bugün

(#273578)
Quentin Tarantino kanımca kaptığı en iyi filimdir.Quentin Tarantino'nun tarzını sevenler için bir şahaserdir ama adamın tarzını sevmiyorsanız çok sıkıcı bir filim olarak gözükür.
uma'Nın ayakları, angelina'Nın dudakları, sabri'Nin ortaları gibi adamdır ama kıymet bilen yok. *
kıymeti bilinenler tarafından kıymeti bilinen, sol frameden sıkılınınca şukela entrylerine başvurulan, okunası on yazardan biridir.
kiymeti bilinmeyenler tarafindan kiymeti bilinmeyen, kiymeti bilinenler tarafindan kiymeti bilinen, sol frame'den sikilininca sol frame'den sikilinan, sukela entrylerine basvuranlar tarafindan sukela entrylerine basvurulan, okunasi arabada 5 evde 15 yazardan biridir.
bebeği için; 'hayata 1-0 önde başladı' diyorlar.

ee fenerbahçe bu. boru mu azizim?
(#8179229) yarıp geçirmiştir beni. ne kadar tanımasam da mükemmel insan*.
4 aydır her nefesi bi başka çekiyor ciğerlerine artık bu adam. "önceden ciğerlerime dolan sadece hava-civaymış meğer" diyor kendisi. en çokta yağız'ın kokusunu içine çektiğinde doluyormuş ciğerleri.

çok değil bundan 15-16 sene sonra yarım saatlik gecikmeler yüzünden, "oğlum nerde kaldın merak ettim" diyen babasını daha bir anlayacak, belli.

oğlunun canını yakacak ilk kız hakkında "kızlar böyledir oğlum" konulu konuşmaları yapacağı gün için heyecanlı daha şimdiden.

ilk kez karşılıklı rakılarını tokuşturacağı gün için şimdiden hayaller kuruyor,
belki oğluma kısmet olur da görür diye fenerbahçe'nin türkiye kupası maç biletlerini şimdiden arıyormuş falan.

ha bir de
yağız'lar gibi delikanlısı olan adam.
yazılarını ilgiyle okuduğum yazar kişisi.

edit: ilgi de beğendi ama söylemiyor.
yazılarını sefayla okuduğum yazar kişisi. sefa da beğendi, güzel yazıyor diyor.
yazılarını ibretle okuduğum yazar kişisi. ibret diye tanıdığım kimse yok, ama olsaydı kesin o da beğenirdi.
yazılarını zevkten dört köşe halde okuduğum yazar kişisi. aha da beğendi şerefsizim!

edit: bizim yılmaz abi de beğenerek okuyor...
"Over rated" diyorlar ya işte ondan bence. Tamam iyi hoş film de öyle 6. kez izlediğim işte ne bileyim repliklerini ezberlediğim şeklinde tapınmaya varanların abarttığı kadar da harikulade değil bence. Hiç bir sahnesinden sıkılmadım diyenlere sormak isterim o Fransız kadının hatır hatır dakikalarca diş fırçalaması yada Butch'un evindeki alarm sesinden de keyif almışlar mı?
celebrity ne diye bir yazar arkadaşa sorduğumda içinde pulp fiction'unda bulunduğu bir kaç yazar saydı.
kendisi bu kategoriye giriyormuş yeni öğrendim.*
sözlüğümüzün celebrity yazarlarından.
bir nevi ezel...o da değilse yusuf diyebiliriz. ayşe, fatma, hayriye, haydi çifte telliye. oturmaya mı geldik?
(bkz: beyler adam ulu)
herhangi bir görüntü olmadan, sadece replikleri dinlemenin bile yeterli olabileceği nadide filmlerden.
görüntüyü bilemem ama yazsın. *

not: güzel film. *
aslında uzun uzun yazim dedim buralara bişeyler, nasıl fenerli olunur, nasıl kadıköy de ağlanır gibi üzücü, sinir bozcu şeyler yazim dedim... sonra baktım aynı insanlar sürekli kankiş muhabbeti döndürmüşler yok dedim bunlar buraya uygun şeyler değil daha güzel şeyler yazmalıyım ben dedim...

neyse daha fazla kalmim ben burda tarikat bana musallat olmasın sonra çok korkarım ben böyle şeylerden...
1- nasıl fenerbahçeli olunacağını bana kimse öğretemez.

2- maç yüzünden ağlayacak yaşı çoktan geçtim.

3- bende eğriye eğri, doğruya doğru denir. (birçok kez gs'yi, bjk'yi tebrik etmişimdir)

4- sanal ortamda ve normal yaşandımda 1-2 tane kankam birçok arkadaşım vardır. buradaki kanka muhabbeti ancak klavyede kalır. bende kankalık o kadar kolay değildir.

5- tarikatların musallat olmasından korkup entrysini değiştiren arkadaşa '' aklından geçenleri yazmazsan nasıl kendin olursun'' diyorum.

