bugün

undergroundda saygı duyulan sağlam mclerin bulunduğu stüdyo.
(bkz: patron)
(bkz: saian)
(bkz: karaçalı)
(bkz: hayki)
(bkz: da poet)
şu sıralar ekonomik krizin içinde olan stüdyodur. saian iş aramaktadır.
wu tang clanin rzası ne ise pmcde da poet odur.
rap müziğin türkiye' de wu tang clan' ıdır. gururumuzdur.
(bkz: dinozor)
gerçek rap yapan oluşum.
Türkiyede undergraund Rap müziği en ileri götüren isimlerin bir kaçinin toplandiği gurup.
Türkçe rapi döndürten dinamo kim? Run PMC!

THE UNDERGROUND: http://www.youtube.com/watch?v=hL4pKAqF4ng
Bu adamlar olmasa türkçe rap gercekten bitmisti.

Run pmc !
kendine özgü tarzı güzel olan oluşum.

son çalışmaları süper oldu.
son calismalarinda yine saian yine saian.. baska bisi yok..

sokrat'in santi'nin selim'in orda ne isi var arkadas?

nerde dp nerde keysi?
santi gibi bir kolpayı aralarında gördüğüm an benim için bittiler. karaçalı nerede diye sormak istiyorum.
turkce rapin en saglam adamlari burdadir. aralarinda tek sehinsah yoktur.
(bkz: naber kokoş)

hayatımın sorusu olabilir
çok dinledim bu oluşumu, belki hayatımdam bir kaç "müzik yılım" gitti pişman mıyım? asla..
sürekli protest bir tavır içinde bulunan türkçe rap'in örgüt evidir.
saian, keysi ve dp'nin yokluğunda rap derdinden çok nerden para kaldırız derdine düştüler.
patron özellikle. hakkı mı peki? tabii ki pmc'de kazanmalı.
son albümleri de vasat. umarım pmc en kısa zamanda karaçalı ve saian'ın önderliğinde sefalet sonrasında olduğu gibi bir oluşuma döner. karaçalı'ya karşı tavırları da pek hoşuma gitmiyor. dp zaten 90 bpm'de, arda gezerle, selim muranla, sürveyan ile bu işler olmaz. bu oluşumu kotarmaz.

yakın zamanda pro stüdyo şeklinde tekrar hizmete açılmış stüdyo.
3 BÜYÜK HARF " P - M - C " türkçe rap'in yegane neferleridir. haykiyi ayrıca severim.
"Say bana üç büyük harf PMC" demistir hayki, bir kac milyar soluk albumundeki cek birak isimli sarkisinda.

Tanim: cogunlugu Mersinimden cikmis rapin abilerinin olusturdugu muzik toplulugu.

Patroooon in da houseee pmc in da houseee prrrrrhhh
https://www.youtube.com/w...RDf0EyYXLF-oA&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=hL4pKAqF4ng
şu 2 linke tıklayarak adamların sağlamlığını anlayabilirsiniz arkadaşlar. adamların rap yaparak anlattıklarını bir yazar kitap olarak yazamaz. inceden mesaj mı dersiniz, direk suratına tükürmek mi dersiniz her türlü mesajı alıyorsunuz herkese tavsiye ederim kimse bilinçsiz kalmasın Türkçe Rap konusunda.

- Pmc'yi duymayan bu yeryüzünde neyler?
Türkiye'de hiphopun tek adresidir. runpmc!
liderliği patronda olan günümüzün en iyi rap grubu.
DÖNÜYOR SANIRSAM.

BiZE DE DESTEKLEMEK DÜŞER,
ILIMLI, iŞBiRLiKÇi, POPÜLER KÜLTÜR KÖPEĞi HALiNE GETiRDiĞiNiZ TÜRKÇE RAP'iN PATRON BELASINI VERSiN!
PMC is BACK!

RESPECT.

görsel
dün patron'un soru-cevap videosunda söylediğine göre 2019'da yeni albüm geliyormuş, son günlerin en güzel haberi.

ayrıca youtube'da görüp çok sevdiğim bir yorumu buraya bırakıyorum;

--spoiler--
saian : oyuna pek girmeyip levelinden dolayı klandan atılamayan çar (temsili)
--spoiler--
açılımı "private military contractors" olan son 10 yılda patlama yaşayan paralı asker hareketine verilen genel isim, işin aslında devletler, gizli servisler ve iş adamları'nın yurtdisi kaynakları tarafından finanse edilen operasyonlar orduya bagli guvenlik kuvvetleri ile yapilamayacagindan işin pis kismini parasi verilen can guvenligi kendi yeteneklerine ve gayretine kalmis olan kisilere verilen isimdir.

en iyi parali pmc yetistiren topluluk fransiz lejyonerleridir, oradan cikarsaniz sayet adeta bi odtülü gibi heryerden minciklanir ve istenirsiniz aylik gelir muntazam fakat tercih meselesi olan bir yaşam secimidir, ayrica gerekli izinleri alan kisiler sarjorsuz olarak ucaga silahiyla beraber binebiliyor ve hatta tum dunyada gecerli bir pasaport kullanimina sahiptirler. o tip gruplarda din dil ırk ayrımı yoktur cunki herkes kendi tatlı canını birbirine emanet etmektedir tabiri uygunsa kardeş gibi yakın ve samimi geçinir koca bir tim. daha önce yine goreve gittiklerine sahit oldum ama en tuhafi "NO MERCY" dedikleri supheli ve yaklasan sivil unsurlarin etkisiz hale getirilmesidir, guzel bir meslek denebilir ama bu benim fikrim.

gunumuzde yerli olarak tek bir Türk firma vardir(ismini veremem gidin arastirin) merkezi miami fakat kurucular ve sahipleri yine Türk ve bu gurur verici.
Sefaletin delisiyim saian-patron-hayki-da poet-mirza-karaçalı-şehinşah gibi mc'ler yıllarını verdiler bu sanata biz de dinleyici olarak ati denen keko yüzünden soğudum dinleyicisi olduğum stüdyodan ve mc'lerden bu arada ati denen barzo,keko,veled gö** bakmadan hayki'ye diss attı bu adam hayki hayki alooooooo tek parçayla sülalesini terse yatırır ati denen kekoyu.Sağlam diss bekliyorum halen gelmedi galiba muhattaba almadı o ati kekosunu.
Bugün başvuru yaptığım güzel oluşum eski kadrosu olsa daha efsanevi olurdu ama böyle de güzeller.