1. 1.
  buyuk bir bölümü telefon klubesinde gecmesine ragmen eglendiren, merak ettiren film, 2002 yapımıdır, turkce'ye telefon klubesi olarak cevrilmiştir

  (bkz: az parayla cok isler basarmak)
  5 ... dopdop
 2. 2.
  başrolünde Colin Farrell'in yer aldığı 2002 yapımı macera gerilim filmi.
  3 ... altan
 3. 3.
  harika bir gerilim filmidir.
  mantık olarak bazı açıklar bulunmasına rağmen yine de beğenerek izlenilen bir filmdir.

  yönetmeni joel schumacher olan filmin başrollerini collin farrel, forest whitaker, katie holmes paylaşmaktadır.

  filmin bittiğini sandığınız yerde aslında bitmemiş olması sürpriz son severlerin kalbini fethetmektedir.

  spoiler: *
  3 ... beyazyelkenli
 4. 4.
  sahte sonu izlerken gerçek sonunu çok kolay tahmin edebileceğiniz yine de güzel, izlenesi film.
  1 ... yasakani
 5. 5.
  Senaryosunu Larry Cohen'in, yönetmenliğini de Joel Schumacher'in üstlendiği ve bir telefon kulübesinde başlayıp orada sona eren harika bir gerilim filmi. Film Stu Shepard (Colin Farrell) adlı bir reklamcının asistanına, müşterilerine, dostlarına ve en önemlisi de karısına söylediği yalanların ve ihanetin bir bedeli olduğunu kendisine hatırlatmak isteyen bir seri katil (Kiefer Sutherland) arasında sürüp gidiyor.

  Filmde, seri katil kilisenin bir temsilcisini (ilahi güç), telefon kulübesi günah çıkarma oadasını temsil ediyor. film boyunca katil Stu'nun yaşantısındaki tüm yalanları ve ihanetleri ona hatırlatarak günah çıkarmasını istiyor. Köşeye iyice sıkışan Stu filmin sonunda katilin istediği gibi bütün yaptıklarını itiraf ederek hayatını kurtarıyor.

  Başından sonuna kadar heyecanla izleyeceğiniz film ayrıca postmodern dünyanın bu dünyanın meyveleri olan ben-merkezciliğin, insanlar arasındaki iletişimsizliğin, insanların namahremini yok eden teknolojinin eleştirisini ilginç bir şekilde yapıyor.
  5 ... cadu
 6. 6.
  insanı gerim gerim geren, seyirciye fenalıklar geçirten film. "ulan geberse de bitsin bu işkence!" moduna girebiliyorsunuz.
  2 ... ofkeli kalabalik
 7. 7.
  Bütçesi 10 milyon dolardır.
  ... heathcliff
 8. 8.
  neredeyse tamamı tek bir sahnede geçen, oldukça heyecanlı bir film.
  1 -1 ... regulus
 9. 9.
  film diğer örneklerine göre bayağı bir kısadır. filmdeki en eğlenceli kısımlar ise, ağır işçilerin* esas elemanla girdikleri diyaloglardır.
  1 ... zarth vader
 10. 10.
  telefonun kulübesine bir manyak göz koyar. teller gerilir. kuşlar uçar. alfred'e iadesiz ve taahatsüz gönderme yapar.

  telefon kulübesi şeklinde bir tanıtımsal materyalimseli de mevcut olan bu telefon kulübesi filminde ben gördüm ki; her çağ, kendini anlattırıyor be üstadım. 76 sene sonra bir tane bile telefon kulübesi kalmadığında dünyada, o çağın gençleriyle yeniden izlemek ve onların yorumlarını da almak isterim.

  76 sene sonra gelen edit: (bkz: burası sonradan doldurulacak)
  1 ... nickless cage