bugün

güzel entryleriyle dikkatimi çekmiş nitelikli bir insan olduğunu düşündüğüm ikinci nesil yazar.
normalden uzun bir süre çaylak kalmış ve yazar olduğunda sözlüğü eğlenceli ve içerikli entrylerle doldurmaya başlamıştır. görüntü* olarak "picasso ölmedi"*yi kullanmaktadır.

antalyalidir, esmerdir, bıyıklı ve sıcakkanlıdır. evimin mensubudur, ayrıca direğidir de**. ayrıca cep telefonundan aldığı radyasyon yüzünden* psikolojik ya da fizyolojik* problem yaşamasından korkulmaktadır. sevilir, sevilmelidir.. sevilecektir..
picasso istanbulda dendiğinde manken hanımcaz kızlarımızdan birinin tarifi:picassoyu ben pariste mutlaka gördüm tanıyorumdur kendisini ziyaret edicem ve konuşucam tanıştığımızda çok sevimli gelmişti bana...insanın e siz akşam laila ya felan da takılırsınız picassoyla diyeceği geliyor.ha bir de sorulsa kı8za kimdir nedir playboydur kendileri çıplak kadın resmi yapar diyeceği kesindir.
tarihin tozlu sayfalarına karışmamış değerli bir ressamdır...
(bkz: pic haso)
(bkz: beynelmilel)
http://www.mrpicassohead.com/create.html
(#1121536)
sülalenin tek çocuğu olma ihtimaline karşı ebeveyni tarafından ölmüşi tüm yakınlarının ismi verilen kişidir.

(bkz: toruna dedenin isminin verilmesi)
tablolarına anlam veremeyenlere "bakın etmeyin bu adamın hayalgücü çok gelişmiş.burada da önemli olan mevzu bu." diyerek kendisini bulunduğum her toplumda savunmaya çalıştığım büyük üstad.guernica tablosunun içinde ne derinlikler barındırdığını anlatınca kişilerde şaşkınlık duygusu uyandıran dahi kişilik. (bkz: her dahi biraz delidir)
değerli bir ressamdır. yakın zamanda Paris'teki Picasso Müzesi büyük bir soyguna sahne olmuştur. Pablo Picasso'ya ait bir desen defterinin, müzeden çalındığı anlaşılmıştır. içinde 32 adet desen barındıran defterin yaklaşık sekiz milyon euro değerinde olduğu bildirilmiştir.
uzun süredir sözlükte görülmeyen ikinci nesillerden.
çizimleri beş para etmez şeyler olan ressam.
''sanat insanı gerçeğe ulaştıran en büyük yalandır.''
'Nu au plateau de sculpteur' isimli tablosu 106 milyon dolara satılan dahi ressam. 106 milyon dolar bir tablo için verilmiş en yüksek fiyat.*
tablo için:görsel
(bkz: guernica)
(bkz: pablo picasso)
Okulunu bitirdikten sonra askerliğini yapıp Denizli' de iş hayatına atılmış sözlük yazarıdır.

Sözlüğü takip etme taraftarı olup pek vakit bulamamaktadır. *
kısaca yetenek.

Picasso 25 Ekim 1881'de Malaga, ispanya'da doğdu.(ismini,annesi rüyasında görmüştür) Babası bir ressam ve resim öğretmeniydi. Küçük yaşta resim yapmaya babası tarafından yönlendirildi. Resim yeteneği kısa sürede keşfedildi. 1895'te Barcelona Güzel Sanatlar Okulu'na girdi. 1901 yılından itibaren anne soyadı olan Picasso'yu kullanmaya başladı. Desenleri ispanyol bir dergi olan Juventut'ta yayımlandı.
sırbistan'da çalınan iki tablosu bulunmuştur.
saçma sapan resimleri milyon dolarlar eden adam.
https://twitpic.com/show/iphone/9bdhe0
Birden gaza gelip fotoğrafa da saran ama sıkıldığından mıdır bilinmez bırakan zat-ı muhterem. Işıkla boyama çalışmaları yapmış, fotoğraf filmini tuval olarak kullanmış. Bence olmuş da aha da bakınız: http://fotografabaslangic...sikla-boyama-calismalari/
tam adı: pablo diego josé francisco de paula juan nepomuceno maría de los remedios cipriano de la santísima trinidad ruiz y picasso!
Picasso'nun sergisinde, bir kadın, tablolardan birini ünlü ressama göstererek;
- Ben bu resimden hiçbir şey anlamadım, der.
Picasso sorar:
- Siz Çince biliyor musunuz madam?
Bu soruya kadının, hayır demesi üzerine ise Picasso şu cevabı verir:
- Ama Çince'yi 1 milyardan fazla yakın insan konuşuyor ve anlıyor.
2.Dünya Savaşındaki zulmü anlatan Guernica adlı tabloyu beğenen Nazi Subayı; 'Tabloyu siz mi yaptınız?' Picasso; Hayır efendim,siz yaptınız.