bugün

eğer nedir diye sorulursa ve bir tanım gerektiriyorsa, o tanım şudur.
müzik.
20. yüzyılın efsanevi müzik gruplarındandır.1964 yılında Syd Barrett, Roger Waters, Nick Mason ve Rick Wright tarafından kurulmuştur.Syd Barrett grup kurulduğunda Sigma 6 olan ismini iki blues ustası Pink Anderson ve Floyd Council'in isimlerini birleştirerek "The Pink Floyd Sound" olarak belirlemiştir.
http://ttp://www.brain-da...y-show-together-last.html

Yardım gecesi için efsaneleri david gilmour ve roger waters'ın yeniden bir araya geldiği efsane rock topluluğu.

çok duygulandım sözlük...
wish you were here diyip özler, the wall ile haykırır ama en can alıcı şarkısı;

the child is grown, dream is gone

comfortably numb dur.

hayalleri uçurup götürür.

ve tanrı müziği yaratmıştır.

gelmiş geçmiş en iyi gruptur.
kendilerine duyduğum hayranlığı ve sevgiyi kelimelerle ifade edemediğim, kanaatimce müzikte ulaşılabilecek en üst evreye ulaşmış güzide gruptur. pink floyd aşktır, tutkudur, özlemdir.
eğer pink floyd un yaptığı müzikse, diğer dinlediklerimiz nedir? sorusunu sorduran efsane grup, tapılası grup.
adamların ayrı bir havası var, dinlendiği an "noluyo lan" tepkisiyle beraber olayı anlamak için hoparlörden dinliyorsanız eğer müziği, çıkan sesi görmek isteyerek mal gibi hoparlöre filan bakabilirsiniz, ama tabii sonra git gide alışırsınız ve zevkle dinlemeye başlarsınız, tabii bunun için öncelikle sağlam bir altyapı şart'tır. öyle birden müslüm babadan kaç kadeh kırıldı'dan süper mario gibi zıplarsanız pink floyd'a büyük olasılıkla babalara gelirsiniz.

ayrıca;
(bkz: babalara gelmek)
her anarşist gencin başına gelebilecek en güzel şey.
ingilizce'de argoda "kullanılmış prezervatif" anlamına gelir.
the wall vazgeçilmezdir. the dark side of the moon da çok şahanedir. ayrıca albüm kapağında kullanılan üçgen prizma bir müzayedede çok fahiş bir fiyata satılmıştır.
döner dolaşır gene pink floyd'a gelirsiniz hiç sarmayınız.
vuvuzela bile çalsa dinletecek olan grup, dinleyemedim ona yanarım.
ölürüm sana geberirim sana diye yorum yapabileceğimiz, insanı dünyevi alemden alıp daha farklı bi boyuta getiren müziğin ulaşabileceği en son nokta.senelerdir hergün dinlediğim gruplardandır. bütün parçaları mükemmeldir, ama mükemmelinde mükemmeli olan bazı parçaları vardır, hergün 1 kereden fazla dinlendiğinde ruh halini ereksiyon halinden boşalmaya doğru sürükler.size tavsiyem, sorrow, comfortably numb ve high hopes gibi s.kip atan parçaları günde en fazla 1 kez dinleyin.yoksa ben mesul değilim bak ona göre

(bkz: siker atar)
hey you, Comfortably Numb ve high hopes gibi efsaneleri yaratan grup.
abartılmayan grup.
zamanın solosunu yazan gilmour amcaya ayrı selam ettiğim gruptur. alkollü gecelerin dostudur.
the wall albümüne bir saatlik klip çekmişlerdir.yaşadıkları zorlukları hayatı özetlemişlerdir.the beatles gibi mutlaka dinlenmesi gereken gruptur.
18 yaşımdan sonra bir arkadaşımın sayesinde öğrendiğim gruptur. *
insan değiller bunlar.
albüm tasarımları en az müziği kadar başarılı grup.
the wall' ın filmini şu yaşımda yeni izledim ve utanıyorum ama evet; sonrasında lan şunun bütün albümlerini bi torrentten indireyim deyip koydum playliste, haftalar oldu hala keşfediyorum yeni şeyler. tam ihtiyacım olduğumda mı geldi bu ilham yoksa bu zamana kadar neden böyle bişi yapmadım diye dövünsem mi bilemiyorum...

ama çok fena aşk yaşıyorum şu aralar şarkılarıyla.

"i don't need no arms around me
and i don't need no drugs to calm me
i have seen the writing on the wall
don't think i need anything at all..."
bi şeye benzetmeye çalışıyorum zorluyorum...
bedenimden bir parçam gibi.
beynimde bir urmuş gibi. dinlerken başıma ağrılar saplanıyor.
sadece müzik değil yaptıkları sanki. kitap okumak gibi okudukça yeni şeyler öğrenmek gibi.
dinledikçe ruhunuzu işleyen bi'şey gibi.
tek kelimeyle efsane.
yeni yetme mtv ci yazarların öldürücü sololarını sikik diye nitelediği grup. merak edip önerdikleri şarkıya baktımda afedersin ama bi sikime benzemiyor. pink floyd niree onlar niree. hadi gitmeden bende bi şarkı öneriyim bak.
(bkz: shine on you crazy diamond)
(bkz: another brick in the wall)

edit: Bunun neyini eksiliyorsunuz ki? Tuğlalar mı rahatsız ediyor?
an itibariyle delicate sound of thunder konser kayıtlarını izlemekteyim.