadıyle 5 parçalık bir EP piyasaya takdim etme kararı alan ve EP'nin ilk klibi olan Salla Merkezi'yi yayınlayan; tiki metal türünden tek sevdiğim grup.

Plan-b albümlerine biterim. kerem onan'ın vokalleri harikadır.

Salla merkezi, link:
http://vimeo.com/49978697