bugün

entry'ler (208)

picasso

Cezanne'ın önclüğünü yaptığı kübizmine fersahlarca uzağında olduğum sanatçı.

rembrandt

ilk aşkım.

lawrence alma tadema

Rembrandt'ın yanına koyduğum sevgili.

makber

diri bedenimle morg sahnesinden alıp, tabuta, kefene sarılıp bir cenaze merasimi ile içine girip video çekimi yapacağım yer. Pskolojim bozulabilir belki, çocukken mezarlardan çok korkardım ama bende bu ruhsuzluk, donukluk hissizlik varken bi bok olmaz bana.

Herşey bilim için, sanat için. Dahi bu beden yaşarken, bedenen çeşit çeşit mezarlara girmişti.

muhafazakar rockci

nickinden uzaklaşmış, münzevi, bohem bir yaşam sürdüren sözlüğe uğramayan ve artık zaten de yazamayan yazar.

ceset sergisi

Şuan izmir fuarında The Human Body başlığı altında insan vucudunun tüm gizemini en şeffaf haliyle görmemizi sağlayan sergi. Görülmeye değer.

Kanserli akciğerin yanında sigara bırakma kutusuda vardı.

sınıflarda mutlaka bulunan tipler

en az üç kişiden oluşan kızlı erkekli zengin züppe takımı.

marie antoinette

sanat tarihi dersinde avusturyalı türkçe bilmeyen hocamızın önerdiği özellikle mekan ve kullanılan kıyafetler bakımından oldukça sanatsal bulduğum bir coppala filmi.

toplu mesaj

gönderilen kişiye değersizmiş hissi uyandıran okumaya bile tenezzür etmediğim mesaj tipi.

terrakotta askerleri

şuan topkapı sarayında sergilenmekte olan çin hazinesi 1974 yılında çin'in kuzeybatısında tesadüf eseri bulunan ve dünyanın sekizinci harikası olarak değerlendirilen yer altısı ordusuna ait heykelimsi taş askerler.

istanbul arkeoloji müzesi

ilk kez grup gezisiyle gittiğimde öylesine bir kalabalıkla bir iki saatte gezilemeyecek müze.Dünyada sayılı müzeler arasında yer alır. en fazla iki kişi gidilmesi tavsiye edilir ve toplamda bir gün gezmek yetmez müzeye. Hayran kaldım. iskender lahdi'nin ve mumyaların büyüsüne kapıldım..

iskender lahdi olarak litaratüre geçen lahit, sidon krallarından birine aittir. sayda kralı'nın mumyası ürpertici. heykeller göz kamaştırıcı.. Tek kelimeyle harika.

sözlük yazarlarının kararsızlıkları

Çanakkale 18 mart üniversitesi eğitim fakültesi resim-iş öğretmenliği bölümünü kazandım.kötü çiziyorum. ygs puanım beni baya ön sıralara atmış yerleştirmede. fakat kayıt yaptırıp yaptırmamak konusunda çok kararsızım. Eğitimi konusunda bir fikrim yok. iyi değil diyorlar. sınıf ortamı da genelde ergen kızla dolu. Benim hedefim izmir ve istanbul idi. büyük bir şehrin her zaman daha çok imkan ve avantajları olacağını düşünüyorum. Okul ve şehir bana çok şey katsın istiyorum. yaşımda epeyce var.

alternatif olarak işimi değiştirip hafta sonu iki günümü ayırarak bir yıl daha hazırlanıp bu saydığım okullara tekrar girebilirim. istanbulda yaşıyorum. hocam da kayıt ol. geçiş yaparsın vs diyor. Geçiş olayı da zor tabii.

seneler sonra gelen edit: kaydımı da yaptırdım. izmir'ed geçtim. Bir kapıyı kapayan öbürünü açar babam..

salca

salca ; ben askere gidecem ben askere gidecem,
muhafazakar rockci; ben de geleceem canım ben de gelecem.

yakışıklı olduğunun farkında olmayan erkek

bir behlül sureti olan kardeşimdir kendisi.

ben bu yazıyı sana yazdım

daha düne kadar bana asılıp, ertesi gün başkasıyla ilişki kuran ucuz ilişkilerin tutarsız kahramanları;

alın o kıçı kırık aşkınızı götünüze sokun..

kişisel gelişim kitaplarının tırt olduğu gerçeği

bunu öğrenemeyen insanların çoğunlukta olduğu varsayımından yola çıkarak, aslında herşeyin başlangıç ve bitiş noktasının kendimiz olduğunu öğreten kitaplardır.

göğüs ve bacak dekoltesi

Ne oldum delisi dişi kişiler tarafından, doğal olarak görgüsüz erkeklerin apış aralarını kabartmak için girişilen ucuz eylemdir.iktisadi olarak; fiyat düşünce talep artar.

(bkz: domatesi pazara çıkarmak)

Hiç mi rahatsızlık duymuyorlar bakışlardan, laflardan, tacizlerden merak ediyorum doğrusu.

bir gün mutlaka gideceğim denen yerler

alpler.

evli sözlük yazarlarının vebalı muamelesi görmesi

(bkz: evlilerle işi olmayan sözlük yazarları).

izmir in köy olması

3 günlük izmir ziyareti sırasında benimde gözümden kaçmayan durumdur.

Zira taş gibi hatunlar gözleme yapıyorlar köy yolunda. Bindiğim belediye otobüslerindeki köylülerin kızları ile kasabadaki kızların giyim tarzları arasında hiç bir fark olmaması da ilgimi çekti. şort üstü salash tişört.

yalnız en güzel tarafı toplu taşımalarda bir buçuk saat içinde ne kadar aktarma yaparsan yap, ücretsiz.

bir de ilk kez ege denizine girdiğim için sanırım deniz tuzunun gözlerimi ve vucudumu yakmasına ve deniz kestanelerine rağmen mükemmel..

edit : izmirli arkadaşlarımız da sağolsun ayrıca çok misafirperverdiler..

edit2 : eksileyen izmirli ablamıza istanbul'dan kucak dolusu sevgiler.