bugün

turtalar. birbirinden guzel turtalar. ve dokunmadan sevmek.
bir dizi de daha guzel ne olabilirdi ki?
sevmistim.
Oldukça orjinal konusu olan bir dedektiflik dizisi; dedektifliğin yanında fantastik olaylar, komedi ve romantizm de var. Özellikle dizide ki tüm karakterler ,girenler çıkanlar da dahil olunca absürt ve bir o kadar matrak. iki sezon sürmüş ama umarım bir mini dizidir ve yayından kalkmamıştır.
cnbc-e'nin türkiye'ye en büyük amme hizmetlerinden biriydi. 2 sezon sürmüş olması bünyede kalp sızısı yaratmaktadır.
üniversitede sabahlanan yıllarda, gece tekrar yayınında zaman zaman izlediğim, fantastik bir diziydi. bizim ak sakallı dede misali, bir abinin seslendirmesi ile ilerleyen bir diziydi. ben ghost whisperer izleyicisiydim. cnbc-e vardı o zamanlar, orada yayınlanırdı.
2007 yapımı komedi/dram/fantastik kategorili, 22 bölümlük muhteşem bir bryan fuller dizisi. Daha iyisi gelene kadar en iyisi bu. Bölüm başı 44 dakikadır, kendini şımartmak isteyenler kesinlikle bu diziyi izlemeli. imdb puanı 8.4 görsel

Ned ve olive çok tatlı iken, chuck çok sevimsizdir. insan diziyi izledikçe nedensiz mutlu hissediyor kendini, tabi bunda bizim pie maker'ın payı büyük. Böyle sevgilim olsa daha ne isterim ki diyorum, ama dokunamama işi sakat*

Baş rollerde; lee pace, anna friel, chi mcbride ve kristin chenoweth yer alıyor. en sevdiğim fantastik/romantik yapımdır, aynı zamanda içinde yaşamak istediğim tek dizidir. Ne zaman mutlu olmak istesem açar izlerim, mutluluk hormonu gibi antidepresan gibi dizi.
bende aşırı miktarda lee pace sevgisi başlamasına sebep olan dizi.
pushing daisies ile başladı, the fall ile devam etti, hobbit üçlemesinde görünce zaten elim ayağım titredi.
Sacma sapan diziler 1740164937 sezon surerken 2 sezonuyla uzen dizi. Cocukluk dizim.
belki de en saf en temiz duyguların dizisiydi. komedi dram ve fantastikliğin bir dilim turtaya kattığı lezzetti.

tek sezonda bitmişti beni üzmüştü.
bir dönem türk televizyonlarında da gösterilen mükemmel dizidir.

özledik keşke tekrar yayınlasalar.
thranduil'le başlayan lee pace takıntımla keşfettiğim, the piemaker ile the girl named chuck'ın aşkını anlatan masal gibi şeker gibi ya da turta gibi* dizi. özellikle rahibeyi uyandırdıkları bölüm dizinin romantik olduğu kadar kaliteli bir komedi de olduğunu gösterir.

bir bakın linki: http://www.youtube.com/watch?v=lhf0pdf0V8w
eski bir cnbc-e dizisi.
konusu, kurgusu orijinal. macera ile romantizmin bir arada tasarlandığı ender güzel dizilerden.
her izleyişimde elmalı turta yiyesim gelirdi.
vakt-i zamanında izlediğimiz değişik konulu dizilerdendi.
(bkz: özlemek)
her izlediğimde canımın fena halde tart istediği renkleri, konusu, kurgusu ile 6 sene sonra tekrar izlemeye başladığım renkli cnbc-e dizisi.
aşırı doz romantizm içerdiğinden pms dönemindeki dişilere izletilmesi sakıncalıdır.
bir idiomdur pushing daisies. anlamı da ölmek ve mezarda olmak demektir. *
bitmesine gerçekten üzüldüğüm dizidir. salı akşamlarını şenlendiriyordu. emerson cod a da ayrı hastaydım.
olaganustu yaratıcı bir senaryoya sahip,hayranlıkla takip ettiğim dizidir.tuhaf bir gulumsemeyle izlememe neden olan, biraz fantastik biraz romantik,kurgusu,ısıgı,renkleri muhtesem bayıldığım dizi.
ciddi anlamda masal tadında bir dizi idi, an itibariyle tarafımdan izlenip bitirilen finaliyle son bulmuştur,-2. sezon 13. bölüm-

tabi ki abc'nin yayınlamadığı, internette de bulunamayan son üç bölümünü, son üç haftada yayınlayarak şahsımı yine sevinçlere boğan cnbc-e'ye teşekkür etmek gerek,

turtacı, chuck, olive ve diğerleri. hoşçakalsınlar.

--spoiler--
mutlu sonlarla biten dizide,
chuck turtacı ile birlikte teyzelerine geri dönmüş,
emerson cod yazdığı kitap sayesinde kızına kavuşmuş,
olive ise aradığı aşkı bulup makarnacı dükkanı açmıştır.

daha mutlu sonla bitemezdi herhalde, çünkü turtacı doğaüstü yeteneğini kaybetmeyeceğine göre, bu iki aşığın birbirlerine dokunması mümkün olmayacaktı ve turtacının "artık senin mutluluğunu kendi mutluluğumun önüne koyuyorum" demesi de kaçınılmazdı,

yine de onu bunu boşverin de, düşünüp duruyorum, yalnız turist charlotte chuck charles'i kim öldürdü? kız faal-i meçhul cinayete kurban gitti yahu.*
--spoiler--
o ikisi nasıl bir son beklediğini, senaristinin beyninin saatin hangi yönünde çalıştığını kestiremedigim dizi.mizah, belki biraz romantizm ama nereye kadar. ailecenek bekliyoruz.
tanıtımı çok güzel olan ve renklerin çok güzel kullanıldığı dizi.
"selena" adlı türk dizisini saçma bulup, "pushing daisies" adlı diziyi şahane bulanların izlediği dizidir.
oysa mantıkları aynıdır, ingilizce ve alt yazısı var diye şahane olan dizidir.
24 saat izlenilebilecek bir dizi. *
ayrıca (bkz: emerson cod)
birbirini seven iki insanın, birbirlerini fiziksel olarak hissetme olanağından yoksun olsalar da tutkularını, aşklarını, sevgilerini nasıl yaşadıklarını gösteren mükemmel bir dizidir.
dokunmaktan korkmayan kadının asla dokunamayacağı çocukluk aşkı ile ilgili harika bir dizidir.
--spoiler--

4 ağustos 2008 saat 20.00'daki pushing daisies bölümünün sonunda inanılmaz bir gerçeği öğreniyoruz. chuck'ın halası olarak bildiğimiz lily, chuck'ın annesi çıkıyor. bunu da kafası güzelken yüzen bir denizkızı olarak gördüğü olive'a söylüyor.

--spoiler--