bugün

yanlış, sağ avcunuzu boydan boya yalayıp pilavın olduğu tabağa bastırmanız ve avcunuza yapışan pirinç tanelerini yemeniz lazım. böylesi daha makbuldür. sol elinizle yemeyin o el şeytana ait.
pilav yenmez kaşık yenir.
yok pilav yenir.
kaşık yenir. yok hayır aşık aşık yenir.
çatalla pilav yiyin, kaşığı da götünüze sokarsınız. yallak takmadan yemek yiyemeyen ergenler çatalla pilav yemeye kalkışıyor. vay aq. evet.
çorbayı da pipetle içer

aayvan.
evet pilav kaşıkla yenmez ama çatalla da yenmez pirinç nereyle özdeş çin. o zaman chopstickle yenir.
pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.
yanlış şeydir.pilav arapların yediği gibi el ile yenir.en medeni yolu budur.aksini iddia eden mağara adamıdır.
Halbuki tatlı kaşığı kullanmalıdır. Çünkü pirinç şekerlidir ve şeker tatlıdır. bingo.
oysa pilavı pipetle yemesi gerekiyordu.
Hayatı yaşamamış tiptir. Evet.
tam da pilav yiyordum ve bil bakalım neyle?
Tam pilavımı kaşıklayacaktım ki aklıma bu başlık geldi ve kendi kendime yemek yerken sırıttım.
Evet, iflah olmaz bir ayıyım.
görsel
pilavı sokak pilavcısından, plastik kaşık ve plastik tabakda yemiyen pilav yememiş sayılır. zira paket yaptırıp eve getirdiğinizde aynı hazı vermiyor.
" hırrrrr ! " dedirtti.
Pilavı eliyle yiyen Arapları eleştirmem, kültürüdür karışmam, çubukla yiyeni veya ekmek banıp yiyenlere de bir söz demek hakkını kendimde görmesem de çatalla yiyen için de her halde bir şey demem.
Ama kaşıkla yiyene laf ettirmem.
Evde böyle yerim.
Misafirlik veya yemeğe çıktığımızda etrafımda insanlar nasıl yiyorsa öyle yerim.
Çubuk servis edilse kaşık istemem.
Çatal kullanıyorlarsa veya bedevi çadırında yer sofrasında deve eti didilmiş filav tepsisi önüme gelse millet elle yiyorsa el ile yerim.
Yemek bir toplumun kültürüdür ama damak zevki yeme şekli insana özgüdür.

Pilavı kaşıkla yiyene görgüsüz ayı diyen dangalak (ne dediğini bilmeyen kişi) pilavı kendisi çatalla yese bu sefer uzak doğulu insan için kendisi görgüsüz ayı olduğunu bilmez.
Aklı ve ahlâkı bunu fark edecek seviyede değil.
Medeni araptır.
Pilavı çatal bıçakla pirinç tanelerini tek tek ortadan ikiye keserek yiyeceksiniz görgüsüz ayılar.
her gün aynı görgüsüzlüğü yapıyorum. daha lezzetli bir yemek keyfi sürüyorum. salatayı da kaşıkla yiyorum. suyunu da kaşıkla höpürdetiyorum.
elleriniz varken kaşık mı kullanıyorsunuz lul.
Tamam kaşıkla yemiycem ama Çatalla da pilav bitmez ki.
Anan baban nereli desek Malatya diyecek gelmiş burada neler diyor, götüm.
Daha ne kadar saçma şeyler duyacagiz allah bilir.
Olum kaç kere dedim şunu ayağınızla yiyin diye bak tepki çektik gene. Sosyeteye rezil etmeyin bundan sonra medeni olun be azcık.
benimdir.

pilavda kralını tanımam.
Kaşık ile yenmez ise tadı olmaz.

Dolduracaksın kaşığı..

Offff miss.