bugün

gerçek olamayacak kadar güzel hayatları betimlemek için kullanılan söz. ki zaten ya gerçek değildir, hayal aleminde yaşanıyordur ya da bu mutluluk kısa sürer.
dunyanın en guzel masallarıdır. babanın kelimeleriyle ayrı bir keyiflidir.

dinlerken o uzak ulkedeki prenses olunur, saclar uzundur, pembe bir elbise vardır ustunuzde. ayrıca bu masallar hep mutlu biter, kabussuzdur. cocukken cok etkilenilir bunlardan. birisi sordugunda buyuyunce ne olacaksın diye, babamla kurdugumuz ulkenin, yani dilasena'nın prensesi olacagım ben denilir, sonra da uzun uzun dilasena anlatılır.
(bkz: masal perisi)
azizcan'in, despina vandi'nin want to see you sarkisina yaptigi türkce cover.
kanal 1 ekranlarında başlayacak olan, selena, prenses perfinya, bez bebek tarzı bir dizidir. her kanal kendine perili, inli cinli, büyülü dizi yapmaktadır. sıra kanal 1'e gelmişti geç kalmışlar!
masallar gerçeğe dayanmaz. peki ya peri masalları gerçeğe çok daha uzak mı duruyor? aslında peri masalları masalların çok daha tatlı bir gerçekliğe dayanan versiyonlarıdır.

chesterton' un bu konuyla alakalı bir tespiti var buyrun: "Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten." *
seni elde edince peri masallarındaki gibi mutlu mesut bir hayat yaşayacağımı zannediyormuşum dediğine göre. benim amacım seni elde etmek değildi; o yüzden de peri masalı gibi bir hayale hiç kapılmadım. peri masalı içinde peri gördüğünü sanan sendin. peri masalından uyandın ve peri masalının perisi bir anda silindi gitti; çünkü öyle bir peri zaten yoktu ortada...peri masalı yaşamak istesem inan bana, peri masalının prensi olarak seni seçmezdim zaten. ben gerçek bir hayatın içinde gerçek bir sevgi diledim, ama sen peri masalı olarak gördüğümü san hayatı. ben perisiz, masalsız bir dünyada hayatın tozpembe olmadığını öğreneli yıllar oldu. peri masalı masallarda kalmalı; çünkü peri masalı masalların içinde başka bir özgün masal.
(bkz: fairytale)
masaldır. ta ki büyük bir kitle inanana/inandırılanana kadar.
Güzel prenses peri kızımız ve beyaz atlı prensimizin sonu mutlu biten, inli cinli hikayeleridir.
şuan evde muhtemelen tozu dumana katan yazardır

tekzip : kendisi jle durum degerlendirilmesi yapildi. zanaltinda biraktigimiz icin ozurlerimizi tarafina iletiriz..

(bkz: #23136545)
Şu an kanal d de yayınlanan film. Az sonra peri ölcek galiba.
Geçen sene eski sevgilimle gittiğim ilk filmdi. Aslında son filmdi de.
Ikimizde hiç duygulanmamistik. Sorun burdaydi belki de.
gerçek olmayacak kadar güzek hayatlar.
(bkz: fairy tales)

cayetano nun güzel bir şarkısıdır aynı zamanda.
Birbirlerine sırılsıklam aşık bir çiftin hikayesi. senaristliğini ve Yönetmenliğini Biray Dalkıran'ın üstlendiği, başrollerde ise Burcu Kıratlı ve Emre Kızılırmak yer aldığı film 2014 yapımı.

https://www.youtube.com/watch?v=XfEBmLDqcag