bugün

Kalleş, kurnaz, kötü niyetli kimse; fır, fırlama anlamına da gelen bir kelime.
Çok sevdiğim peyk şarkısı, söylemeyi çok istiyorum ama sürekli detone oluyorum. Sanırım sözlerini içselleştirdiğim şarkılarda duygulanıp "hatalar yapıp" tonu kaçırıyorum.
Hakan da tam piçti yalnız.

Bir övgü.
üçüncü anlamı vardır. fırlama.
iki anlamı vardır birisi babası belli olmayan diğeri bit yavrusu.
yine düştük allah affetsin..
Piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. Onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.

Piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.

Piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.
Genellikle bana söylenen şey.
Gençlerin birbiri için rahatça kullandığı ancak kullanılması yanlış olan bir küfür.
meyve ağaçlarının etrafında çıkan gereksiz otlara verilen isim.

çift elli uzun bir kılıca verilen isim.

hem fırlama hem şımarık hemde zengin insanların ortak lakabı.
Babası belli olmayan çocuk. Argoda da hin üçkağıtçılara verilebilen isim.
asıl doğrusu ensest ilişki sonrasında doğan bebeğe denir. sapla samanı ayrıştıramayan halka duyurulur. yok evlilik dışı olana yok ayrı olana yok bilmem babasız doğana vs denmez. aydınlan ey cahil çükela millet. mal geldiniz mal gitmeyin !
Bir Hakan Günday kitabı.
Yeraltı edebiyatı diye kendi hastalıklı ruhunu bize aksettiren bir roman.
Çok da okunası bir tarafı Yok.
Sezercik.
Babasının kim olduğu belirsiz kişi.
okunmamaya yemin edilmiş olan. kitap.
ağlattın piç.

son cümlesi sol omzumda.
piçlerin çocukları olmaz.
piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.
piçlere sır verilebilir. ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.
piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.
piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.
piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. en yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur. piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. sızdıkları yerin adı huzurdur.
piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.
piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.
piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve "neden?" diye sormaz. "neden" sorusu piçliği yok eder.
+hakan günday'ın 2003'te ilk baskısını yaptığı kitabi. kinyas ve kayra'da olduğu gibi burada da kıyıdan köşeden kendini sokmuş ki bu huyuna hasta oluyorum. kinyas ve kayra'da yazar oldugu için 2 kafadar günlüklerini gönderiyordu, bundaysa bir piç ve yazar olarak karşımıza çıkıyor. lanet istanbul'un ulaşımı sayesinde pdf olarak sırf yolda okuyarak 2 günde bitti. kısacık, sürükleyici ve güzel. cenk, barbaros, afgan, hakan ve yanlarında ki diğer figüranlardan oluşan bu 4 kafadarın aslında yetenekli, zengin ve etkileyici olmalarına rağmen hiçbir sey yapmamaları oradan oraya sürüklenmeleri ve asalaklıkları konusu. son cümlesiyle de her zaman olduğu gibi nihilizmi hissettirir yazar. okunası, kısa ve güzel kitap
Babası belli olmayan oğul, kız.
Fonetiğinde iç rahatlaması, boşalma ve huzur bulma duygularını aynı anda yaşatan kelime.
dünya üzerinde yazılmış en harikulade kitap. adeta kitab-ı mukaddes.

okumuş insanları kardeşim, canımdan bir parçam olarak görür ve benimserim.

bana güvenin. okuyun.
Bir piç doğmak var bir de sonradan piç olmak var.
Ne piç doğdum ne de sonradan olabildim.

Ama son zamanlarda hayat beni piç yapmak için son hızıyla çabalıyor. Adım gibi biliyorum ki beceremem ben piç olmayı. Genetiğime işlenmemiş olan bişeyi beceremem yani. O yüzden yüzüm gülmeyecek biliyorum ama varsın hayat beni piç edeceğine, ben hayatımı piç etmiş olayım. Hadi geceniz güzel olsun.
(bkz: ramsay bolton)

aslında özünde iyiydi p.zevenk...

görsel
günümüzde gerçek anlamından çok fırlama, yaramaz, kafası şeytanlığa çalışan munzur insanları tanımlamak için kullanılır.
profesyonel istanbul çocuğu. (fırlama anlamında p.ç) ayakta sikeriz haberiniz olmaz. hehe.
güncel Önemli Başlıklar