1. 1.
  eski yunan'da koşu, uzun atlama, cirit atma, disk atma ve güreşi kapsayan atletizm yarışması.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  askeri pentatlonda 8 km koşu, el bombası atma, engelli koşu parkuru, engelli yüzme, atış branşları bulunur.
  engelli koşu parkuru branşında türk askeri pentatlon milli takımı dünya rekorunu 2dk.17sn. ile elinde bulundurur halen
  2 ... komandost
 3. 3.
  askerde, standartı 6 dk olan yani 6 dakikada bitirilmesi gereken çeşitli engellerle dolu parkur. engellerin bazıları isimlerini ülkelerden almıştır; irlanda masası, italyan çukuru gibi.

  edit: gezerbayram uyardı; "pentatlon engelli parkurunun yanında, 8 km koşu bomba atma, yüzme ve 200 m atışını da içerir" imiş. malatya 2. ordu'daki pentatlonda bomba atma, yüzme vs. yoktu. bize demosunu vermişler dimek ki ehah. kendisine teşekkür ediyoruz.
  2 ... redwinemania
 4. 4.
  (bkz: dekatlon)
  1 ... beyazyelkenli
 5. 5.
  askeri denetlemelerde deneteleme heyetinin en çok dikkat ettikleri test.
  *
  ... lucifer anarchos
 6. 6.
  askeriyede adamın nefesini kesen bir eğitim. irlandan masası, italyan çukuru, üçgen duvar, sürünme parkuru gibi bölümleri olan üç etaplı bir spordur. ilk başlarda zor gelen bu parkur, eğitimle arasındaki en eğlenceli fakat en zor olanıdır. bitirmeniz gerektiği sürede bitirmeye başladıkça keyfide ayrı bir yer alır. rütbeliler bu eğitimde diğer zamanda yaptıkları saçma sapan disiplini burda pek önemsemezler.
  2 ... ruhadam
 7. 7.
  22 tane civarı engelden oluşan standartları 5,30 dakika olan, içlerindeki en zor engel irlanda masası ve italyan çukuru olan, nefes kesen ve zevkli bir askeri eğitimdir.
  1 ... northwich
 8. 8.
  şöyle bir şeydir

  https://www.facebook.com/...21&type=2&theater
  ... x e deger veren adam
 9. 9.
  yeterli eğitim ve spor ile gelişim sağlanmadan girilirse, sakatlıklara yol açan parkurdur. askerlik yaptığım birlikte, beyinden yoksun komutanlar tarafından ilk hafta yaptırılması sonucu, bir asker ayağından biri de elinden sakatlanarak, yatak istirahati almıştır ve 15 günlük rapor haklarının bir kısmı harcanmıştır.
  ... chief