bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  isik isinlarini saptiran ve ayristiran,saydam maddeden yapilmis.ucgen prizma.
  ... hexagram
 2. 2.
  alt ve üst tabanları paralel eş şekillerden oluşan cisimlerdir. yan yüzeyleri taban düzlemine dik olan prizmalara da dik prizma denir.

  prizmanın hacmi: taban alanı * yükseklik

  yanal alan: taban çevresi * yükseklik

  tüm alan: yanal alan + 2 * taban alanı
  ... sally
 3. 3.
  mehmet altanın sabah gazetesindeki kösesinin adı *
  ... orloff
 4. 4.
  düzlemsel ve kapalı geometrilerin hacim kazandıktan sonra sonuna eklenen kelime.
  ör: kare________kare prizma
  üçgen_______üçgen prizma

  not: çember, daire hariç hacim kazandıktan sonra silindir denir.
  ... solomonkane
 5. 5.
  zamanında nurseli idiz'in sunuculuğunu yaptığı teksoy görevde/arena karışımı haber programı.
  ... filozofil
 6. 6.
  bir taraftan ışık gönderildiğinde diğer taraftan sırasıyla kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert, mor, renkte ışıklar cıkartan nesnedir.
  ... semi
 7. 7.
  Alt ve üst tabanları birbirine eşit ve paralel iki çokgenden, yanal ayrıltıları da eşit ve paralel doğrulardan ibaret çok yüzeyli cisimlere verilen ad. Prizmalar, tabanlarının şekline göre ad alırlar. Üçgen prizma, dörtgen prizma, beşgen prizma gibi. Tabanları üçgen olan prizmalar, aynı zamanda "ışık prizması" adını da alırlar. Işık prizmasından geçen beyaz ışık ışınları, kendini meydana getiren renklerin kırılma durumlarına göre, bu renklerin değişik açılarla kırılması üzerine, kendini meydana getirmiş olan renklerine ayrılır. Böylece, ışık prizmasına uygunların beyaz bir ışıktan, tayfın yedi rengi meydana gelir.
  2 ... destination unknown
 8. 8.
  Optikte düz yüzeyleri olan ve ışık kıran saydam alettir. Yüzeyler arası açıları uygulamaya bağlı olarak değişir. Geleneksel geometrik şekli ise alt yüzeyi üçgen kenarları ise karesel olan üçgen prizmadır. Bu nedenle halk arasında "prizma" kelimesi bu şekil için kullanılır. Bazı prizma türleri geometrik prizma şeklinde değildir. Prizmalar genellikle camdan yapılır ancak tasarlanılıdığı dalgaboyuna özel olarak herhangi bir saydam materyal de kullanılabilir. Prizmaların dağıtma özelliği bir çok bilim dallarında görülür. Geometri, fizik, ışık gibi konularda sık sık karşı karşıya kalınır.
  ... linka
 9. 9.
  geometri ailesinin yaramaz çocuğu, allahın sopası yok prizması var.
  -1 ... alakazem
 10. 10.
  kullanıcıların internet yazışmaları, arama kayıtları, posta hesaplarını denetleyebilen çevrimiçi takip sistemi. nsa skandallarında gündeme gelmiştir.
  ... katalonyadankatalanjaponkatalo