1. 1.
  purple rain le insanın icine islemis , funk nedir ? sorusuna albumlerinde her turlu cevap vermis virtuozite sahsiyet.
  ... rockonbaby
 2. 2.
  purple rain filmi de izlenmesi gereken şahsiyet.
  1 -1 ... koko
 3. 3.
  bir uludağ sözlük yazarı*
  ... haznedaroğlu
 4. 4.
  bana ilk önce prince of persia oyununu hatırlattı bi türlü geçemeyip en sonunda kızıp sildiğim oyun...
  -1 ... ingegnere
 5. 5.
  michael jackson'la karşılaştırılan, popçu zannedilen müzik dehası. gitarla yapamayacağı şey olmaması bir yana, vurmalı, üflemeli ve klavyeli enstrümanları da aynı ustalıkla çalabilir, hatta ilk albümünde bütün enstrümanları kendisi çalmıştır. tek kişilik band'dir.

  prince nick'i değil gerçek ismidir. ismini kullanmayı da bırakıp tuhaf bir sembol seçmiştir. nothing compares 2 u, purple rain en bilinen şarkılarıdır.

  batman filminin soundtrackini on günde hazırlamıştır. o kadar filme özgü parçalar yazmıştır ki, şarkı sözleri kahramanların monologları gibidir.

  hakettiği mükemmellikte bir entry yazılabilmesi için çok iyi müzik bilgisi olsun ister insan. * şarkı sözleri de en az şarkıları kadar güzeldir. benzersiz ve tektir.
  1 -1 ... caty blake
 6. 6.
  On iki yaşındayken yedi müzik aletini ileri dercede çalabilen insan görünümündeki uzaylı. Bıyıkları çok hoştur.
  2 ... jules
 7. 7.
  birilerinin sahte medyaca kral yapıldığı,petrol prenslerinin ihale düklerinin ürediği şu günlerde,sözlükte gerçekten prince takma adını hakkıyla taşıyan entry'ler yazan arkadaş.
  3 ... ucuncayir666
 8. 8.
  uzaktaki bir kalbin prensidir.
  1 ... yesimimbenim
 9. 9.
  saçma bir benzetme gibi gelebilir ama şimdi mariliyn manson neyse 1980' lerin sonunda da prince öyleydi yani farklı , tuhaf , kuralları yıkan ve kışkırtıcı bir müzik dehasıydı. pek bilinmez ama carmen electra prince ekolünün dansçılarındandır , sahil güvenlik dizisinden önce küçük dev adam için dans etmiştir.
  1 ... dancerinthedark
 10. 10.
  michael jackson'ın 35 milyon satmış bad albümü için "ismi gibi kötü bir albüm" diyebilmiş, dengesizin önde gideni. kendisi zamanında michael'a bok atarak sansasyonel olmaya çalışmıştır her daim michael jackson'ın gölgesinde kalmış ezik biridir, michael'ın kılı olamayacak müzisyen bozmasıdır.
  5 -4 ... insatiable love