bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  londranin birkac sembol noktasindan biridir. yukari dogru devam edildiginde oxford street e asagi dogru devam edildiginde trafalgar square e ulasmak mumkundur. piccadillyde new york benzeri devasa ekranlarin kapladigi bir duvar vardir. bu meydan ozellikle geceleri fotograflik kareler vermektedir. *
  2 ... beyazyelkenli
 2. 2.
  londra gençliğinin , gerek barları , gerek cafe ve restoranları ve gerekse sinemalarıyla özellikle tatil günlerinde doldurduğu bölge. genelde londra'dan bahsedildiğinde gösterilen 3 fotograftan biri ; mutlaka piccadilly circus'taki üzerinde dev ekranlar bulunan binadır.hatta bu binanın altında bir adet gap mağazası , sağ tarafında da kozmetik süpermarketi boots bulunmaktadır.
  1 ... chocolate covered strawberry
 3. 3.
  yamulmuyorsam bok bar'a ev sahipliği yapan yerdir.
  ... zubizarett
 4. 4.
  eros heykeliyle meşhur bölge/meydan. tüm turistler o heykelin önünde fotoğraf çektirir, her daim doludur orası, millet heykelin etrafındaki merdivenlere oturur, sigara içer filan. havanın kararmaya başlamasıyla birlikte picadilly circus ve özellikle bu heykelin etrafı serseri gençlerle dolar.

  picadilly circus bir de reklam panolarıyla ünlü. heykelin sol tarafında kalan, altında boots mağazasının olduğu bu reklam panoları (ki en meşhuru kırmızılı 'sanyo' ibaresi oluyor) picadilly'yle birlikte anılan ilk şeylerden biridir.

  bu bölgede bir sürü mağaza ve restoran vardır. meydanın ortasında heykelin sağında büyük bir marks&spencer göze çarpar.

  picadilly circus londra metrosunun mavi hattı (blue line) picadilly üzerindedir. giderseniz bir gün adamakıllı gezin, bond street'i, şahane royal academy of arts'ı görün, yakında bunlar. (tercihinize göre meşhur bölge soho da uzakta değil.) oradan da yine metroya atlayıp açılın gitsin. ondan önce, az daha unutuyordum!, londra'da (hatta tüm ingiltere'de) bulunan en büyük waterstones (kitabevi zinciri) şubesi de burada. kitapları seviyorsanız o mağazayı görmezseniz çok şey kaybedersiniz söyleyeyim.

  neyse, city of london kadar olmasa da londra'yı gezmeye başlangıç için ideal bir çıkış noktasıdır bence picadilly.
  2 ... ashtarte
 5. 5.
  (bkz: piccadilly meydanı)
  ... nylien
 6. 6.
  genelde turistlerin takildigi, her daim kalabalik renkli ve gorulmeye deger bir bolgedir...
  ... alinyazisi tipeksi
 7. 7.
  Tube ile mavi line' a ismini veren ve londra' nin gezilmesi gereken harika meydani , ortasinda eros cesmesi bulunur, muzikale yada tiyatroya gitmek isterseniz oncelikli olrak piccadilly circus'a ardindan oxford circus'a gidebilirsiniz.
  ... armonipolisi
 8. 8.
  Regent Street'in leicester square ile kesiştiği circus'tur.

  Mini Times square.
  ... spaagettin