6- ve sen de ben de biliyoruz ki sevgili kilikirkyaran , yukardaki entryi açmış olduğun başlıktaki yazdığım (#8328863) bu entrye istinaden yazdın. sen kendini komik zannediyorsun biz bir şey diyor muyuz da benim yazdığım neden gaz yapıyor sende. içersin bi soda olur biter.

7- şimdi yazacaksan düzgün yaz. korkmadan. şirin gözükmeden... kendin olaraktan...

8- beni bile sinirlendirebildin ya helal olsun sana...
şu sözlükteki en haklı adam.

(bkz: adam haklı beyler)
hiç huyum değildir bu şekilde yazılanlara cevap vermek, daha önce yapmadım bunu, nasıl yapılır, nasıl cevap verlir bu gibi durumlarda hiç bilmiyorum, neyse bunlar önemli değil benim eksikliğim tamamen...

1- derdim kimseye nasıl fenerli olunuru öğretmek değil, selçuk yula sağ olsun bu işi layıkıyla yerine getiriyor.

2- ortada maç yokki ağlayalım, dünya kupası başlıcak bugün, sanmıyorum güney afrika için ağlayacağımı.

3- normal olan her insan eğriye eğri, doğruya doğru demesini bilir de çıkıp ben böyle derim diye açıklamaz...

4- sanal ortamda kankam yok, normal yaşantımda 3-5 tane var, kankalık o kadar kolay değildir... sanıyorum bu maddede burda bulunan çoğunluğun hislerine tercuman olmuşsunuz...

5- öteden beri korkarım ben böyle olaylardan, belki bi hocaya görünmem gerekiyor ya da bi hekime bilemiyorum...

6- her 5 fenerbahçe taraftarından 4'ü gaz-soda ilişkisini kurar ve bununda komik olduğunu düşünür... bu madde de önemli olan senin ''sen kendini komik mi zannediyosun, ahahahah çok güldüm sana gül gül öldüm'' tepkisi vermen... herşeyi geçtim insanlar yazdıklarıma gülse benim bunndan ne gibi bir kazancım olabilir. dur söylim nasıl olur biliyo musun, yığınla kankişim-cancişim olur sonra yazar da yazarım ben. (komik değilim habiden değilim bırakın öyle sanim kendimi yüzüme vurmayın herşeyi)

7- netice de insanız, korkularımız var...

8- derdim kimseyi sinirlendirmek değil, ama bunun için sana soda mı tavsiye etsem diye düşünme aşamasındayım şu an...
tanım: şahane film anuna koyim.

ben de hiç beceremem böyle şeyleri. hemen hemen 4,5 senedir ilk defa bir yazarla polimiğe giriyorum.

1- o zaman '' ilk entryinde nasıl fenerli olunur'' diye yazmıyacaksın.

2- ''kadıköy'de nasıl ağlanır'' demişsin ilk entryinde, ona cevaben yazdım. dünya kupasını araya nasıl sıkıştırabildin anlamadım.

3- çoğu insan fanatik olduklarında futbol konusunda öyle değil. bunu anlatmaya çalışıyorum.

4- o zaman kankiş mankiş yazar tanıdıkların var demiyeceksin. ben 4,5 senedir burdayım birçok tanıdığım olması normal. hiçbiri de kankam değildir. 1 kişi hariç. onu da burdan tanımadım zaten.

5- biraz gaz verince düşüncelerini yazabiliyormuşun. keşke ilk başta korkmadan yazsaydın.

6- gaz soda ilişkisini kurmak mesela değil. mesele açtığın başlığa yazılan entryimi hazmedememen. bunu sen de biliyorsun ama kabullenmek istemiyorsun. keşke (-) verip geçseydin.

7- (bkz: götümüzden korkumuz olsaydı arkamızda taşımazdık)

8- sinirlenmek ile hazmedememek arasındaki farkı öğrende gel.
12 haziran 2010 arjantin nijerya maçının iyice yaklaşmasıyla, artık yavaş yavaş 2010 dünya kupası'nın atmosferine kapılması gereken yazar. hadi oğlum, kapalım bir vuvuzela. vuvuzela üstadı birine çaldıralım, evde tango yapalım.

hey gidi günler hey... bundan 4 sene önce bu elemanla deliler gibi arjantin'i destekler, atılan gollerde birbirimize sms atardık. sonra yakında evleneceğini söyledi, ben de bir daha 500'lük sms paketi almadım. sözlükte harbiden yaşlanmışız lan. 2006'da dünya kupası muhabbeti yapıyorduk, şimdi yine yapmaya başlıyoruz.

kupayı yine alamazsak, şikayetim maradona...

nostalji: (bkz: dünya kupası nda arjantin i tutan yazarlar)
2006 dünya kupasında almanya'ya karşı hakkımızın yendiğini herkes biliyor. az küfür etmemiştim. o maçın her yıl dönümünde mütamadiyen hakemin kulaklarını çınlatırım.

4 sene çabuk geçmiş. özlemişiz arjantin'i. bu sefer olacak inanıyorum. bağırmaya hazırım bütün sözlükteki arjantinliler gibi.

(bkz: geliyoruz)